Skip to content

Jak przyspieszyć, poprawić i zoptymalizować działanie Samsunga Galaxy A (A10, A20, A30, A50)

18 de listopad de 2021

Jeszcze jakiś czas temu, kiedy rozmawialiśmy o urządzeniach mobilnych firmy Samsung, mówiliśmy, że to był jeden z najlepszych ale najbardziej zaawansowany, jeśli chodzi o terminale z wyższej półki, a mimo to pojawiły się bardzo specyficzne problemy, gdy pomyśleliśmy o klasie średniej.

Prawda jest taka, że ​​kilka lat temu rozpoczęły się premiery myśląc o średniej półce, która miała jednego ze swoich głównych przedstawicieli w rodzinie Samsung Galaxy A, choć oczywiście są też Samsung Galaxy J.

W każdym razie, jeśli zatrzymamy się na Samsungu Galaxy A, musimy powiedzieć, że jest to seria naprawdę ładne smartfony, z pierwszorzędnymi wykończeniami, które jednak nie są tak drogie jak pozostałe sprzęty koreańskiej firmy, co zawsze jest zaletą.

W tym sensie należy jednak zauważyć, że po pewnym czasie nasz Samsung Galaxy A może zacząć biegać wolniej, i wtedy wygodnie jest zadać sobie pytanie, jak usprawnić jego działanie.

Istnieje wiele sposobów, na jakie Twoje urządzenie może: zwolnić, takie jak posiadanie pełnej pamięci, pobieranie zbyt wielu aplikacji, pobieranie wielu rzeczy lub posiadanie wirusa, a tutaj pokażemy Ci rozwiązanie dla nich wszystkich.

Krok po kroku ulepszamy działanie naszego Samsunga Galaxy A

Cóż, w tym momencie prawdopodobnie masz Samsung Galaxy A3, Samsung Galaxy A5 lub Samsung Galaxy A7, ale tak naprawdę nie ma znaczenia, jaki jest model lub wersja Twojego Samsunga Galaxy A, ponieważ sztuczki, które to robią, działają lepiej są w zasadzie zawsze to samo.

Dlatego musimy podkreślić w tym sensie, że podstawowa rekomendacja dotyczy instalacji tylko na naszym Samsungu Galaxy A tych aplikacji, z których zwykle korzystamy, unikanie instalacji inne, na które nie zwracamy uwagi.

Oczywiście mamy też inne nieco bardziej zaawansowane rekomendacje, o których możemy na przykład powiedzieć, że uzyskamy bardzo dobre wyniki zmiana lub modyfikacja ustawień animacja wewnątrz naszego Samsunga Galaxy A.

To, co dzieje się w takich przypadkach, to fakt, że te animacje, zużywają dużo baterii, a jeśli je dezaktywujemy, telefon będzie przez cały czas znacznie płynniejszy. Będziemy mieli też możliwość prostego zmniejszenia szybkości animacji, jeśli nie chcemy ich całkowicie anulować.

Aby zrobić to, co mówimy, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przejść do Ustawień, które są dostępne w telefonie komórkowym, a następnie aktywować opcję programistów.

W programistach przechodzimy do opcji Konfiguracja i kiedy już go wybraliśmy, Szukamy skali poziomu animacji, wybierając oczywiście jedną z najniższych dostępnych. Zrestartowaliśmy naszego Samsunga Galaxy A i oczywiście powinniśmy od razu zauważyć różnicę.

Kolejna mała sztuczka, o której myślimy, że wszyscy nasi czytelnicy powinni wziąć pod uwagęmają bezpośredni związek z działaniem systemu S-Voice. Choć prawdą jest, że w wielu przypadkach jest naprawdę ciekawa, nie możemy zapomnieć o tym, że spowalnia ogólną pracę naszego urządzenia.

I w ten sam sposób, jeśli dodałeś motywy, które się poruszają, tak zwane motywy animowane, w końcu będziemy Cię polecać anulować je lub usunąć, zmieniając go na tradycyjny.

Czy dzięki tym sztuczkom Twój Samsung Galaxy A jest bardziej płynny?

Wirusy na twoim urządzeniu, prawdopodobnie najgorsze zagrożenie

Wiele razy popełniamy błąd, ściągając muzykę, wideo, audio, obrazy itp., chociaż wiemy, że musimy pobierać rzeczy z Internetu to może być bardzo niebezpieczne.

Jeśli twoje urządzenie ma wirusa, może uszkodzić wszystko, co masz w środku, bardzo łatwo go wykryć Cóż, możesz zacząć zamykać swoje aplikacje znikąd, blokuje się lub ekran robi się czarny na kilka sekund.

