Skip to content

Jak poprawić wydajność, zoptymalizować i przyspieszyć Facebooka i Messengera na Androidzie i iPhonie

21 de lipiec de 2022

Facebook to jedna z aplikacji obecnie najczęściej używanyi właśnie z tego powodu dodaje dużą liczbę pobrań ze Sklepu Play.

Jednak w niektórych telefonach może działać wolno, uruchamiać się ponownie lub po prostu zamknij bez ostrzeżenia a to dlatego, że aplikacja wymaga pewnych minimalnych wymagań do poprawnego działania, na przykład pamięci RAM, dwurdzeniowego procesora i wystarczającej ilości miejsca w pamięci wewnętrznej, co często jest problemem.

Ponieważ niewiele telefonów komórkowych spełnia te specyfikacje, porozmawiamy z Tobą o tym, jak przyspieszyć Facebooka na Androidzie więc nie masz problemu z korzystaniem z tej aplikacji.

To normalne, że stare telefony z Androidem z czasem się starzeją. wolniej przy korzystaniu z tej aplikacjiponieważ często otrzymuje aktualizacje i stopniowo kończy się jej pamięć wewnętrzna wraz z innymi aplikacjami.

Łatwo przyspiesz działanie Facebooka na Androidzie

Jeśli Twój smartfon z Androidem jest nieco stary i nie spełnia zalecanych wymagań do uruchomienia Facebooka, najlepiej byłoby usunąć aplikację Facebook z telefonu komórkowego i zastąp go znacznie lżejszą wersją który poprawia wydajność Twojego telefonu komórkowego.

Porozmawiamy o Facebooku Lite i o jego zaletach.

Wersja Facebook Lite ma wiele zalet dla Twojego telefonu komórkowego, jedną z najważniejszych jest to, że poprawia szybkość i wydajność Twojego telefonu podczas korzystania z aplikacji Facebook, więc nawet jeśli Twój telefon ma kilka lat, nadal możesz w pełni z niego korzystać, korzystając z Facebook Lite.

wykorzystać jak najwięcej

Najlepsze funkcje Facebooka Lite

  • Obrazy i filmy są zoptymalizowane pod kątem poprawić prędkość ładowanie bez utraty jakości.
  • Jest instalowany bardzo szybko i zajmuje niewiele miejsca w wewnętrznej pamięci telefonu komórkowego.
  • Zużywaj mniej danych mobilnych, oszczędzając w ten sposób do 70% swojego planu taryfowego.
  • Działa bardzo dobrze z każdą siecią, czyli w sieciach 2G lub wyższych ma bardzo dobrą wydajnośćwięc nie będzie problemu z korzystaniem z Facebooka bez Wi-Fi.

Jak widzisz ma to wiele zalet, mamy nadzieję, że zdecydujesz się na to pobierz Facebook Lite, co jest wysoce zalecane, ponieważ jak zobaczysz to znacznie poprawi twoje wrażenia podczas korzystania z Facebooka.

Najlepsze jest to, że to jest oficjalna wersja po prostu lżejszy od oryginału, jest dostępny w sklep Google Play więc istnieje gwarancja, że ​​będzie on aktualny i wolny od wirusów.

gwarancja na bieżąco aktualizowana

To najlepszy sposób, aby przyspieszyć Facebooka na Androidziejeśli masz jakiekolwiek pytania lub problemy z instalacją tej wersji, możesz zostawić nam komentarz, a my pomożemy Ci w jak największym stopniu.

Facebook działa wolno, jakie jest rozwiązanie tego problemu?

To normalne, że na telefonach komórkowych, które być może nie są średniej lub wysokiej klasy, aplikacja Facebook w ogóle nie działa dobrze, ponieważ jest to ciężka aplikacja pod każdym względem, pamiętaj, że jeśli przejdziemy do sprawy, może dostać zważyć 500 MB A mówimy o przestrzeni dyskowej, wyobraź sobie zasoby, których potrzebuje, aby móc funkcjonować w systemie operacyjnym, zużywając w ten sposób dużo pamięci RAM i pamięci procesora.

Aby móc cieszyć się Facebookiem bez żadnych problemów i bólów głowy, zalecamy zainstalowanie Facebook Lite. Jak już wspomnieliśmy, jest to rozwiązanie, które nie ma na Ciebie żadnego wpływu, ponieważ nie stracisz wiadomości, powiadomień czy czatów.

Odinstaluj posiadaną aplikację Facebook i zainstaluj Facebook Lite, który w skrócie jest taki sam, ale w innej wersji znacznie lekkiważy zaledwie 5 MB, ale oprócz tego zużywa znacznie mniej danych mobilnych i coś, co wiele osób uwielbia, zużywa dużo, ale znacznie mniej baterii.

