Skip to content

Jak powiększyć NetBeans, jeśli kod lub czcionka wygląda na małą — platforma programistyczna dla języka Java

1 de kwiecień de 2023

Orable Corporation to firma stojąca za NetBeans IDE. Całkowicie darmowe środowisko programistyczne dla osób, które zajmują się programowaniem aplikacji w Javie, PHP, HTML itp. Jest wielu ludzi, którzy mają szczególny problem, a mianowicie, że Netbeans wygląda na mały.

Właściwie ten problem pojawia się, gdy tacy ludzie używają ekrany w rozdzielczości Pełne HD lub nawet w 4K. Gdzie często zdarza się, że rozdzielczości są bardzo wysokie i dlatego wiele rzeczy wygląda na małe.

Chcesz się uczyć jak powiększyć netbeans? Nie ma problemu, ponieważ w tym artykule chcę dokładnie pokazać, jak rozwiązać ten problem, postępuj zgodnie z samouczkiem, który zostawię ci krok po kroku.

Obraz NetBeans wygląda na mały

Jak widać, faktycznie zwiększając Ogólna rozdzielczość NetBeans to całkiem proste. Nie zajmie Ci to więcej niż kilka minut i będziesz mógł z niego korzystać bez żadnego problemu. Jeśli chcesz zrobić powiększ do zajęć, wystarczy nacisnąć i przytrzymać zwój, a następnie przesunąć go w górę lub w dół. Zależy to od tego, czy chcesz powiększyć, czy pomniejszyć. Ale jeśli chcesz zwiększyć źródło, powinieneś:

  • Otwórz aplikację i poczekaj na załadowanie modułów.
  • Po tym, gdy jesteś w IDE, musisz kliknąć Narzędzia (Narzędzia), a następnie Opcje (Opcje).
  • Następnie klikasz miejsce, w którym jest napisane Czcionki i kolory, i możesz dostosować nie tylko rozmiar czcionki, ale także kolor itp.

Jak zobaczysz, rozwiązanie problemu jest dość łatwe iw ten sposób już wiesz jak zwiększyć rozdzielczość NetBeans. Więc teraz NetBeans wygląda na mały, należy już do przeszłości.

Kroki, które należy wykonać, aby zwiększyć Zoom NetBeans

  • Będziesz potrzebował Notepad ++, który sam w sobie jest świetną aplikacją, a przede wszystkim bardzo przydatną. Strona do pobrania tej aplikacji to notepad-plus-plus.org.
  • Ważne jest, aby mieć Najnowsza wersja netbeansa zainstalowany na naszym komputerze. Gdy wszystko zostanie poprawnie zainstalowane, zacznijmy.
  • Musisz przejść do katalogu, w którym zainstalowałeś NetBeans, a następnie nacisnąć klawisz „etc”.
  • Teraz będziesz musiał nacisnąć prawy przycisk myszy na pliku NetBeans.conf, a następnie „Otwórz za pomocą NotePad ++”.
  • Po otwarciu będą musieli szukać następujących elementów: -J-Dsun.java2d.dpiaware=tru Prawda musi zostać zmieniona, zamiast tego wstaw fałsz. Gdy skończysz, musisz go zapisać.
  • Gdy będziesz gotowy, po otwarciu NetBeans zauważysz, że dostosował się do rozdzielczości ekranu.

NetBeans jest w zasadzie środowiskiem programowania wizualnego typu open source. używany do tworzenie aplikacji wykorzystujących Javę. Jest to bardzo popularny język programowania, który jest używany w wielu aplikacjach i obecnie jest co najmniej w bardzo dobrej kondycji.

Dla osób, które interesują się wszystkim, co wiąże się z tworzeniem aplikacji wieloplatformowych, bez wątpienia muszą zacznij pytać o IDE NetBeans ponieważ jest to naprawdę przydatne narzędzie, które powinieneś zainstalować na swoim komputerze.

Co najlepsze, nie jesteś ograniczony do żadnego systemu operacyjnego, ponieważ to narzędzie można zainstalować na komputerze Mac lub na komputerze z systemem Windows 10 i jak zainstalować je na komputerze, a nawet w systemie Linux i jak łatwo je zainstalować. Więc w tym sensie nie jesteś w ogóle ograniczony.

NetBeans okazuje się świetną alternatywą dla programistów

NetBeans jest po prostu świetny ze względu na swoją prostotę. Z tego powodu osoby, które pracowały już z innymi aplikacjami, takimi jak .NET, będą korzystać z tej aplikacji znacznie łatwiej iw ciągu kilku godzin poradzą sobie z NetBeansem, jakby nic się nie stało.

Na oficjalnej stronie internetowej można znaleźć dużą liczbę modeli, których można używać tylko do harmonogram przez aplikację. W ten sposób możesz uzyskać lepsze, bardziej rozbudowane aplikacje iw zasadzie osiągnąć to, o czym myślisz.

Jest sposób programowania w języku java które silnie przyciągają uwagę milionów programistów na całym świecie. I to niezależnie od tego, czy robisz to od lat, czy dopiero zaczynasz, aplikacja jest dość intuicyjna, a krzywa uczenia się wcale nie jest wysoka. Więc rozpoczęcie korzystania z tej aplikacji nie kosztuje zbyt wiele.

Najlepsze jest to, że na tej samej stronie internetowej dostępna jest duża liczba instrukcji na wypadek pytań. Ale aplikacja jest dość intuicyjna, a wszystkie opcje są szybko odnajdywane, więc myślę, że nie będziesz miał z tym problemu.

Podobnie w Internecie jest wiele samouczków związanych z tym programem, więc jest dużo materiału do nauczenia się, jak go używać, wystarczy trochę poszukać i nic więcej.

Jak zawsze w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących użytkowania lub instalacji, nawet jeśli nie wiesz jak pobrać netbeans NIE.lub zostaw mi komentarz poniżej.

dołącz do naszego kanału telegram