Skip to content

Jak poprawnie zaktualizować i skonfigurować BIOS komputera Z jakich programów mogę korzystać?

26 de maj de 2022

Nazwa BIOS jest akronimem w języku angielskim, który oznacza podstawowy system wejścia/wyjścia, termin, który tłumaczy się jako podstawowy system wejścia i wyjścia.

W taki sposób, że znajduje się w BIOS-ie, w którym skonfigurowane są podstawowe funkcje, które komputer musi wykonywać za każdym razem, gdy jest włączany, wyłączany lub restartowany; Aby podać prosty przykład: w BIOS-ie wybierasz, która jednostka komputer ma domyślnie uruchamiać się przed uruchomieniem systemu operacyjnego.

Dzieje się tak ze sprzętem dowolny system operacyjny, sposób konfiguracji może się w niektórych przypadkach różnić. Ale generalnie jest tak samo dla wszystkich rodzajów komputerów. Dlatego dzisiaj nauczymy Cię, jak poprawnie skonfigurować BIOS komputera. Zwróć szczególną uwagę na wyjaśnienie, aby uniknąć wszelkiego rodzaju błędów lub komplikacji.

Jak zaktualizować i skonfigurować BIOS komputera?

Jeśli chcesz zaktualizować BIOS, ale nie wiesz dokładnie, jak to zrobić, pamiętaj, że ta procedura jest poważna i delikatna. Tak bardzo, że może to spowodować poważne uszkodzenie komputera, jeśli nie zostanie wykonane poprawnie. Ale jeśli poprawnie wykonasz poniższe kroki, będziesz w stanie to zrobić bez problemu.

  1. Kliknij menu startowe.
  2. W polu wyszukiwania menu Start wpisz „informacje o systemie” i naciśnij enter. Model systemu powinien pojawić się tutaj, ale czasami zamiast tego pojawia się komunikat w języku angielskim „do wypełnienia przez producenta”.
  3. W takim przypadku zalecamy użycie programu takiego jak procesor-z który zapewni Ci wszystkie informacje na Twoim komputerze.
  4. Wyszukaj w Google nazwę swojej płyty głównej i słowo BIOS. Gdy to zrobisz, przejdź do oficjalnej strony producenta w wynikach wyszukiwania.
  5. Wejdź do sekcji wsparcia na oficjalnej stronie internetowej i wybierz sekcję poświęconą BIOS-owi. Znajdziesz tam listę BIOS-u i musisz porównać numer wersji BIOS-u, który pojawia się w informacjach o systemie lub w cpu-z, tak jak w poprzednich krokach, w zależności od przypadku; celem tego jest sprawdzenie, czy jest to bardziej aktualna wersja, czy nie.
  6. Pobierz plik BIOS, jeśli dostępna jest nowsza wersja.
  7. Po zakończeniu pobierania umieść plik BIOS na pendrive lub innym urządzeniu pamięci masowej USB.
  8. Uruchom ponownie komputer i uzyskaj dostęp do menu BIOS za pomocą odpowiedniego klawisza, który komputer informuje podczas uruchamiania. Jeśli masz trudności z odczytaniem na czas, czym jest klucz, możesz poszukać konkretnych informacji na ten temat, ale ogólnie zwykle jest to F12.
  9. Ze względów bezpieczeństwa przed aktualizacją utwórz kopię aktualnego stanu systemu BIOS. Możesz to zrobić, korzystając z opcji kopii zapasowej i postępując zgodnie z instrukcjami w menu. Może być również nazywany ratować
  10. W zależności od modelu możesz przeprowadzić aktualizację, podłączając urządzenie USB w momencie ponownego uruchomienia i wybierając opcję aktualizacji w wyświetlonym menu. Jeśli tak nie jest, przejdź do opcji zaawansowanej w menu BIOS i wybierz zacznij migać.

Ważny

Ty komputer nie powinien być wyłączany podczas przeprowadzania aktualizacji lub BIOS może być uszkodzony, a ta witryna nie ponosi za to odpowiedzialności. W przypadku uszkodzenia systemu BIOS możesz go rozwiązać na dwa sposoby, w zależności od przypadku, ładując poprzednią wersję, która została zapisana, wykonując te czynności, lub wyjmując baterię systemu BIOS z płyty głównej.

osoba używająca klawiatury

To jest ważne, by poszukaj bardziej szczegółowych informacji na ten tematlub przystąp do oddania sprzętu w ręce profesjonalistów. Bo jeśli zrobisz coś źle, możesz spowodować nieodwracalne uszkodzenie karty.

Rekomendacje końcowe

BIOS jest częścią niezwykle ważna i delikatna część Twojego zespołuwięc musisz przestrzegać każdej z tych instrukcji co do litery (chyba że instrukcje dotyczące aktualizacji BIOSu na stronie producenta zaprzeczają czemuś wyjaśnionemu w tym samouczku, co jest możliwe, ponieważ różni się w zależności od modelu).

W tym samouczku podaliśmy tylko jeden ogólne wyjaśnienie, jak zaktualizowaćale każda część tej informacji jest wykonana z dużą starannością i precyzją, więc informacje są wiarygodne i należy ich przestrzegać co do joty.

dołącz do naszego kanału telegram