Jak łatwo przyspieszyć Facebooka

Dzięki tej aplikacji możemy pożegnać się z problemami z powolnością, które mamy z aplikacja popularnej sieci społecznościowejbędziesz mógł nawigować i korzystać z sieci społecznościowej w pigułce, jak zawsze, polubiając, udostępniając, publikując rzeczy, a nawet możesz połączyć swoje konta, a tym samym publikować coś jednocześnie na Instagramie i Facebooku Lite.

W ten sposób nie jesteś w żaden sposób ograniczony i możesz cieszyć się wszystkimi zaletami, jakie ma Facebook. Na wypadek, gdybyś chciał korzystać z dwóch kont jednocześnie możesz bez problemu korzystać z Facebooka na jednym koncie i Facebook Lite na drugim.

Oczywiście po zainstalowaniu obu jest oczywiste, że konwencjonalna aplikacja Facebook będzie nadal działać jak zwykle, zużywające zasoby, baterię, dane mobilne itp. Jedynym sposobem na uniknięcie tego jest całkowite odinstalowanie lub wyłączenie.

W każdym razie, jeśli masz problemy lub pytania, nie wahaj się zostawić nam komentarza poniżej, tak szybko, jak to możliwe, postaramy się je rozwiązać w najlepszy możliwy sposób.

Oczywiste jest, że kupując smartfon, jeśli aplikacja Facebook nie jest preinstalowana, jest to jedna z pierwsze rzeczy, które zamierzamy pobraćproblem polega na tym, że pomimo tego, że jest to jedna z najczęściej pobieranych aplikacji i że działa dobrze w większości mobilnych odznak, musimy pamiętać, że nie jest ona do końca lekka.

zajmuje za dużo przestrzeń magazynowa, jest ciężki i z kolei zużywa zbyt dużo danych mobilnych, jeśli nie skonfigurujesz go poprawnie odpowiednio.

zużywać dane mobilne

Podobnie urządzenia mobilne, które mają, chociaż mieć 1 GB pamięci RAM potrafią to całkiem nieźle poprowadzić, chociaż nie będziemy też przesadzać, co jakiś czas będziesz cieszyć się tą lub inną przeszkodą.

To, co zamierzamy polecić dalej, nie jest tak naprawdę nową konfiguracją aplikacja na Facebooku lub cokolwiek podobnego, to, co zamierzamy zalecić, to bezpośrednie usunięcie go z telefonu komórkowego… i nie, nie żartujemy.

Dana aplikacja jest zbyt ciężka dla tanich lub nieco starych telefonów komórkowych, dlatego nigdy nie działa dobrzew żaden sposób.

Jedyną opcją, jaką naprawdę pozostajesz, jest użycie wersji, która jest również oficjalna, ale zupełnie inny lub przynajmniej w części. O czym mówimy? Odnosimy się do Facebooka Lite, który wnosi wiele pozytywnych rzeczy i bardzo, bardzo mało negatywów.

Facebook Lite jest zdecydowanie szybszy pod każdym względem

Zaletą tej aplikacji, w przeciwieństwie do zwykłej w życiu, jest to, że nie zajmuje ona prawie brak miejsca na komórce ani krótko, ani długoterminowo. Obrazy, które tutaj widzimy, są zoptymalizowane, aby wyraźnie miały najmniejszy możliwy rozmiar w granicach rozsądku, nie chcemy również oglądać zdjęć typu gra Minecraft.

Z kolei zużywa znacznie mniejszą sumę Dane mobilne że możemy powiedzieć, że prawdopodobnie różnica wynosi 40-70% mniejsze zużycie danych mobilnych z Facebook Lite.

Aplikacja jest dość lekki Jak tylko się uruchomi, możemy go używać jak aplikacji, do której jesteśmy przyzwyczajeni, co najmniej zwykłego Facebooka, i nie zauważymy zbyt wielu różnic.

Problem w tym, że być może z estetycznego punktu widzenia można zobaczyć to samo i pewne ograniczenia Ma zbyt specyficzne przypadki, ale poza tym aplikacja jest dość bezpieczna.

Ale ogólnie możemy zapewnić, że otrzymasz aplikację, która: pełni tę samą funkcjęktóry jest znacznie szybszy i lżejszy, a ponadto zużywa znacznie mniej danych mobilnych, dzięki czemu wszystko ładuje się znacznie szybciej niż zwykle.

dołącz do naszego kanału telegram