Skip to content

Jak przekonwertować notatki głosowe WhatsApp na MP3 zi bez aplikacji?

23 de listopad de 2021

Komunikator WhatsApp jest środkiem komunikacji najczęściej używanym przez miliony ludzi, a wśród wszystkich jego funkcji i funkcji notatki głosowe są doskonałą opcją do szybkiego wysyłania dłuższych wiadomości. Ale co, jeśli chcesz przekonwertować je na inny format? W tym poście pomożemy Ci to zrobić, więc zwracaj uwagę i ucz się jak przekonwertować notatki głosowe WhatsApp na MP3 z aplikacją i bez aplikacji.

Jakiego formatu używają audio WhatsApp?

Wiele osób woli używać notatek głosowych do komunikacji, jest to szybsza metoda, gdy pisanie jest nużące, a zwłaszcza bez długich wiadomości, dlatego nagrywanie i słuchanie notatek głosowych WhatsApp jest najlepszą opcją.

W związku z tym twórcy tej sieci społecznościowej opracowali funkcję nagrywania dźwięku w prostym i wszechstronnym formacie dla osób z niestabilnymi połączeniami, aby pobierać notatki bez utraty jakości. W tym sensie format używany przez Dźwięki WhatsApp to .opus, plik umożliwiający kompresowanie notatek.

Wadą jest to, że jest bardzo mało znany i nie jest kompatybilny z innymi aplikacjami, dlatego zaleca się konwersję tych plików opus do formatu MP3 A w kolejnych segmentach nauczymy Cię, jak to zrobić z telefonu komórkowego lub komputera PC, korzystając zarówno z aplikacji, jak i konwertera online.

Jak pobrać notatkę głosową WhatsApp na mój telefon komórkowy?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby pobrać notatkę głosową, jest wybranie dźwięku, przytrzymując go, aż niektóre opcje pojawią się u góry ekranu. Później, kliknij ikonę udostępniania i wybierz lokalizację przechowywania, czyli miejsce, w którym przechowywane są wszystkie pliki multimedialne w telefonie komórkowym.

W takim przypadku możesz wybrać pamięć wewnętrzną telefonu lub menedżera plików. Każda z tych opcji jest przydatna do przechowywania plików audio, które chcesz pobrać na telefon komórkowy z Androidem, ale jeśli masz urządzenie iPhone, wybierz notatkę, aż otworzy się menu z opcją „Przekaż”, a następnie wybierz opcję „Udostępnij” , który znajduje się w prawej dolnej części ekranu.

Jakie są kroki, aby przekonwertować dźwięk WhatsApp na format MP3?

Wspomnieliśmy już, że format notatek głosowych WhatsApp jest opus, jednak nie jest kompatybilny z innymi aplikacjamiDlatego wielu woli przekonwertować je na MP3, aby łatwiej je udostępniać. Z tego powodu wykonaj poniższe czynności, aby przekonwertować notatki do formatu MP3 za pomocą aplikacji:

Na telefonie z Androidem

Notatka głosowa WhatsApp na telefonie komórkowym

Możesz wyszukać aplikacje do konwersji dźwięku w Sklepie Play, wybrać tę, którą wolisz lub zainstaluj Opus To MP3 Converter najbardziej znany z prostego interfejsu, który można również uzyskać w sklepie z aplikacjami Google Play. Po zainstalowaniu otwórz aplikację i wybierz notatkę do konwersji, po czym pojawi się seria formatów.

Następnie wybierz MP3, wpisz nazwę, a następnie kliknij opcję „Konwertuj”, poczekaj kilka sekund i voila, teraz możesz udostępnić go innym aplikacjom. Z drugiej strony przed konwersją dźwięku możesz go ponownie odsłuchać, a jeśli masz coś do poprawienia, możesz szybko i łatwo edytować notatkę dźwiękową w WhatsApp.

Na komputerze z systemem Windows lub Mac

W przypadku korzystania z WhatsApp na komputerze z systemem Windows lub Mac można również konwertować notatki głosowe do formatu MP3, różnica polega na tym, że musisz otworzyć WhatsApp Web i pobierz ze Sklepu Play „Opus To MP3 Converter” lub inną aplikację, którą znasz na swoim komputerze. Po zainstalowaniu wykonaj czynności wymienione powyżej, ponieważ procedura jest taka sama.

Jaka jest inna opcja konwersji notatki głosowej WhatsApp na MP3?

Inna metoda na konwertuj audio WhatsApp na MP3 jest online, to znaczy przejdź do wyszukiwarki Google i wpisz konwerter audio i wybierz niektóre z sugestii. Tak czy inaczej, zalecamy przejście do strony internetowej Convertio.

Jest to prosta i łatwa w użyciu strona, szybko konwertuje audio i bez obniżania jego jakości. Podczas wchodzenia na stronę wystarczy kliknąć czerwoną ikonę, aby wybrać plik i wykonaj pozostałe kroki, które wskazuję, aby przeprowadzić konwersję.

dołącz do naszego kanału telegram