Skip to content

Jak poprawnie dezaktywować Bluetooth na kontrolerze PS4?

20 de październik de 2021

PlayStation 4 zawiera w swoim menu listę wszystkich urządzeń, które są zsynchronizowane z konsolą. W tej sekcji znajdują się również te, które mogą nawiązać połączenie Bluetooth z konsolą, takie jak pilot. Należy wziąć pod uwagę pewne aspekty aktywuj lub dezaktywuj połączenie Bluetooth poprawnie; oprócz możliwości nawiązania połączenia między pilotem a innymi urządzeniami.

Jak dezaktywować urządzenia podłączone przez Bluetooth na twoim PS4?

Aby uzyskać dostęp do tej listy urządzenia połączone przez Bluetooth z konsolą PS4; i dezaktywuj te, które chcesz; Musisz uzyskać dostęp do panelu „Ustawienia” w menu konsoli. Teraz będziesz musiał zaznaczyć pole oznaczone jako „Urządzenia”, aby uzyskać dostęp do listy urządzeń zgodnych z konsolą do gier wideo.

Następnie będziesz musiał zlokalizować i wprowadzić pole o nazwie „Urządzenia Bluetooth”; gdzie pokazane są te, które są połączone w ten sposób. Będziesz musiał wybrać konkretne urządzenie, z którego chcesz dezaktywować jego połączenie; następnie wybierając opcję „Rozłącz”.

W ten sposób odłączane urządzenia mogą być używane tylko przez połączenie przewodowe z konsolą do gier. Możesz więc oszczędzać baterię.

Jak ponownie aktywować Bluetooth na kontrolerze PS4?

Do aktywuj połączenie Bluetooth konsoli pilotem lub innym urządzeniem, które można połączyć; Musisz przejść do sekcji „Ustawienia” w menu PlayStation 4. Następnie musisz zaznaczyć pole „Urządzenia”, aby wyświetlić listę urządzeń podłączonych do konsoli.

Następnie musisz przejść do sekcji oznaczonej jako „Urządzenia Bluetooth”, aby zobacz, które są kompatybilne za pomocą tego połączenia. Tam musisz wybrać pilota, którego połączenie Bluetooth chcesz aktywować. W tym celu musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk PS na kontrolerze, aby aktywować połączenie bezprzewodowe i móc z niego korzystać.

Z jakimi dodatkowymi urządzeniami jest kompatybilny kontroler PlayStation 4?

Zaletą bezprzewodowego kontrolera konsoli PlayStation 4 jest kompatybilność z różnymi urządzeniami. Dzieje się tak dzięki kontrolerowi wstrząsów PS4 Dual Umożliwia nawiązanie stabilnego połączenia przez Bluetooth.

Android

Aby nawiązać połączenie między urządzeniem z systemem Android a kontrolerem PS4, musisz: przejdź do funkcji „Bluetooth”; w „Ustawieniach” urządzenia. Po wejściu do tej funkcji telefonu musisz wybrać opcję o nazwie „Wyszukaj nowe urządzenie”.

podłącz kontroler ps4 do iphone'a;

Następnie musisz wcześniej naładować kontroler i przy tym wyłączonym, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski „PS” i „Udostępnij”; to przez kilka sekund, aż kontrolka na pilocie zacznie migać na biało. Teraz wśród dostępnych urządzeń, które pojawiają się na twoim urządzeniu; nowy musi być zidentyfikowany jako „Kontroler bezprzewodowy”.

Aby sformalizować połączenie między pilotem a urządzeniem z systemem Android, musisz wybrać urządzenie „Wireless Controller” i zaakceptować parowanie. To będzie pozwoli Ci grać na konsoli PlayStation 4 przez telefon; za pomocą aplikacji PS Remote Play.

Z drugiej strony, gdy chcesz usunąć połączenie między urządzeniem a kontrolerem konsoli; prawidłowym sposobem na to jest podłącz kontroler za pomocą kabla USB do konsoli PlayStation 4. Po podłączeniu należy nacisnąć przycisk „PS”, a połączenie Bluetooth zmieni połączenie z konsolą.

iOS 13

Aby połączyć kontroler wstrząsów PlayStation 4 Dual z systemem iOS 13; będziesz musiał nacisnąć jednocześnie przycisk sterowania, przyciski „PS4” i „Udostępnij” przez kilka sekund. Aby przeprowadzić ten proces, musisz wyłączyć pilota i naładować go; naciskaj przyciski, aż lampka na pilocie będzie biała. Potem musisz aktywuj Bluetooth urządzenia w sekcji „Ustawienia”, aby później wybrać opcję „Dostępne urządzenia”.

