Skip to content

Jak powiększyć lub pomniejszyć NetBeans, jeśli wygląda na mały – rozwiązanie

17 de Maj de 2021

Zwykle ten problem napotykają programiści aplikacji, którzy zaczynają pracę na ekranach Full HD lub nawet 4K. Jeśli pracujesz z NetBeans i wygląda na mały na ekranie, tutaj dowiesz się, jak to zrobić powiększyć lub pomniejszyć w NetBeans jeśli wygląda na małe.

Dostosuj powiększenie moich NetBeans

Jest to bardzo prosty proces, a tym krok po kroku będzie jeszcze bardziej, ważne jest, aby w tym celu mieć zainstalowaną najnowszą wersję NetBeans na swoim komputerze, więc dobrze jest wiedzieć, jak zainstalować nowe programy na swoim komputerze. PC jednocześnie lub pojedynczo.

 1. Będziesz musiał mieć zainstalowany program Notepad ++ na swoim komputerze.
 2. Po zainstalowaniu Notepad ++ powinieneś upewnić się, jak wspomnieliśmy wcześniej, że masz najnowszą wersję NetBeans.
 3. Przejdziesz do katalogu, w którym zainstalowałeś NetBeans, a następnie klikniesz klawisz „etc”.
 4. Następnie otworzysz plik NetBeans.conf za pomocą programu NotePad ++
 5. Po otwarciu będziesz musiał poszukać:
  • -J-Dsun.java2d.dpiaware = true
 6. „Prawdę” należy to zmienić i zamiast tego wstawisz „fałsz”. Po zakończeniu i zakończeniu procesu przystąpisz do jego zapisywania.
 7. Po zakończeniu procesu, po otwarciu NetBeans zauważysz, że rozdzielczość ekranu została dostosowana.

NetBeans to program środowiska wizualnego które pomogą nam programować aplikacje, które są w fazie rozwoju i używają języka Java. Ten język programowania cieszy się obecnie bardzo dobrą opinią, ponadto na całym świecie jest wielu programistów, a także ludzi, którzy uczą się programowania od podstaw, którzy wolą go od innych języków.

Dla wszystkich programistów, którzy chcą dziś zacząć wkraczać w ten świat, świat tworzenia aplikacji wieloplatformowych bez wątpienia jest jednym z jego lepszym rozwiązaniem będzie wypróbowanie NetBeans.

Jak dostosować rozdzielczość w NetBeans?

Jeśli chcesz powiększyć swój ekran, na przykład jak powiększyć zajęcia, powinieneś pozostaw wciśnięty klawisz Alt + przewijanie myszy, a następnie przesuń go zgodnie z własnymi upodobaniami, w dół lub w górę, zależy od tego, jak najlepiej się czujesz, teraz aby powiększyć czcionkę litery, wykonaj kolejną procedurę, taką jak:

 • Najpierw otwórz aplikację i poczekaj, aż wszystko się w pełni załaduje.
 • Po otwarciu NetBeans należy przejść do sekcji „narzędzia”, a następnie do „opcji”.
 • Kontynuując, przejdziesz do przycisku z napisem „Fonst & Colours”, w tej sekcji możesz zmienić czcionkę lub rozmiar czcionki, kolor i inne opcje.

Jeśli wykonasz te kroki poprawnie, możesz rozwiązać problem polegający na tym, że NetBeans wygląda na mały, dostosowując go tak, jak chcesz, i sprawiając, że praca nad aplikacją jest wygodniejsza i bardzo prosta.

Dlaczego warto korzystać z NetBeans?

NetBeans to bezpłatne środowisko programistyczne, które koncentruje się w szczególności na tworzeniu aplikacji cyfrowych w języku programowania Java. Licząc na ważną społeczność, która stale się rozwija i rośnie, wiadomo, że pozostaje jednym z najlepszych narzędzi do tworzenia aplikacji.

Jest to całkowicie darmowy produkt i bez jakichkolwiek ograniczeń użytkowania. Jedną z głównych zalet tworzenia aplikacji za pomocą NetBeans jest to, że tworząc je w języku programowania Java, umożliwia nam pracę w oparciu o moduły.

netbeans witaj świecie

Tzw. „Moduły” to zestaw komponentów oprogramowania, który umożliwia łatwe rozszerzanie aplikacji poprzez integrację nowych modułów, które są opracowywane całkowicie niezależnie.

To pozwala programistom dziedziczyć, kontynuować lub ulepszać pracę innych programistów. To wielki postęp dla programistów, którzy nie chcą pozwolić, aby aplikacja umarła.

Jeśli ta instrukcja była dla Ciebie przydatna, podziel się nią ze znajomymi lub innymi programistami i nadal w pełni wykorzystuj wszystkie zalety NetBeans.