Skip to content

Jak przesyłać strumieniowo lub podłączać tablet do telewizora przez USB, HDMI, WiFi lub bezprzewodowo

9 de kwiecień de 2021

W tym przewodniku nauczymy Cię w podstawowy sposób jak przesyłać strumieniowo lub podłączać tablet do telewizora przez USB, HDMI, WiFi lub bezprzewodowo i tym samym ciesz się zawartością swojego urządzenia mobilnego na znacznie większym ekranie.

Chociaż poniższy przewodnik skupi się głównie na systemie Android, warto wiedzieć, że istnieje również możliwość podłączenia iPhone’a do dowolnego telewizora za pomocą cyfrowego kabla AV. Tak czy inaczej, wszystkie opcje, o których wspominamy poniżej mogą obowiązywać w zależności od urządzenia mobilnego.

Podłącz tablet do telewizora przez HDMI

W większości przypadków podłączenie tabletu do telewizora przez HDMI jest proste. Oczywiście jest to ważne tylko wtedy, gdy tablet ma wyjście HDMI. Właściwie wystarczy podłącz kabel HDMI do tabletu i do telewizora. Mimo to, jak widać, wyjście HDMI po południu jest zwykle mniejsze.

W większości przypadków tablety mają wyjście HDMI mini a nawet niektóre tablety mają wyjście HDMI micro. Biorąc to pod uwagę, konieczne będzie zakupienie kabla, który ma to połączenie i połączenie, z którego korzysta Twój telewizor.

Ta opcja ma swoje wady i zalety, jako pozytywny aspekt wyróżnia się tym praktycznie wszystkie telewizory mają złącze HDMI. W każdym razie posiadanie kabla na stałe podłączonego do telefonu komórkowego nie jest najwłaściwsze, a połączenie bezprzewodowe może Ci bardziej odpowiadać.

Z drugiej strony, jeśli Twój tablet nie ma wyjścia HDMI, będzie to konieczne kup kabel MHL z wyjściem HDMI. Mimo to ważne jest, aby Twoje urządzenie obsługiwało tego typu zastosowania. Jednocześnie nie zapomnij o Roku TV, który może być dobrą alternatywą do oglądania ulubionych treści na telewizorze.

Podłącz tablet do telewizora przez Wi-Fi

Istnieje kilka sposobów podłączenia tabletu do telewizora za pośrednictwem połączenia Wi-Fi. W każdym razie najbardziej polecanym, przynajmniej dla Androida, jest używać Chromecast.

Jeśli nie wiesz, czym jest Chromecast, jest to urządzenie opracowane przez Google, które umożliwia podłączenie urządzenia mobilnego Android na dowolny telewizor. Jest to prawdopodobnie sposób na przekształcenie urządzenia (telewizora) w inteligentne urządzenie.

Korzystając z Chromecasta, możesz łatwo oglądać usługi takie jak Netflix, YouTube i wiele innych na swoim telewizorze, kontrolując je z telefonu komórkowego. Z kolei istnieje również możliwość pokaż zawartość swojego telefonu komórkowego na ekranie.

podłącz tablet TV

W każdym razie, aby wykonać wszystkie powyższe czynności, konieczne będzie zainstalowanie i podłączenie Chromecasta do sieci Wi-Fi i telewizora. Po tym już możesz cieszyć się całą zawartością z telefonu komórkowego i platform streamingowych w telewizorze.

Podłącz tablet do telewizora przez USB

Istnieje również możliwość podłączenia telefonu komórkowego do telewizora przez połączenie USB Urządzenia. W przypadku, gdy chcesz przesłać pliki do swojego smart TV, nie martw się, wiele z nich ma Androida i wykrywa telefon komórkowy, aby wykonać tę procedurę.

Z drugiej strony, jeśli chcesz wykorzystać połączenie USB do przesyłania obrazu z telefonu komórkowego do telewizora, konieczne będzie dokupienie odpowiedniego kabla. To znaczy kabel z połączeniem USB z telefonu komórkowego do HDMI. Jak wskazaliśmy wcześniej, konieczne będzie, aby Twój telefon komórkowy mógł transmitować sygnał wideo, tak jak ma to miejsce w przypadku Protokół MHL.

Jeśli wszystko powyższe jest prawdą, nie powinieneś mieć problemu z podłączeniem telefonu komórkowego lub tabletu do telewizora przez HDMI. Po prostu sprawdź, czy Twój telefon komórkowy i telewizor są kompatybilne z technologiami transmisji danych.

dołącz do naszego kanału telegram