Skip to content

Jak powiększyć lub zmienić rozmiar zdjęcia lub zeskanowanego dokumentu

5 de Maj de 2021

Możliwość skanowania wszystkich typów dokumentów stała się obecnie jedną z najczęściej używanych funkcji. Cóż, takie działanie jest możliwe nie tylko z poziomu drukarek czy skanerów, ale także urządzeń mobilnych. możesz uzyskać dostęp do tego procesu.

Jednak wiele razy podczas skanowania dokumentu jest to samo odpowiada znormalizowanym wymiarom przez skaner. Które w konsekwencji nie są pożądane przez wielu użytkowników i konieczna jest zmiana rozmiaru dokumentu lub zeskanowanego obrazu.

Z tego powodu pokażemy tutaj kroki, które należy wykonać i jak łatwo powiększyć lub zmienić rozmiar zeskanowanego zdjęcia lub dokumentu.

Ustaw rozmiar zdjęcia lub dokumentu do skanowania

Jednym z najlepszych sposobów uzyskania pożądanego rozmiaru zdjęcia lub zeskanowanego dokumentu jest wykonaj konfigurację rozmiaru, który będzie miał wspomniany plik ze skanera. Jest to poprzedni krok procesu skanowania plików, tak aby zeskanowany dokument lub obrazy miały żądaną jakość i rozmiary.

W tym celu należy umieścić dokument do zeskanowania w skanerze i po zamknięciu pokrywy, wejdź w „ Ustawienia skanowania ”, możesz uzyskać dostęp do tej opcji z interfejsu użytkownika skanera. Jeśli używasz drukarki do skanowania dokumentów, ma również te ustawienia.

Raz tam, musisz wybrać 600 pikseli na cal do dostosowania rozdzielczości skanowania. Jest to najbardziej optymalny rozmiar dla większości zdjęć lub dokumentów, które chcesz zeskanować, powinieneś wiedzieć, że im wyższa wartość pikseli na cal, tym większy będzie również rozmiar pliku.

Na koniec, po dokonaniu tej konfiguracji, możesz przystąpić do skanowania żądanego dokumentu. Pamiętaj, aby zapisać to samo jako plik JPG aby ułatwić późniejszą zmianę rozmiaru.

Zmień rozmiar zeskanowanego zdjęcia lub dokumentu za pomocą programu Paint

Jedno z najlepszych narzędzi do osiągnięcia powiększyć lub zmniejszyć rozmiar zdjęcia lub dokumentu który został zeskanowany to platforma Paint. Dlatego niezależnie od tego, czy używasz urządzenia mobilnego do skanowania dokumentów, czy też korzystasz z programu do skanowania za pomocą drukarki HP lub innej marki, ważne jest, aby zapisać zeskanowane pliki w formacie obrazu.

zeskanuj dokument telefonem

Wtedy dla uzyskać skanowaną zmianę rozmiaru pliku, musisz go otworzyć w programie Paint. Tam musisz przejść do paska narzędzi wyświetlanego w górnej części okna i wybrać opcję „Zmień rozmiar”.

Po wejściu polecamy zmień sekcję „Procent” w zależności od rozmiaru, który chcesz uzyskać i pozostaw sekcję „Piksele” nienaruszoną, aby zachować jakość obrazu. Podobnie, możesz zachować relację z tym związkiem lub skonfigurować każdy koniec obrazu zgodnie z żądanym rozmiarem.

Wreszcie, po zapisaniu konfiguracji, będziesz musiał tylko zapisz nowy zmodyfikowany plik. W ten sposób pomyślnie zmienisz i powiększysz rozmiar zdjęcia lub dokumentu za pomocą programu Paint.

Zmień rozmiar zeskanowanego pliku PDF

Chociaż Paint jest bardzo funkcjonalnym narzędziem jeśli chodzi o zmianę rozmiaru skanowanego obrazu czy dokumentu, to pozwala na wykonanie takiej czynności sam z plikami w formacie obrazu.

Powinieneś jednak wiedzieć, że istnieją alternatywy zmiany formatu PDF pliku na inny typ JPG lub PNG na powiększyć lub zmniejszyć jego rozmiar w programie Paint, podobnie jak w przypadku programu AceThinker.

Z drugiej strony istnieją również alternatywy dla zmienić rozmiar zeskanowanego zdjęcia lub dokumentu w formacie PDF, do którego można łatwo uzyskać dostęp. Tak jest w przypadku programu PDFelement, który możesz bezpłatnie pobrać i zainstalować na swoim komputerze i który pozwoli Ci powiększyć lub zmniejszyć rozmiar zeskanowanego pliku PDF.

Gdy już będziesz mieć program, będziesz musiał tylko otworzyć w nim zeskanowany plik PDF i wybrać opcje „Plik”, a następnie „Optymalizuj”. W ten sposób możesz zdefiniować cechy wielkości do którego zmieści się Twój plik PDF i to wszystko. Pomyślnie zmienisz rozmiar zeskanowanego pliku.