Skip to content

Jak ręcznie lub automatycznie zaktualizować aplikacje na moim Apple TV

5 de Maj de 2021

Chociaż system TVOS firmy Apple nie działa w taki sam sposób, jak inne jego systemy uruchomione przez tę firmę, jednym z podobieństw, które istnieją między nimi, jest konieczność regularnie aktualizuj aplikacje zainstalowane w nich.

Otóż ​​niezależnie od tego, czy korzystasz z platformy Apple TV Plus, czy z tradycyjnej usługi tego systemu, potrzeba aktualizacji aplikacji jest taka sama w obu przypadkach. Dlatego musisz zdawać sobie sprawę z dostępnych opcji dokonać odpowiednich aktualizacji do aplikacji, które masz na swoim Apple TV.

Mając to na uwadze, tutaj pokażemy jak aktualizować aplikacje na Apple TV ręcznie i automatycznie. Dzięki temu możesz cieszyć się najnowszymi wersjami wszystkich swoich aplikacji.

Aktualizuj aplikacje na Apple TV ręcznie

Jedną z najlepszych opcji aktualizowania różnych aplikacji, które pobrałeś i zainstalowałeś na Apple TV, jest ich aktualizacja. Alternatywą najczęściej używaną przez wielu użytkowników Apple TV do aktualizacji aplikacji jest robienie tego ręcznie ze sklepu Apple App Store.

Aby to zrobić, musisz wejść do sklepu z aplikacjami na swoim Apple TV, a tam musisz znajdź aplikację, którą chcesz zaktualizować. Po zlokalizowaniu go zauważysz, że pokazuje opcję oznaczoną jako „Aktualizacja”.

Dlatego będziesz musiał wybrać tylko tę opcję i proces pobierania aktualizacji dla poprzednio wybranej aplikacji Zostanie to zrobione natychmiast. W ten sposób możesz ręcznie zaktualizować dowolną aplikację, nawet wygaszacz ekranu, który umieściłeś na swoim Apple TV, o ile jest dostępny do pobrania.

Z drugiej strony, jeśli opcja „Aktualizuj” nie jest widoczna w aplikacji, w której chcesz uzyskać taką usługę, może to oznaczać, że masz już najnowsza wersja takiej aplikacji.

Aktualizuj aplikacje na Apple TV automatycznie

Apple TV posiada szereg narzędzi, które pozwalają użytkownikom w prosty sposób korzystać z jego usług. Takie narzędzia obejmują nie tylko możliwość skonfigurowania Twojego iPhone’a jako pilota do Apple TV, ale także automatycznie ustawia aktualizacje wniosków, aby nie musieć przeprowadzać procesu ręcznie.

Aby to zrobić, musisz przejść do sekcji „Ustawienia” na swoim Apple TV, a następnie wejść do jego aplikacji. Gdy już tam będziesz, pamiętaj o tym istnieją dwie opcje aktualizacji automatycznie aplikacje, które mają nachylenie w Apple TV.

Pierwszą z tych opcji, aby automatycznie aktualizować aplikacje, jest aktywacja przycisku pokazanego w lista oczekujących aplikacji do aktualizacji. Ten przycisk pozwoli ci wydać polecenie przeprowadzenia odpowiednich aktualizacji, ale ten proces nie zostanie z góry ustalony.

Apple TV w telewizji

Jeśli więc chcesz aktywować automatyczną aktualizację aplikacji Apple TV jako zlecenie stałe. Musisz wybrać drugą opcję, która wskazuje funkcję „Aktualizuj automatycznie”.

Możliwe wady aktualizacji aplikacji Apple TV

Jeśli postępowałeś zgodnie z naszymi wcześniejszymi zaleceniami co do listu, aby zaktualizować aplikacje swojego Apple TV, to jest bardzo pewne, że nie przedstawiłeś żadnych niedogodności, aby pomyślnie przeprowadzić ten proces. Istnieją jednak urządzenia kompatybilne z Apple TV, które mają pewne wady do osiągnięcia zaktualizuj odpowiednie aplikacje.

W ten sposób powinieneś wiedzieć, że w rzeczywistości większość awarii nie jest spowodowana przez urządzenie zadokowane w Apple TV, ale raczej przez używane połączenie internetowe. Dlatego podczas aktualizacji aplikacji upewnij się, że masz dobrą sieć.

Podobnie, niektóre z częstych problemów podczas aktualizowania aplikacji Apple TV, ręcznie lub automatycznie, są spowodowane awaria tej samej aplikacji. Dlatego w takim przypadku zalecamy upewnienie się, że zarówno system Apple TV, jak i aplikacja App Store są w pełni funkcjonalne.

Dzięki temu będziesz mógł stawić czoła wszelkim możliwym niedogodnościom podczas korzystania z niezbędne aktualizacje Twoich aplikacji na Apple TV.