Skip to content

Jak poprawnie skalibrować kompas GPS na Androidzie za pomocą Google Maps

26 de marzec de 2023

Dość powszechny problem, który może wystąpić w Twoje urządzenie z Androidem Podczas korzystania z GPS nie jest on w stanie wskazać prawidłowego kierunku lub nie porusza się bezpośrednio, jest to normalny problem, który ma proste rozwiązanie, które zobaczymy poniżej.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak skalibrować kompas i poprawić swoją lokalizację na Androidziewykonaj kroki, które zostawię Ci poniżej, a będziesz mógł do nich wrócić użyj swojego GPS-a bez żadnych problemów.

Jak skalibrować kompas Google Maps

  • musisz trzymać urządzenie mobilne jak zwykle trzymaj ten sam przed sobą, teraz będziesz musiał przechylić górną część do przodu, a następnie do tyłu.
  • Wtedy będziesz musiał wytrzymać telefon pionowoekran powinien być skierowany w Twoją stronę i obracać się od lewej do prawej. Aby to działało, Twój telefon komórkowy musi mieć żyroskop.
  • Teraz będziesz musiał jak zwykle trzymać telefon i udawać, że się zmieniasz pionowy ekran do poziomego.

W przypadku, gdy robienie tego, o czym wspomniałem powyżej, nie działa, innym rozwiązaniem jest to, które on sam mapy Google on ci oferuje.

Zasadniczo będziesz musiał przenieść telefon komórkowy tak, jakbyś był losowanie ósemki dopóki kompas nie zostanie w pełni skalibrowany, około dziesięć razy będziesz musiał to zrobić, musisz aktualizować swój GPS.

Następnie należy sprawdzić, czy problem został faktycznie rozwiązany. problem.

napraw kompas na Androidzie

Jak zobaczysz, to wcale nie jest skomplikowane i jest to kwestia odrobiny cierpliwości, może wydawać się nieco nielogiczne, że wykonując te ruchy, możesz skalibrować kompas na Androidaale uwierzcie mi, że to działa i jest niezwykle skuteczne, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak sami zobaczycie, nie trzeba ściągać żadnej aplikacji firm trzecich, wystarczy ostrożnie przesuwać urządzenie tak, jak ja wspomniano nieco wyżej.

Popraw dokładność kompasu

Jeśli chcesz to sprawdzić kompas działa bez wątpienia polecam bardzo prostą aplikację, aby móc to zrobić i to jest Niezbędne elementy GPSktóry można znaleźć w Sklepie Play, klikając ten link.

Jest to prosta w użyciu aplikacja, która może pomóc Ci potwierdzić, czy metody, których użyłeś wcześniej, zadziałały, aby zatrzymać kompas doskonale skalibrowany.

Jak zawsze na wypadek, gdybyś miał jakiś wątpliwości lub problem W związku z tym możesz zostawić nam komentarz poniżej.mapy google kalibrują GPS

Zalety korzystania z Google Maps na smartfonie

łatwa aktualizacja

Coś, co często jest ignorowane w tym programie, to fakt, że jest to jeden z tych, które znaleźć w początkowym pakiecie aplikacji systemowych System operacyjny Android jest stale aktualizowany w celu ulepszeń, aby optymalnie funkcjonować we współczesnym życiu codziennym.

Praktyczny przewodnik po turystyce przygodowej

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie oferuje nam ta aplikacja, jest możliwość przejrzyj wszystkie informacje geograficzne z wyprzedzeniem dostępne na obszarze przeznaczonym na wakacje i jego historyczne lub niezapomniane miejsca dla turystyki regularnej lub przygodowej.

Wsparcie w poszukiwaniu pracy

Chociaż brzmi to trochę dziwnie, jedna z zalet, jakie oferuje nam ta aplikacja, polega na tym, że zawiera ogólne informacje o lokalusklepy i firmy powiązane z aplikacją i czasami zawierają oferty wynagrodzenia za pracę dorywczą lub stałą.

Możesz więc używać tej aplikacji do coś więcej niż tylko znajomość rozkładów jazdy tych witryn i ich lokalnej popularności.

prosty interfejs

Ta aplikacja ma obecnie jedno z najbardziej przyjaznych i najłatwiejszych do zrozumienia menuaby jego użytkownicy mogli nawigować po cyfrowej mapie obszaru lub kraju bez trudności pomiędzy nimi.

Do wszystkich urządzeń

Aplikacja Mapy Google jest najczęściej używana na smartfonach.choć obecnie możliwe jest korzystanie z niego również przez Internet lub przy użyciu tabletów i innych urządzeń cyfrowych z najnowszymi wersjami systemów operacyjnych firmy Microsoft

Wiesz już, jakie korzyści Ci oferuje GPS lub aplikacja do mapowania który jest domyślnie dostępny w zdecydowanej większości urządzeń telefonicznych z systemem operacyjnym Android, aby móc Cię zlokalizować niezależnie od obszaru planety, w którym się znajdujesz.

dołącz do naszego kanału telegram