Skip to content

Jak przekonwertować audio głosowe WhatsApp na tekst – automatycznie?

5 de październik de 2021

WhatsApp to najczęściej używana aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych na świecie, możesz ją mieć na dowolnym urządzeniu lub używać jej z przeglądarki internetowej komputera; z każdą aktualizacją przynosi nam wiadomości które ułatwiają komunikację między wszystkimi, iz tego powodu nadal należy do pierwszych.

Na przykład możemy udostępniać zdjęcia, aktywować pływające okno podczas rozmowy wideo, a nawet używać tej aplikacji do rozwijania naszej działalności.

Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele przydatnych narzędzi, takich jak notatki głosowe, ale Czy wiesz, że możesz automatycznie konwertować dźwięki głosowe WhatsApp na tekst? Tutaj powiemy Ci, jak możesz to zrobić łatwo i szybko, nie możesz tego przegapić.

Jakie są wady konwersji notatki głosowej z tej aplikacji na tekst?

Tam jest trochę Wady podczas konwersji notatki głosowej WhatsApp na tekst, musisz wziąć je pod uwagę przed wprowadzeniem tej zmiany:

Błędy w spójności oryginalnej wiadomości

Jednym z najczęstszych problemów podczas konwersji notatki głosowej na tekst jest spójność oryginalnej wiadomości; istnieją elementy, które na to wpływają, takie jak: szybkość mówienia danej osoby lub rodzaj używanego języka, wszystko to może spowodować utratę spójności oryginalnego przekazu.

Nie słuchasz, jak czuje się ta osoba

Jedną z cech nuty głosowej jest to, że możemy dostrzec uczucia osoby, która wysyła wiadomość; podczas konwertowania tej wiadomości na tekst całkowicie tracimy percepcję emocji wywołanych głosem.

Dlatego czasami, jeśli chcesz, aby komunikacja była całkowicie skuteczna. WhatsApp pozwala nam również zaprosić nasze kontakty WhatsApp na spotkanie Zoom, dzięki czemu nie przegapisz żadnych szczegółów.

Jakie wersje Androida lub iOS mogą konwertować wiadomości głosowe WhatsApp?

Wersje na Androida lub iOS, które umożliwiają konwersję wiadomości głosowych WhatsApp, są najnowsze; to znaczy że wersje starsze niż 4.04 systemu Android lub 9 systemu iOS nie będą miały dostępu do tej funkcji zmień głos na tekst w aplikacji. Możesz to również zrobić bez problemów z WhatsApp Business.

W jaki sposób można przekonwertować notatki głosowe WhatsApp na tekst?

sposób na przekazywanie notatek głosowych do tekstu

Mamy trzy sposoby przesyłania notatek głosowych WhatsApp na tekst, dzięki wszystkim tym opcjom możesz w pełni wykorzystać tę funkcję w aplikacji:

Z programem komputerowym

Za pomocą programu komputerowego możemy łatwo przeprowadzić proces konwersji notatek głosowych WhatsApp na tekst; jednym z najczęściej używanych programów jest Transcriber dla WhatsApp na PC, możesz go łatwo i bezpłatnie pobrać na swój komputer.

Z dowolnej aplikacji w sklepie mobilnym

Istnieje wiele aplikacji, które dają możliwość zmiany notatek głosowych WhatsApp na tekst w prosty sposób; Niektóre z nich to Transcriber, Textr – Wiadomość głosowa na tekst, Voiceopop i Audio na tekst dla WhatsApp, są to najczęściej używane aplikacje, dzięki którym zmiana z głosu na tekst jest szybka i łatwa.

Wejście na stronę internetową

Istnieje kilka stron internetowych, które dają nam możliwość szybkiego przejścia z mowy na tekst z komputera lub dowolnego urządzenia elektronicznego; wśród najczęściej używanych są: Notatnik głosowy, Plik niedźwiedzia i Notatki mowy, najlepsze jest to, że niektóre można skonfigurować jako rozszerzenie w przeglądarce Google Chrome.

Gdzie mogę sprawdzić wynik konwersji głosu WhatsApp na tekst?

Wynik konwersji mowy WhatsApp na tekst zależy od używanej aplikacji, niektóre pokazują wynik natychmiast na ekranie; Inne aplikacje zlokalizują tekst wiadomości w tym samym czacie, zalecamy sprawdzenie konfiguracji aplikacji, której używasz do zmiany formatu.

wersje umożliwiające konwersję wiadomości głosowych

Dlaczego moja notatka głosowa nie jest poprawnie konwertowana na tekst?

Mogą istnieć różne czynniki, które wpływają na wynik konwersji notatki głosowej na tekst w WhatsApp; pierwsza to jakość dźwięku, Jeśli w notatce głosowej jest dużo zakłóceń lub dźwięków otoczenia, może to mieć wpływ na odbiór programu konwertującego.

Kolejnym czynnikiem jest szybkość, z jaką mówi się o osobie, która wysyła notatkę, i wreszcie język, którym się posługuje, Zalecamy korzystanie z programu, który obsługuje różne języki i ma szeroki słownik, aby uniknąć niedogodności podczas konwersji głosu na tekst w WhatsApp.