Skip to content

Jak przenieść i umieścić pasek adresu Chrome lub wyszukiwania na dole ekranu w systemie Android

10 de Maj de 2021

Przeglądarki zazwyczaj mają przeglądarkę lub pasek narzędzi u góry ekranu. Jeśli jednak nasze urządzenie ma duży ekran lub w niektórych przypadkach mamy problemy z dostępnością, może to spowodować nieco niewygodne przeglądanie.

Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to trafiłeś we właściwe miejsce, bo w Spójrz jak to się robi, porozmawiamy o: przesuń i umieść pasek wyszukiwania lub adresu Chrome u dołu ekranu w systemie Android.

Umieść pasek wyszukiwania lub adresu Chrome na dole ekranu na Androidzie

Przeglądarki takie jak Firefox Previev czy Vivaldi mierzą się z tym wyzwaniem, modyfikując wygląd interfejsu i pasek adresu u dołu ekranu. Chociaż ta opcja jest lubiana przez wielu użytkowników, nie została jeszcze rozszerzona na większość przeglądarek.

Jednak w przypadku Chorme możesz przenieść i umieścić pasek wyszukiwania lub adresu Chorme u dołu ekranu na Androidzie. To jest konfiguracja, która jest ukryta, którą możemy odblokowaćr. Następnie wyjaśnimy, jak to się robi:

Coś, co powinniśmy wiedzieć, to układ paska adresu lub wyszukiwania Chrome na dole ekranu w Androidzie jest dostępny jako sposób eksperymentowania, to znaczy, aby móc go przenieść i umieścić go, musimy aktywować flasg. Jeśli nie mamy pojęcia, czym jest flasg, interesujące będzie wiedzieć, czym są Flagi Chrome, a także aktywować jego ukryte funkcje.

Flasgs lub flagi, jak są one znane w języku angielskim, to konfiguracje, które programista oferuje użytkownikowi do zabawy, że tak powiem, zanim zostaną oficjalnie zaimplementowane. Pasek wyszukiwania lub adresu Chrome na dole jest częścią Nowy projekt Deutz, który Google przygotowuje dla Chrome.

Oczekuje się, że aktywacja tych nowych ustawień będzie znacznie bardziej dostępna w przyszłości. W tym czasie odblokowanie tej ukrytej funkcji odbywa się z sekcji flasg. Coś, co jest bardzo przydatne, to zwiększenie szybkości przeglądania w Google Chrome.

Kroki, które należy wykonać, aby przenieść i umieścić pasek wyszukiwania lub adresu Chrome u dołu ekranu w systemie Android

  • Najpierw musimy otworzyć aplikację Chrome i wpisać: chrome: // flags W menu u góry, w wyszukiwarce piszemy: Chrome Duet.
  • Po naciśnięciu przycisku Domyślne, który znajduje się obok Chrome Deut i od razu system oferuje możliwość zmiany paska adresu z zastosowaniem następujących formatów:

  • Włączone i wariant „Home-Search-TabSwitcher”: Dodaj przyciski strony głównej i listę kart do dolnego paska adresu.

  • Strona główna-Wyszukiwanie-Odmiana udostępniania „: Dodaj stronę główną, przyciski wyszukiwania i udostępniania do paska wyszukiwania lub adresu przeglądarki Chrome.

  • New.tab.Search-Share Variation: Dodaj stronę główną, przyciski wyszukiwania i udostępniania do paska wyszukiwania lub adresu Chrome.

  • Z opcjami „Domyślne” i „Wyłączone” konfiguracja paska adresu pozostanie bez zmian, na górze.

wskazówki poruszania się po pasku lub wyszukiwania chrome

Krótko mówiąc, dla przesuń i umieść pasek wyszukiwania lub adresu Chrome musimy aktywować jedną z opcji, o których wspomnieliśmy powyżej. Następnie pojawi się komunikat informujący nas, że musimy ponownie uruchomić przeglądarkę, aby zastosować zmiany. Teraz kliknij ikonę „Relaunc”, po czym przeglądarka zamknie się i otworzy ponownie z ustawieniami.

Powinniśmy wspomnieć, że aby zmiany zaczęły obowiązywać, być może będziemy musieli kilka razy ponownie uruchomić aplikację. Dzieje się tak, ponieważ mamy do czynienia z eksperymentalną funkcjonalnościąMożna jednak powiedzieć, że działa idealnie bez problemów.