Skip to content

Jak prawidłowo i bezpiecznie wyczyścić klawiaturę laptopa?

22 de grudzień de 2021

Żywotność naszego sprzętu komputerowego będzie zależeć w dużej mierze od konserwacji zapobiegawczej, którą możemy wykonać, ponieważ kurz i brud to główne czynniki, które powodują, że sprzęt ten traci swoją skuteczność.

Dlatego jeden z fizycznych elementów laptopa, który najbardziej wymaga konserwacji zapobiegawczej jest klawiatura, ponieważ jest w stałym kontakcie z naszymi dłońmi, a gdy go używamy, na klawiszach gromadzą się cząsteczki brudu, które mogą uszkodzić ich działanie. Następnie rozważymy kilka kroków, które należy wykonać, aby przedłużyć żywotność klawiatury laptopa, czyszcząc ją prawidłowo i bez ryzyka.

Co powinieneś wiedzieć przed czyszczeniem klawiatury laptopa?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić przed rozpoczęciem konserwacji klawiatury, jest sprawdzenie, czy komputer jest wyłączony i odłączony od prądu elektrycznego, musisz nawet odłączyć baterię ładującą, którą ma, ponieważ jest to urządzenie elektryczne i To sposób, w jaki unikniemy wypadków.

Konieczna jest podstawowa wiedza na temat specyfikacji klawiatury, zaleca się odwiedzenie strony producenta, jeśli jest to MAC, musimy odwiedzić stronę Apple. Jeśli chodzi o sposób mocowania kluczy do sprzętu, ponieważ w niektórych modelach komputerów PC można je wyjąć do czyszczenia, wręcz przeciwnie, istnieje inny sprzęt, którego nie można usunąć, więc czyszczenie należy przeprowadzać bezpośrednio na komputerze przenośnym.

Jeśli w specyfikacji klawiatury stwierdzisz, że klawisze można wyjąć w celu konserwacji, musisz być pewien, jak to zrobić, ponieważ jeśli zrobimy to w sposób, który nie jest odpowiedni, moglibyśmy spowodować nieodwracalne szkody; na naszej klawiaturze.

Wreszcie musimy mieć różne produkty i narzędzia, których będziemy używać do prawidłowego czyszczenia klawiatury.

Jakie są najlepsze produkty do czyszczenia klawiatury komputera?

Jednym z najważniejszych aspektów do rozważenia przed czyszczeniem klawiatury notebooka jest używanie produktów, które nie narażaj jego działania na ryzyko, w ramach tych produktów możemy wymienić:

  • Puszka ze sprężonym powietrzem.
  • Alkohol izopropylowy.
  • Waciki
  • Żel do czyszczenia klawiatury.
  • Kawałek tkaniny wykonany z mikrofibry lub poliestru.

czyszczenie klawiatury komputera sprężonym powietrzem

Zrób to za pomocą sprężonego powietrza

Jedną z porad, których możemy udzielić podczas czyszczenia klawiatury laptopa, jest używać spryskiwanie sprężonym powietrzem, ponieważ szybko usuwa kurz, nawet w miejscach trudno dostępnych innymi rodzajami środków czyszczących. W tym celu konieczne jest dociśnięcie dyszy rozpylającej na odległość pozwalającą na usunięcie kurzu i cząstek znajdujących się w rowku klawiatury, a także w jego górnej i dolnej części.

Być może pomysł pójścia do sklepu po któryś z nich nie zachęca zbytnio, są też inne alternatywy na dokładne wyczyszczenie naszej klawiatury bez konieczności używania sprężonego powietrza; Ale ten rodzaj sprayu ma tę zaletę, że wciąga więcej kurzu po powierzchniach, nie pozostawiając śladów kłaczków, może być używany do czyszczenia różnych powierzchni.

Ten rodzaj materiału jest również bardzo skuteczny bez konieczności stosowania użyj jakiegoś środka czyszczącegoMożemy go również użyć do całkowitego osuszenia powierzchni klawiatury przed ponownym użyciem naszego sprzętu.

Użyj alkoholu jako opcji

Klawiatura komputera jest jeden z obiektów najbardziej gromadzących wirusy i bakterie, dlatego alkohol staje się jednym z produktów, które niemal zawsze moglibyśmy wykorzystać do utrzymania zarówno higieny użytkowników, jak i przedłużenia żywotności naszych urządzeń.

Dobrą opcją będzie użycie 70% alkohol izopropylowy lub 90% jeśli to możliwe, ponieważ ze względu na swój skład nie powoduje uszkodzeń podzespołów naszego komputera osobistego.

brudna klawiatura

Dlaczego do czyszczenia klawiatury należy używać ściereczki z mikrofibry?

Ważne jest, aby używać ściereczki z mikrofibry, ponieważ są one bardziej chłonne i elastyczne niż inne rodzaje popularnych tkanin, mikrofibra charakteryzuje się tym, że nie pozostawia osadów na powierzchniach, na których jest używana.

Jaki jest zalecany czas ponownego użycia komputera po czyszczeniu?

Po przeprowadzeniu konserwacji zapobiegawczej klawiatury komputera notebook, zaleca się odczekanie odpowiedniego czasu, może to być około 30 minut do 1 godziny, aby jeśli jakakolwiek powierzchnia wewnętrzna lub rowek była wilgotna, może być całkowicie sucha, w każdym razie musimy sobie wyobrazić, że jest całkowicie sucha, ponieważ jeśli nadal jest mokra i włączymy ją, uruchomimy ryzyko uszkodzenia elementów wewnętrznych.

Jest wskazane czyścić tego rodzaju klawiaturę komputera laptop lub laptop okresowo (co 6 miesięcy lub 1 rok), ponieważ konsekwencje nagromadzenia wszystkich cząsteczek kurzu, resztek jedzenia, kłaczków i innych odpadów mogą w każdym przypadku skrócić żywotność urządzenia. którym czyszczona jest nasza klawiatura, będzie zależeć od tego, jak z niej korzystamy.

dołącz do naszego kanału telegram