Jeśli już wykryłeś, że masz wirusa, musisz jak najszybciej go wyeliminować, abyś od razu zauważył, jak twój Samsung Galaxy zaczyna przyspieszać Prawie natychmiast

Jak łatwo, prosto i bezpiecznie przyspieszyć Samsung Galaxy Ace?

Chociaż prawdą jest, że jeśli myślimy o główne urządzenia, które są sprzedawane Dla ludzi Samsunga na całym świecie musimy najpierw przeanalizować, co dzieje się w przypadku Galaxy S i Galaxy Note, tym razem chcieliśmy zatrzymać się przed kolejnym z nich, Samsung Galaxy Ace.

Prawda jest taka, że ​​mówimy o terminalu, który jest bardziej niż interesujący dla wielu użytkowników, który naprawdę ma przyniósł bardzo dobre rezultaty choć jasne jest, że nie należy do najwyższego asortymentu na rynku.

Wielu użytkowników, wciąż zadowolonych ze swojego Samsunga Galaxy Ace, pytało nas ostatnio, czy istnieje konkretna możliwość ulepszyć wydajność tego urządzenia wyróżniającego się 3,5-calowym ekranem dotykowym, jednym z pierwszych znanych koreańskiej firmy.

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę w tym względzie, jest to, że Jeśli szukasz sposobu na przyspieszenie Samsung Galaxy Ace, znalazłeś samouczek dotyczący betonu, w którym nauczymy Cię wszystkich szczegółów do rozważenia w tym zakresie.

Istnieją różne skuteczne metody, gdy mówimy o możliwości przyspieszenia działania Samsung Galaxy Ace, chociaż w tym konkretnym przypadku chcemy się odnieść bezpośrednio do wszystkiego, co ma związek z trzema krokami, które są niezbędne w takich sytuacjach.

Pierwsza rzecz, o której należy pamiętać, jest bezpośrednio związana z możliwością zrootowania terminala., chociaż masz również możliwość pobrania programu uruchamiającego lub programu uruchamiającego, lub dlaczego nie, wyłącz animacje.

Przyspieszenie usuwania roota

Przyspiesz Samsung Galaxy Ace krok po kroku

Wykonaj twardy reset lub przywrócenie ustawień fabrycznych dla Samsung Galaxy Ace

Biorąc pod uwagę wszystkie poprzednie elementy, następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest włącz debugowanie USB Twojego Samsung Galaxy Ace GT-S5830, z Ustawień, opcji programisty, debugowania USB.

Jeśli nie masz go aktywnego, możesz go aktywować w Ustawieniach, O telefonie, Numer kompilacji, klikanie kilka razy na tej opcji, dopóki nie zostanie ona ostatecznie włączona. Po zakończeniu tego kroku, następny pobierz Root Genius na komputer z systemem Windows

Po pobraniu poprzedniego oprogramowania następną rzeczą będzie podłączenie Samsunga Galaxy Ace GT-S5830 do komputera przez kabel USB samego urządzenia. Po zakończeniu poprzedniego kroku musisz poczekać, aż Root Genius wykryje Samsung Galaxy Ace GT-S5830.

Kiedy to się stało, Musisz kliknąć przycisk Root Now, aby rozpocząć procedurę rootowania Samsung Galaxy Ace GT-S5830. Ten może to zająć kilka minut, więc musisz o tym pamiętać.

Po zakończeniu poprzedniego kroku następujące ma coś wspólnego z czekaniem aby Samsung Galaxy Ace GT-S5830 zakończył rootowanie, a następnie czas na instalację aplikacji KingUser.

Możesz to zrobić łatwo, ponieważ wśród dostępnych aplikacji powinien pojawić się KingUser. Jeśli tak, Twój Samsung Galaxy Ace GT-S5830 jest poprawnie zrootowany i Powinieneś zacząć uruchamiać KingUser, kiedy przed być w stanie dostosować wiele opcji twojego terminala.

Poza tym, że proces rootowania Samsunga Galaxy Ace GT-S5830 może już zostać zakończony, w żadnym wypadku nie należy przestać brać pod uwagę tego główne dane urządzeniata procedura nie powinna mieć wpływu na kontakty, zdjęcia, filmy, muzykę.

W każdym przypadku, zawsze zalecamy, aby zwrócić szczególną uwagę na wykonanie kopii zapasowej, od tego czasu będzie cię trzymać z daleka wszelkich niedogodności, które mogą wystąpić.

Zacznij od pobrania programu uruchamiającego

Jak powiedzieliśmy wcześniej, pobranie programu uruchamiającego to kolejna bardzo dobra alternatywa, którą mamy pod ręką, gdy chcemy uzyskać lepszą wydajność, w tym przypadku naszego smartfona Samsung Galaxy Ace, a także, jeśli jesteś zmęczony interfejsem zwykłe urządzenie.

