Skip to content

Jak poznać funkcje i specyfikacje mojego telefonu komórkowego za pomocą Imei lub ustawień?

16 de czerwiec de 2022

Kupiłeś smartfon właśnie dlatego, że był w sprzedaży, ale nie masz pojęcia o jego specyfikacji technicznej lub funkcjach, a chciałbyś poznaj je trochę bardziej szczegółowo aby jak najlepiej to wykorzystać?

W kolejnych wierszach chcemy pokazać, jak możesz zapoznaj się z głównymi funkcjami Twojego smartfona, związane zarówno ze sprzętem, jak i oprogramowaniem terminala.

Jak w prosty sposób mogę poznać charakterystykę mojego telefonu komórkowego z Androidem?

Zasadniczo pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć w tego typu sytuacji, jest to, że telefony komórkowe nie są bardzo inny niż komputerypoza tym oczywiście mają znacznie bardziej kompaktowy rozmiar.

Ale potem są do siebie podobne pod względem budowy, biorąc pod uwagę, że mają procesor, pamięć RAM, pojemność pamięci wewnętrznej, różne czujniki itp. poznaj te szczegóły ważne jest, aby odkryć jaka jest moc twojego terminala.

Co to jest IMEI i do czego może być używany?

Kod IMEI zawdzięcza swoją nazwę inicjałom w języku angielskim, które są Międzynarodowa tożsamość sprzętu mobilnego. Kod ten jednoznacznie identyfikuje urządzenie na całym świecie i jest przesyłany przez urządzenie do sieci po połączeniu z nią.

Wszystkie telefony mają kod, a znajomość kodu IMEI może wydawać się bardzo myląca, ale w rzeczywistości zobaczenie i poznanie, gdzie znajduje się IMEI, jest dość proste do osiągnięcia, a znajomość tych informacji może ci bardzo pomóc w zarządzanie Twoim urządzeniem.

Oznacza to, że gdy go używamy, operator może: wiesz kto do nas dzwoni przez kartę SIM, a ponadto mogą wiedzieć, skąd do nas dzwonią i jakim telefonem to zrobili, co może być bardzo przydatne na kilka sposobów.

Bardzo prostym rozwiązaniem jest to, że operatorzy mogą używać kodu IMEI do weryfikacji statusu urządzenia poprzez bazy danych, takie jak tzw. EIR dla jego angielskiego akronimu: Rejestr tożsamości sprzętu.

Chociaż ten kod wydaje się bardzo prosty, w rzeczywistości może pomóc na wiele sposobówNa przykład możesz zablokować swój telefon komórkowy w przypadku kradzieży lub w przypadku jego zgubienia, mając IMEI, będziesz mógł to zrobić bardzo szybko, a tym samym uchronisz ich przed niewłaściwym użyciem telefonu komórkowego.

To, co osiąga się za pomocą tego zamka, to uniemożliwia komunikację z urządzenia blokującego połączenia. Możliwe jest również odblokowanie zablokowanego telefonu komórkowego do użytku u nowego operatora komórkowego na podstawie kodu IMEI, niezależnie od marki czy modelu.

czujniki ważne szczegóły

Jak poznać charakterystykę mojego chińskiego telefonu komórkowego z kodem IMEI krok po kroku?

Cóż, na szczęście istnieje kilka aplikacji, które zostały opracowane specjalnie dla pokaż nam wszystkie szczegóły dotyczące sprzętu naszego terminala.

I choć jest ich kilka, uważamy, że najlepsze z nich to zwany CPU-Z, który jest w stanie nauczyć nas takich aspektów jak marka, model, procesor, pamięć, pojemność pamięci wewnętrznej, ekran itp.

Możesz pobrać tę aplikację w Sklepie Play i ma ona kilka zakładek z informacjami, w szczególności:

  • SoC: W tej sekcji możesz zobaczyć informacje o procesorze i karcie graficznej.
  • urządzenie: Ta sekcja zawiera dane, takie jak marka terminala, model, ekran, pamięć RAM, rozmiar pamięci wewnętrznej itp.
  • System: Ta sekcja zawiera informacje o systemie, takie jak wersja systemu operacyjnego Android.
  • bębny: Ta sekcja pokazuje stan baterii, jej rozmiar i czas jej trwania.

Poza aplikacją, o której właśnie wspomnieliśmy, nie należy tracić z oczu faktu, że w takich przypadkach istnieją inne równie skuteczne metody, takie jak związane z numerem IMEI.

Jak już wspomnieliśmy, kod IMEI to coś, co może pomóc na wiele sposobów, od sprawdzenia, czy zakupiony telefon został zgłoszony jako skradziony, a nawet ty. zablokuj to tą metodąbędziesz miał dostęp do wielu funkcji za pomocą tego kodu, więc ważne jest, abyś nie stracił go z oczu, możesz nawet mieć go w jakimś konkretnym miejscu.

Jeśli chcesz poznać wszystkie cechy a smartfon przez IMEI urządzenia wystarczy znać jego numer, dla którego należy wpisać *#06#, uzyskując kod ok. 15 znaków.

Kiedy będziesz mieć ten numer, ostatnią rzeczą będzie wejście IMEI.info i umieść informacje z uzyskanego numeru i podaj Check, aby po kilku sekundach pokazał nam wszystkie informacje o telefonie, charakterystyce, pamięci itp.

Co jeszcze chciałbyś wiedzieć o swoim smartfonie?

dołącz do naszego kanału telegram