połącz kontroler ps4 z ios

W tej sekcji zostaną pokazane urządzenia Bluetooth znajdujące się w pobliżu, a ten odpowiadający pilotowi zostanie zidentyfikowany jako „Kontroler bezprzewodowy”; musisz go wybrać i nawiązać połączenie bezprzewodowe. Aby zerwać połączenie z telefonem i ponownie połączyć kontroler z konsolą; Musisz podłączyć sterowanie przez USB do konsoli i nacisnąć przycisk „PS”.

iPadOS 13

W taki sam sposób jak w przypadku innych urządzeń mobilnych, aby podłącz kontroler PS4 do iPada; pilot musi być wyłączony i naładowany. Aby aktywować urządzenie Bluetooth kontrolera, musisz jednocześnie nacisnąć przyciski „PS4” i „Udostępnij”; aż kontrolka pilota zacznie migać na biało.

Następnie musisz aktywować urządzenie Bluetooth na iPadzie w sekcji „Ustawienia”, a następnie zaznaczyć opcję „Dostępne urządzenia”. Powinien pojawić się taki, który jest zidentyfikowany jako „Kontroler bezprzewodowy”, który reprezentuje kontroler PS4, musisz go wybrać, aby nawiązać połączenie. Kiedy chcesz to skończyć, podłącz kontroler do konsoli PlayStation 4 za pomocą kabla USB i naciśnij przycisk „PS”.

macOS Catalina

Aby nawiązać połączenie między komputerem macOS a kontrolerem konsoli PlayStation 4; Możesz użyć kabla USB pilota lub nawiązać połączenie przez Bluetooth. W pierwszym przypadku ten drugi należy podłączyć do komputera za pomocą kabla USB, a następnie naciśnij przycisk, aby włączyć pilota. Następnie musisz zaznaczyć pole „O tym Macu” w menu „Apple” na swoim komputerze.

Później będziesz musiał wybrać opcję „Raport systemowy” i wybrać pole „USB”; w panelu po lewej stronie okna. Wśród dostępnych opcji należy zlokalizować i wybrać tę odpowiadającą „Sterowanie bezprzewodowe USB”; to jest nazwa opcji, chociaż połączenie jest przez USB.

kompatybilny kontroler ps4 dla Androida

Musisz aktywować tę opcję, jeśli jest domyślnie wyłączona; wtedy możesz cieszyć się dowolną grą, która jest zgodna z tą funkcją. Okres, w którym można przełączyć konsolę PS4 w tryb uśpienia. Z drugiej strony, jeśli chcesz zakończyć połączenie, wyłącz funkcję „USB Wireless Controller”; i odłącz kontroler od komputera.

Teraz jeśli chcesz ustanowić Połączenie Bluetooth między kontrolerem a komputerem macOS; Będziesz musiał wejść w „Preferencje systemowe” w menu komputera i aktywować funkcję „Bluetooth”. Następnie na konsoli sterowania, z tym samym wyłączonym, naciśnij przyciski odpowiadające „PlayStation” i „Udostępnij”; jednocześnie przez kilka sekund, aż lampka na kontrolerze zacznie migać na biało.

Na komputerze w oknie Bluetooth pojawi się opcja oznaczona jako 'Wireless Controller’, będzie ona widoczna; wybierz go, aby nawiązać połączenie. Aby to zakończyć, musisz podłączyć kontroler do konsoli PlayStation 4 i nacisnąć przycisk „PS”.

telewizor z systemem operacyjnym 13

Do sparuj kontroler PlayStation 4 z telewizorem z systemem iOS; Musisz włączyć Apple TV i przejść do „Ustawień” urządzenia. Tam wybierz i aktywuj funkcję „Bluetooth” telewizora. Z drugiej strony musisz aktywować Bluetooth kontrolera PS4; przytrzymując jednocześnie przyciski „Udostępnij” i „PlayStation”.

Teraz na telewizorze musisz zlokalizować urządzenie o nazwie „Kontroler bezprzewodowy”, które jest pilotem konsoli; wybierz go i poczekaj na nawiązanie połączenia. W ten sposób możesz używać kontrolera PS4 na telewizorze z systemem iOS w zgodnych środowiskach. Aby zakończyć połączenie, musisz podłączyć kontroler do konsoli przez USB i nacisnąć przycisk „PS”.