W tym artykule znajdziesz wiele najlepszych programów uruchamiających 2017 roku, które możesz wziąć pod uwagę, w sieci, na przykład w YouTube, są różne rodzaje samouczków tak, abyś poprowadził siebie bez problemów.

Spróbuj wyłączyć animacje

Wyłączenie animacji dowolnego urządzenia z Androidem sprawi, że będzie ono działać szybciej, ponieważ system nie będzie marnowanie możliwości pamięci RAM animować ikony i tak dalej.

To, co powinieneś wtedy zrobić, to przejdź do Opcje programisty, Skala animacji, Skala animacji przejścia i Skala czasu trwania animatora: i wyłącz je we wszystkich przypadkach.

Czy Twój Samsung Galaxy Ace działa teraz szybciej?

Odkryj trzy sposoby na przyspieszenie Samsunga Galaxy

Częstym problemem z każdym telefonem lub tabletem z Androidem (zwłaszcza z niskim i średnim zasięgiem) jest to mają tendencję do bardzo powolnego.

Może to być spowodowane przez pamięć, która może być pełna aplikacji, z których wiele z pewnością nie jest używanych, powoduje to, jak w każdym komputerze, że urządzenie staje się wolniejsze w przypadku aplikacji, które tak naprawdę nie są używane, ale nie martw się, tutaj powiemy Ci, jak przyspieszyć Samsung Galaxy.

Jak krok po kroku przyspieszyć działanie Samsunga Galaxy?

Usuń niepotrzebne pliki i aplikacje

Bardzo prostym sposobem na przyspieszenie Samsunga Galaxy, który może wykonać każdy użytkownik, jest przejdź do menedżera aplikacji na Androida i całkowicie wyeliminuj wszystkie aplikacje, których tak naprawdę nie używasz, ponieważ te aplikacje mają tendencję do przechowywania dużych ilości plików i pamięci podręcznej, co kończy się nasycaniem pamięci naszych telefonów komórkowych.

Musisz wziąć pod uwagę, że istnieją aplikacje, które spowalniają telefony komórkowe o niskim i średnim zasięgu. Te aplikacje to aplikacje sieci społecznościowych, takich jak Twitter, WhatsApp, Facebook itp. Więc jest to zalecane zachowaj foldery plików otrzymane bez obrazów, ponieważ aplikacje takie jak WhatsApp tworzą folder o nazwie WahtsApp Images, który przechowuje kopie wysłanych i otrzymanych zdjęć, zużywając w ten sposób znacznie dużo miejsca w pamięci.

Inne rzeczy, które również pochłaniają dużo zasobów na tych urządzeniach, to filmy, zwłaszcza jeśli są w bardzo ciężkie formaty takich jak AVI i 4K, ponieważ zwykle są to pliki o pojemności przekraczającej GigaByte.

To prawda, że Widżety pomagają spersonalizować urządzenie, a także posiadanie wielu ekranów głównych. Ale problem polega na tym, że zużywają dużo pamięci RAM i zasobów procesora, więc telefon będzie znacznie wolniejszy niż normalnie, a bateria wytrzyma znacznie krócej, więc usuń widżety może to być bardzo dobra opcja.

Wiedząc o tym, logiczną i najbardziej wskazaną rzeczą jest posiadanie tylko najczęściej używane ikony na ekranie głównym urządzenia z Androidem, więc im mniej masz, tym Twój telefon będzie działał szybciej.

Zamknij aplikacje działające w tle

Aplikacje działające w tle nie są zamykane i zużywają dużo zasobów, a także zwykle pobierają dane z Twojego abonamentu komórkowego, ponieważ wiele z nich wymaga dostępu do Internetu. Z tego powodu zdecydowanie zaleca się ich zamknięcie, jeśli nie będziesz ich już używać.

Jeśli nie wiesz, jak zamknąć aplikacje działające w tle, możesz pobierz menedżera procesów, aby Android. Na przykład możesz pobrać w tym Zaawansowany menedżer zadań narzędzie, które będzie bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli Twój telefon komórkowy ma niski lub średni zasięg.

Jeśli Twój telefon działa trochę wolno, nie musisz się martwić, ponieważ zobaczysz, że istnieje wiele sposobów na przyspieszyć Samsung Galaxy, a jeśli Twój telefon nie jest tej marki, nie martw się, z pewnością te metody również Ci pomogą, ponieważ tak naprawdę nie zależą od marki, której używasz.

Czy wydajność Twojego Samsunga Galaxy A uległa poprawie?

dołącz do naszego kanału telegram