Skip to content

Jak przekazywać zdjęcia między dwoma telefonami komórkowymi za pomocą Bluetooth? – Narzędzia Bluetooth

14 de listopad de 2021

Bluetooth to usługa umożliwiająca przesyłanie plików między urządzeniami w łatwe, bezprzewodowe i bez korzystania z sieci internetowejOprócz możliwości przesyłania plików przydatne jest również sterowanie urządzeniami z telefonu komórkowego lub komputera.

Ile maksymalnych obrazów można przesłać przez Bluetooth?

Tu nie ma limitu dozwolone pliki podczas przesyłania przez Bluetooth między urządzeniami istnieje jednak wyjątek, jeśli dostępna pamięć na urządzeniu odbierającym pliki nie wystarcza do dalszego odbierania nowych plików.

Jakie kroki należy wykonać, aby przesłać pliki przez Bluetooth?

Przesyłanie plików przez Bluetooth jest dosyć proste, trzeba wejść do konfiguracji i wyszukać usługę Bluetooth, usługa musi być włączona, aby można było przesyłać i odbierać pliki, po czym należy wejść do magazynu plików lub galerii i wybierz te do wysłania.

Gdy pliki są już wybrane, poszukaj opcji „udostępnij”, a następnie wybrać sposób, w jaki mają zostać wysłane, wybierz Bluetooth, a następnie wybierz, poszukaj nazwy urządzenia odbierającego, które po wybraniu odbiera pliki bez wpływu na ich jakość lub nazwę.

Jak przesyłać pliki przez Bluetooth z telefonu komórkowego do komputera?

Ta sama procedura przesyłania plików między telefonami komórkowymi dotyczy również telefonów komórkowych i komputerów, Windows 10, który umożliwia odbiór plików przez Bluetooth, w tym celu musisz wybrać „start”, potem „ustawienia”, potem „urządzenia” i „Bluetooth i inne urządzenia”. W ustawieniach Bluetooth musisz sprawdzić, czy usługa jest włączona, aby móc odbierać pliki bez problemów.

Istnieją komputery, które nie mają zintegrowanej usługi przesyłania plików przez Bluetooth, więc musisz uciekać się do aplikacji lub usługi Aby przeprowadzić transakcję plików bezprzewodowo, możesz znaleźć kilka opcji, aby to zrobić w sieci.

Jakie są inne metody przenoszenia plików między urządzeniami?

Bluetooth nie jest jedyną usługą, która umożliwia przesyłanie plików między urządzeniami, istnieje wiele alternatyw dla udostępniania plików bezprzewodowo lub za pomocą kabli, także z usługą internetową i innymi usługami podobnymi do Bluetooth, które nie zależą od sieci internetowej.

Przez Dysk, WhatsApp i Messenger

Możesz przesyłać pliki przez Dysk (za pomocą połączenia internetowego) i aby to zrobić, musisz wejść na Dysk za pomocą swojego konta Google i wybierz sekcję „pliki” i naciśnij znak plusa „+” na ekranie, aby utworzyć folder, wgrać plik, dokument lub arkusze kalkulacyjne, które można wysłać wysyłając link do odbiorcy.

W przypadku WhatsApp (także korzystającego z połączenia internetowego) musisz wejść do galerii lub menedżera plików i wybrać te do wysłania, z limitem 30 plików na raz, a następnie wybrać opcję udostępniania i wybrać WhatsApp jako medium, a następnie wybierz odbiorcę i wyślij. Zdjęcia mogą obniżyć jakość po otrzymaniu.

Aby wysłać pliki przez Messengera (przy użyciu połączenia internetowego) należy wprowadzić pliki i wybrać te do wysłania i wybrać „udostępnij”, a następnie wybrać Messengera jako środek do tego, a następnie wybrać kontakt odbierający i zostaną one wysłane.

Korzystanie z Xendera

Nadawca i odbiorca muszą mieć aplikację Xender aby móc udostępniać pliki. Po wejściu do Xendera, wciśnij zielony przycisk na dole i wybiera się 'wyślij’ lub 'odbierz’, następnie poprzez kod QR zeskanuje odbiorcę, który musi zrobić to samo, ale wybierając 'odbierz’, jest to skuteczny i szybszy sposób niż Bluetooth, ale konieczne jest posiadanie aplikacji w obu urządzeniach.

aplikacja xender

Korzystanie z kabli

Dzięki kablom USB możesz przesyłać pliki z telefonu komórkowego do komputera i odwrotnie, nawet podłączając kabel do portów urządzenia i z komputera wykonać transfer plików, kopiując lub wycinając je za pomocą komputera jako kontroli do wykonania te zmiany w pamięci telefonu komórkowego i własnej, po dokonaniu tych zmian odłącz kabel przy poprzednim rozłączeniu między magazynami.

dołącz do naszego kanału telegram