Skip to content

Jak zainstalować sterowniki ADB i Fastboot w systemach Windows, Mac i Linux?

3 de luty de 2021

Wtedy zobaczymy jak zainstalować sterowniki ADB i Fastboot w systemach Windows, MacOS i Linux w dość prosty sposób, który nie powinien zająć więcej niż kilka minut.

Kiedy chcemy dokonać jakichkolwiek zmian w systemie, często potrzebujemy sterowników ADB. Dla tych z Was, którzy są już zaznajomieni z koncepcjami roota, ROMS i bootloadera, mogą również znać ADB i Fastboot.

Android Debug Bridge Jest to narzędzie, które pozwala nawiązać komunikację między telefonem z systemem Android a komputerem. Dzięki temu możemy dokonać szeregu modyfikacji w urządzeniu takich jak: aktualizacje, modyfikowanie elementów systemowych, odblokowywanie bootloaderaitp.

Najlepsze jest to, że dzięki ADB można modyfikować różne elementy naszego urządzenia bez konieczności posiadania uprawnień roota. Na niektórych terminalach można także zainstalować nowe funkcje, które w wielu przypadkach nie są dostępne w inny sposób.

Samouczek dla zainstaluj sterowniki ADB i Fastboot jest to całkiem proste. Ale musisz postępować zgodnie z nim krok po kroku, aby móc to zrobić poprawnie iw ten sposób cieszyć się ogromnymi zaletami, jakie dają nam te kontrolery.

Po zainstalowaniu sterowników będziesz mógł manipulować urządzeniem z systemem Android w dowolny sposób. Chociaż nie możemy kontynuować bez prośby o ostrożność podczas korzystania z niego, ponieważ może to spowodować uszkodzenie urządzenia mobilnego.

Jak zainstalować sterowniki ADB w systemie Windows

  • Robienie tego w systemie Windows jest stosunkowo łatwe. Najpierw pobierz pakiet sterowników.
  • Następnie musisz rozpakować plik. Możesz to zrobić z WinRAR.
  • W folderze, w którym rozpakowałeś pliki, będziesz musiał kliknąć prawym przyciskiem myszy pusty obszar, przytrzymując przycisk „Zmiana”. W menu musisz wybrać „Otwórz okno poleceń tutaj”.
  • Podłącz urządzenie z Androidem z włączonym debugowaniem USB. W oknie poleceń wpisz „urządzenia adb”.

Zainstaluj sterowniki ADB w systemie Linux i MacOS

  • W przypadku MacOS czy Linuxa proces jest inny, ale dość prosty do wykonania:
  • Najpierw musisz pobrać pakiet ze sterownikami dla systemu Mac lub Linux.
  • Następnie będziesz musiał wyodrębnić pliki do dowolnego folderu. W idealnym przypadku trasa powinna być łatwa do zapamiętania.
  • Teraz będziesz musiał otworzyć plik Terminal i znajdź folder, do którego rozpakowałeś wszystkie pliki. Aby to zrobić, będziesz musiał użyć polecenia „cd / users / nazwa użytkownika / desktop / ADB„W miejscu, w którym umieściliśmy„ nazwę użytkownika ”, powinno być Twoje.
  • Następnie będziesz musiał włączyć debugowanie USB na swoim urządzeniu z Androidem i podłączyć je.
  • Aby zakończyć, wykonaj polecenie „urządzenia adb”.

zainstaluj sterowniki adb

Zainstaluj na innych dystrybucjach Linuksa

Jeśli używasz dowolnego Instalacja Linuksa oparta na Fedorze, SUSE lub Debianie sposób instalacji sterowników staje się znacznie łatwiejszy.

Ci, którzy mają systemy oparte na Debianie, muszą tylko otworzyć terminal i wpisać polecenie: „sudo apt-get install adb”. Dla tych, którzy używają systemów opartych na Fedorze lub SUSE, zrobią to samo z tą różnicą, że polecenie będzie się nieco różnić: „sudo yum zainstaluj android-tools”.

Jak więc widać, instalacja sterowników ADB jest zbyt prostym procesem, który można przeprowadzić w ciągu kilku minut, jeśli wykonasz kroki, które omówiliśmy wcześniej.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest użycie narzędzia Universal ADB Drivers, aby zainstalować je bardziej automatycznie, a także aktualizować je bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności.

Jeśli nadal masz jakiekolwiek pytania dotyczące instalacji sterowników ADB dla głównych systemów operacyjnych, możesz zostawić to nieco dalej w polu komentarza, a my z przyjemnością Ci pomożemy.

dołącz do naszego kanału telegram