Skip to content

Jak łatwo otwierać lub odtwarzać pliki WhatsApp .opus

12 de maj de 2023

Pliki OPUS może nie są najpowszechniejsze na świecie, a jednak ostatnimi czasy udało im się zrobić dla siebie miejsce do tego stopnia, że ​​tym razem musimy przeprowadzić na ich temat niezwykle ciekawy tutorial, w którym wyjaśnimy użytkownikom do odtwarzaj pliki .opus WhatsApp.

To są po prostu A rozszerzenie dostępne w plikach audio które otrzymujemy w słynnej aplikacji do przesyłania wiadomości WhatsApp. Generalnie nie ma z nimi większego problemu, gdyż jak jesteśmy przyzwyczajeni, wystarczy wejść do aplikacji i bez większych niedogodności odtworzyć otrzymany dźwięk. Proces jest podobny do otwierania lub odtwarzania pliku SWF

Dzieje się tak jednak dlatego, że aplikacja domyślnie działa z tym rozszerzeniem, ale co jeśli Muszę odtworzyć jeden z tych plików audioS? Nie martw się, w rzeczywistości jest to całkowicie możliwe! Czytaj dalej, a zobaczysz procedurę do wykonania.

Odtwarzaj pliki OPUS na PC

W tym momencie możesz się zastanawiać, dlaczego pliki audio WhatsApp po prostu nie działają z bardziej popularnym rozszerzeniem? Podobnie jak słynny MP3. Dzieje się tak, ponieważ w rzeczywistości pliki .OPUS są bardziej zaawansowaną opcją generowania plików audio zdolne do kodowania dźwięku w czasie rzeczywistymwśród innych okien, które pozycjonują go jako lepszy zakład niż inne starsze formaty.

Problem w tym, że nadal wiele naszych urządzeń nie jest skonfigurowanych do pracy z tego typu rozszerzeniem i chociaż odtwarzanie pliku OPUS w programie współpracującym z tym rozszerzeniem, takim jak WhatsApp, nie sprawia większych trudności, jeśli myślimy o zrobieniu tego samego z naszego komputera, na przykład, jeśli korzystamy z WhatsApp Web i pobieramy przesłany do nas dźwięk, nie byłoby to możliwe od razu.

Na szczęście nie jest to powód do zmartwień! Odtwarzanie plików OPUS jest na szczęście proste, jeśli wykonamy to z komputerao ile używamy zewnętrznych programów i chociaż może się to wydawać problemem, w rzeczywistości są one całkowicie bezpłatne, więc naprawdę łatwo jest je zdobyć.

Rzeczywiście, jedyną rzeczą, której będziemy potrzebować na poziomie instalacji na naszym komputerze, jest plik zgodny odtwarzacz treści audiowizualnych z tego typu plikami i chociaż jest ich kilka, które możemy polecić, uważamy, że VLC Media Player jest najlepszy w swoim segmencie. W tym celu musimy wiedzieć, gdzie przechowywane są pliki audio i notatki głosowe WhatsApp, a stamtąd wystarczy wykonać następujące czynności:

  • Musimy pobrać VLC Media Player.
  • Po pobraniu i zainstalowaniu go na komputerze możesz przystąpić do uruchamiania programu.
  • Otwieramy program i aby móc odtwarzać zawartość OPUS w tym odtwarzaczu, wystarczy przeciągnąć plik do okna programu.
  • Po zakończeniu poprzedniego kroku, plik OPUS automatycznie rozpocznie odtwarzanie na twoim komputerze.

Dzięki tak prostym krokom, jak te, możesz odtwarzaj pliki .opus WhatsApp bez żadnych niedogodności z komputera. Chociaż oprócz tego odtwarzacza mamy jeden o nazwie Audacity i inne alternatywy, których możemy używać na urządzeniach z Androidem.

Odtwarzacze kompatybilne z plikami OPUS

Tak czy inaczej, polecany wcześniej program nie jest jedynym, który może Ci pomóc w odtwarzaniu plików .OPUS, dlatego udostępnimy Ci mała lista z opcjami które będą również przydatne do odtwarzania tych plików audio na komputerze:

  • Windows Media Player
  • winamp
  • Zoom Player
  • foobar2000
  • Odtwarzacz MPC-HC

pliki opus konwertera online

Teraz, jeśli nadal chcesz poznać inną metodę odtwarzania plików WhatsApp .OPUS na komputerze bez konieczności korzystania z zewnętrznych programów, zawsze będzie dostępna opcja użyj konwerterów plików dostępne w sieci. Te konwertery pozwolą Ci zmienić rozszerzenie pliku .OPUS na bardziej znane i łatwe do odtworzenia na komputerze, na przykład konwersję pliku .opus do formatu MP3.

Aby to zrobić, wystarczy poszukać jednego z wielu CDostępne konwertery online, jak w przypadku „Convert.io”. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać ten, który wolisz, załadować plik audio na stronie internetowej i wybrać format MP3, aby go przekonwertować, a następnie pobrać plik w nowym formacie i łatwo odtwarzać go z komputera. To wystarczy, aby odtworzyć te pliki .opus WhatsApp

dołącz do naszego kanału telegram