Skip to content

Jak przestać śledzić stronę na Facebooku z telefonu komórkowego?

9 de październik de 2021

Albo dlatego, że mamy dużo czasu z kontem, albo nie zwracamy uwagi na wszystko, co pojawia się w naszych początkach na Facebooku (lub skąd pochodzi), większość z nas Nie mamy kontroli nad liczbą stron, które śledzimy.

Dzisiaj w Zobacz, jak to się robi Poprowadzimy Cię, abyś wiedział, kogo obserwujesz na Facebooku i jak przestać śledzić strony z telefonu komórkowego.

Dlaczego powinienem dbać o to, które strony lub użytkowników śledzę na Facebooku?

Polubiwszy stronę i nawiązując nowe znajomości na Facebooku, automatycznie zaczynamy ich obserwować. Zatem, o jej zawartości zostaniemy powiadomieni i będziemy ją stale widzieć, więc musimy być świadomi tego, kim stajemy się naśladowcami.

Facebook poleca podobne treści

Teraz możemy nie chcieć oglądać tego typu treści z różnych powodów, ponieważ straciliśmy zainteresowanie stroną lub z powodu sugestii podobnych do nich, które Facebook poleca na podstawie tego, co lubimy, co może wydawać się denerwujące.

Pojawiają się na górze sekcji wiadomości

Strony lub konta, które obserwujemy będzie pierwszym, który wypełni naszą sekcję aktualności, czasami ograniczając treści, które naprawdę nas interesują, lub odbierając im pierwszeństwo.

Może się też zdarzyć, że chociaż mamy znajomego na Facebooku, nie chcemy być świadomi tego, co udostępnia na swoim profilu, dlatego musimy również zadbać o obserwowanych przez nas użytkowników.

Czego potrzebuję na moim telefonie komórkowym, jeśli chcę usunąć użytkownika z mojej obserwowanej listy?

Aby przestać obserwować kogoś na Facebooku, musimy się zalogować na nasze konto, z przeglądarki lub aplikacji mobilnej.

Przeglądarka z uruchomioną sesją na Facebooku

Możemy uzyskać dostęp do naszego konta na Facebooku za pomocą dowolnej przeglądarki, takiej jak Chrome, Firefox lub Safari, aby zmodyfikować poniższą listę, którą w niej mamy.

Aplikacja Facebook na telefony komórkowe

Przeważnie mamy na naszym telefonie zainstalowaną jedną z wersji aplikacji Facebook, dzięki której możemy uzyskaj do niej dostęp w szybszy i bardziej praktyczny sposób przestać podążać za kim chcemy.

Jak usunąć profil lub stronę na Facebooku z mojej poniższej listy?

Zaprzestanie obserwowania konta na Facebooku jest tak proste, jak zablokowanie, usunięcie lub zrobienie sobie przerwy tego samego lub dokonać dowolnej konfiguracji w naszym profilu.

sposób na usunięcie profilu z mojej poniższej listy

Z urządzenia z systemem Android lub iOS

Przede wszystkim musimy wprowadź profil strony lub użytkownika, którego chcemy usunąć z naszych obserwowanych.

Jeśli jest to strona, znajdziemy przycisk z trzema punktami w pozycji bocznej. Musimy go nacisnąć i wybrać Obserwowane (lub Zarządzaj ustawieniami śledzenia, jeśli jest to urządzenie z Androidem), a następnie Przestań obserwować.

w przypadku użytkowników, będziemy mieć następujący przycisk bezpośrednio. Klikamy na to, a następnie na „Przestań obserwować”.

Wewnątrz MacBooka

W przypadku korzystania z komputera MacBook wchodzimy w profil i możemy przestać śledzić bezpośrednio na wyznaczonym przycisku.

Jeśli jest to strona, to rozkładając opcje naciskając trzy kropki, musimy przejść do „Ustawienia monitorowania”, zaznacz okrąg odpowiadający przestań podążać i odświeżymy stronę, aby to zostało zakończone.

Jeśli mój komputer ma system Microsoft Windows

W przypadku korzystania z komputera z systemem operacyjnym Windows usunięcie strony lub profilu z listy obserwujących niewiele różni się od korzystania z telefonu komórkowego.

Najpierw wchodzimy na stronę lub profil, wybieramy trzy punkty lub „po” i przestajemy podążać w wyznaczonym wariancie.

Możemy też przestać śledzić, przez dowolne urządzenie, z działu aktualności, klikając trzy punkty z boku w prawym górnym rogu publikacji strony lub użytkownika i klikając opcję Przestań obserwować [la cuenta].

jak przestać obserwować stronę z mojego komputera

Dlaczego nie pojawia się opcja anulowania obserwowania profilu?

W przypadku niektórych stron może zaistnieć sytuacja, w której nie znajdziemy opcji zaprzestania jej śledzenia. Następnie, strona będzie miała przycisk, aby ją polubić, co przekłada się na podążanie za nią.

Więc Usuwając „polubienie” łatwo przestaniemy go obserwować, jeśli nie pozwoli nam to przestać obserwować w inny sposób.

Będąc użytkownikiem, każdy może ograniczyć i kontrolować, kto obserwuje go na Facebooku, ale nie jest możliwe powstrzymanie innych przed przestaniem go obserwować. Dlatego zawsze będzie to opcja, aby nie widzieć swoich postów w sekcji aktualności.

dołącz do naszego kanału telegram