Skip to content

Jak poprawnie zmienić i zaktualizować procesor i jego komponenty komputera

15 de grudzień de 2022

Procesor jest jedną z najważniejszych części komputera, a procesor o większej pojemności Oznacza to, że sprzęt wykona w krótszym czasie każdy z procesów, które musi wykonać podczas użytkowania. Aby dowiedzieć się, czy twoja płyta główna może obsługiwać mocniejszy procesor, powinieneś zapoznać się ze specyfikacją modelu karty i odpowiednich procesorów, z którymi jest kompatybilna, dlatego dobry procesor zapobiegnie nagrzewaniu się i wyłączaniu komputera tylko z powodu użytkowania . .

Dowiedz się z tego samouczka, jak to naprawić Twój komputer lub PC Gdy pozostaje zamrożony, znacznie spowalniają pracę komputera, a przede wszystkim przegrzewają procesor.

Ale nie wystarczy wiedzieć, czy płyta główna obsługuje lepszy procesor, zmiana jest prostym, ale delikatnym procesem, aw tym samouczku pokażemy, jak to zrobić. zrób to bezpiecznie przetestuj i przekonaj się, że zasilanie Twojego komputera działa prawidłowo

modernizacja procesora

Termin CPU jest akronimem w języku angielskim, który tłumaczy się jako jednostka centralna i to jest to, co powszechnie nazywamy procesorem, jeśli chodzi o komputery. Termin ten w niektórych miejscach jest często używany w odniesieniu do obudowy komputera i jego zawartości, ale ważne jest, aby go rozróżnić. Bez zbędnych ceregieli wyjaśniamy kroki, które należy wykonać.

1) Pierwszy krok: użyj programu cpu-z, aby znaleźć model swojej płyty głównej i wyszukaj w Google specyfikacje płyty głównej oraz obsługiwane procesory, aby wiedzieć, który wybrać.

2) Drugi krok: Ponieważ masz już w rękach procesor, który chcesz zainstalować, musisz wyłączyć sprzęt i odłączyć go. Jeśli to możliwe, umieść go w miejscu zabezpieczonym przed możliwymi źródłami elektryczności statycznej.

3) Trzeci krok: załóż rękawiczki lateksowe i miej pod ręką śrubokręt.

4) Czwarty krok: otwórz obudowę urządzenia za pomocą śrubokręta.

5) Piąty krok: wyjmij wentylator procesora.

6) Szósty krok: pociągnij małą dźwignię na gnieździe i wyjmij procesor prądu.

7) Krok siódmy: ustaw procesor we właściwej orientacji i opuść dźwignię gniazda. Aby poprowadzić Cię pod względem orientacji, możesz oprzeć się na tym, jak został umieszczony poprzedni.

8) Ósmy krok: Umieść wentylator z powrotem na swoim miejscu i zamknij obudowę za pomocą odpowiednich śrub.zaktualizuj komponenty komputera

Rekomendacje

Chociaż nie jest to istotą tej procedury, zalecamy nałożenie pasty termicznej na nowy procesor; oprócz wyczyść starą pastę respirator za pomocą wacików nasączonych alkoholem. W ten sposób przedłużysz żywotność nowego procesora.

Wybierz idealny i odpowiedni procesor do swojego komputera

Jeśli chcesz kupić nowy komputer lub ulepszyć go za pomocą nowego procesora, musimy wziąć pod uwagę wszystko, co niezbędne wybierz najlepszy i najbardziej odpowiedni procesor dla naszego komputera; rozważ wszystkie rady, które ci dajemy przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zobaczyć, jest tzw liczba rdzeni i częstotliwość procesorato określa liczbę niezależnych operacji centralnych, mimo że nie są to liczby określające operację, zawsze warto wziąć te dane pod uwagę; INTEL jest jednym z pierwszych pod względem rdzeni i częstotliwości.

Wątki na rdzeń są ważne, minimum to dwa wątki na rdzeń; Rozważ również punkt na korzyść, jeśli możesz wykonać owerlok, który polega na dostosowaniu mocy wartości, aby uzyskać lepszą wydajność.

Pamięć podręczna to ważny punkt, zwykle mieści się w przedziale od 2 MB do 8 MB; Jeśli chcesz, aby Twój procesor zapewniał najlepszą wydajność, sprawdź pamięć podręczną.

Wreszcie mamy znaczenie zgodności z innymi wspomnieniami. Należy również pamiętać, że procesory są kompatybilne z różnymi typami pamięci RAM jaka jest maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAMponieważ jeśli przekroczysz pamięć RAM, nie będziesz mieć bootowania.

Biorąc pod uwagę wszystkie te szczegóły, kup nowy procesor, aby odświeżyć komputer jest łatwiej, pamiętaj, że możesz go szybko zaktualizować, wykonując wszystkie kroki, które wyjaśniliśmy powyżej. Procesor jest jedną z najważniejszych części komputera i należy o niego dbać ze szczególną ostrożnością.

wniosek

Jeśli wszyscy są przestrzegani zapobiegawcze środki bezpieczeństwa, wtedy aktualizacja procesora jest łatwa i prosta. Ale pamiętaj, aby śledzić każdy krok co do litery. Bez zbędnych ceregieli żegnamy się, życząc każdemu z naszych czytelników szczęśliwego dnia.

dołącz do naszego kanału telegram