Skip to content

Jak poznać szczegóły błędów pliku Logcat w systemie Android? (Przykład)

31 de styczeń de 2021

Platforma Android ma narzędzie „Logcat”, które rejestruje wszystkie działania urządzenia mobilnego. Plik Logcat jest odpowiedni dla programistów, ponieważ ułatwia dokładne wyszukiwanie usterek. Jeśli się zastanawiasz Jak znaleźć szczegóły błędów plików Logcat na Androida? zwróć uwagę na ten interesujący artykuł.

Jak poznać szczegóły błędów plików Logcat na Androida?

Czasami zdarzają się usterki telefonu komórkowego, których nie można rozpoznać gołym okiem. Te awarie wynikają z problemów w systemie operacyjnym lub podczas uruchamianie określonych aplikacji. Dlatego wygodnie jest wiedzieć, na czym polega problem lub błąd, zanim przystąpisz do zastosowania odpowiedniego rozwiązania.

Jeśli Twoje urządzenie ma problemy, możesz odblokować program ładujący w systemie Android lub ponownie uruchomić urządzenie w trybie awaryjnym. Ponieważ ważne jest, aby znać pochodzenie usterki, tutaj wyjaśniamy, na czym ona polega Logcat na Androida i dwa sposoby poznania szczegółów błędów zapisywanych przez plik Logcat w systemie Android.

Co to jest Logcat na Androida?

Logcat to narzędzie do Polecenia ADB aby wygenerować dziennik wiadomości na urządzeniach z systemem Android. Logcat jest bardzo przydatny dla programistów, ponieważ pozwala im używać dziennika do badania stanu telefonu i niektórych problemów występujących na poziomie oprogramowania.

Do czego służy Logcat?

Logcat służy do zarejestruj się w drugiej zaplanuj wszystkie działania wykonywane na urządzeniu mobilnym. Narzędzie obejmuje nie tylko komunikaty wewnętrzne, ale także błędy systemowe, które nie są widoczne dla użytkowników. Dlatego użytkownicy mogą rozwiązywać problemy i błędy w systemie Android, gdy zmieniają wydajność urządzenia.

Jaki jest format komunikatów wyświetlanych przez narzędzie Logcat?

Logcat może odnosić się do wiadomości z rozszerzeniem identyfikator i priorytet rekordu. Ponadto to narzędzie może generować dziewięć różnych typów wiadomości zawierających jedną literę.

W tym sensie, W (Ostrzeżenie) wyskakuje jako komunikat ostrzegawczy, E (błąd) odnosi się do komunikatu o błędzie, F (śmiertelny) wyświetlane w przypadku poważnych błędów. I (informacje) czy komunikaty informacyjne, D (debugowanie) rozumie komunikaty do debugowania programów i V (gadatliwy) są to wiadomości o najniższym priorytecie.

Użyj Logcat na swoim urządzeniu z Androidem

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do narzędzia Logcat z urządzenia z systemem Android, musisz zainstalować aplikację ADB na swoim komputerze. Następnie podłącz urządzenie do napędu USB, aby komputer wykrył komponent. W telefonie musisz aktywować opcje programisty i wybrać opcję „Debugowanie USB”.

Uruchom następujące polecenie: adb logcat> logcat.txt z powłoki ADB i potwierdź uprawnienia na swoim urządzeniu mobilnym. Narzędzie logcat zarejestruje wszystkie działania, które zostały wykonane. Po zakończeniu tego procesu naciśnij Ctrl + C w terminalu. Otrzymasz w ten sposób plik „logcat”, który przechowuje wszystkie błędy.

Android o książce

Poznaj szczegóły błędów plików Logcat w systemie Android

Znajomość szczegółów dotyczących błędów plików Logcat na Androida Może być niezwykle przydatna zwłaszcza wtedy, gdy nie znamy źródła usterki, która wpływa na działanie naszego urządzenia.

Uzyskaj dostęp do pliku Logcat z poziomu aplikacji

Jeśli chcesz poznać szczegóły, które zostały zapisane w pliku Logcat, możesz pobrać aplikację Logcat Viewer do którego musisz mieć dostęp jako użytkownik „root” lub z uprawnieniami nadanymi przez ADB.

Uzyskaj dostęp do pliku Logcat z powłoki ADB

Możliwe jest również uzyskanie dostępu do pliku Logcat z poziomu Powłoka ADB. Ale zanim to zrobisz, ważne jest, aby wiedzieć, co to jest i jak używać poleceń ADB w systemie Android. Po wykonaniu tego kroku musisz przejść do folderu, w którym zainstalowano ADB i otworzyć wiersz poleceń, naciskając prawy przycisk myszy i klawisz „shift” w pustym miejscu w folderze ADB.

Uzyskaj dostęp do dziennika, aby poznać szczegóły błędów w pliku Logcat

Podłącz urządzenie do komputera przez port USB i napisz adb logcat *: E w powłoce ADB. Parametr E umożliwia filtrowanie tylko komunikatów o błędach.