Skip to content

Jak ponownie uruchomić, zresetować lub przywrócić zablokowany lub nieodpowiadający telefon Samsung Mobile

8 de październik de 2022

Jeśli zawsze mówimy, że Android to mobilny system operacyjny, który więcej urządzeń się sprzedaje na całym świecie, z penetracją 8 na 10 zespołów na całym świecie.

A potem bierzemy pod uwagę, że Samsung jest najpopularniejszą firmą spośród wszystkich, które z kolei mają to środowisko, więc logiczną konsekwencją jest to, że miliardy ludzi na planecie używają koreańskich telefonów komórkowych.

Teraz dzieje się tak, że chociaż generalnie są to urządzenia, które stanowią całość gwarancja na jego działanienie możemy stracić z oczu faktu, że po pewnym czasie mogą zacząć zawodzić.

Dlatego mówimy w tych przypadkach, że są pewne triki, których nie powinniśmy lekceważyć w żadnym wypadku w pobliżu tych terminali, na przykład wiedząc, jak w razie potrzeby ponownie uruchomić telefon komórkowy Samsung.

Ponowne uruchamianie urządzenia mobilnego Samsung krok po kroku

Pierwsza z możliwości, przed którymi możemy się znaleźć, ma bezpośredni związek z typowy i prosty restart urządzenia Samsung, chociaż jest również używany przez inną firmę, którą masz w ręku.

Jedyne, co musisz zrobić, aby ponownie uruchomić Samsunga, to nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania. wł./wył. co najmniej 5 sekunda zobaczysz, że urządzenie najpierw wyłącza się, a następnie włącza się ponownie bez problemów.

Dzieje się tak, że ta prosta sztuczka, której właśnie Cię nauczyliśmy, najprawdopodobniej nie zakończy się najpoważniejszymi problemami, jakie mogą wpływają na terminal Samsungi dlatego musimy pójść trochę dalej.

Jakie są zalety resetowania urządzenia do ustawień fabrycznych?

Główną zaletą jest to, że udaje nam się wyeliminować ewentualne problemy z urządzeniem ze względu na codzienne użytkowanie. Telefon może nie działać poprawnie, blokować lub prezentować złe zachowanie. Wraz z przywróceniem fabryki całkowicie rozwiążemy wszystkie te problemy.

Z tego powodu, gdy nasze urządzenie nie działa i nie mogliśmy rozwiązać problemutelefon z przywróceniem ustawień fabrycznych jest najbardziej odpowiednim rozwiązaniem.

Z drugiej strony, w niektórych przypadkach, na przykład, gdy zapomnimy kodu odblokowującego lub musimy usunąć kod zabezpieczający, jedynym możliwym sposobem jest przywrócić lub przywrócić ustawienia fabryczne telefonu komórkowego.

Jakie są wady przywracania ustawień fabrycznych telefonu komórkowego?

Z drugiej strony przywrócenie lub ponowne uruchomienie telefonu fabrycznego ma pewne wady. Najważniejszym bez wątpienia jest utrata wszystkich dokumentów i zdjęcia, które mamy na naszej komórce.

Dlatego przed ponownym uruchomieniem musimy zapisać wszystkie nasze pliki na komputerze lub jakimś formacie chmury (chmura). W przeciwnym razie stracimy wszystkie dostępne informacje i nie będziemy mogli ich odzyskać. Z tego powodu musimy upewnij się przed podjęciem decyzji aby ponownie uruchomić lub przywrócić fabryczny telefon komórkowy.

Oprócz tego trzeba pobrać i zaktualizuj wszystkie programy to kolejna wada. Po uzyskaniu telefonu komórkowego z początkowymi cechami będziemy musieli ponownie zaktualizować system operacyjny o najnowszą dostępną wersję i pobrać wszystkie aplikacje, z których chcemy korzystać.

W niektórych przypadkach może to być naprawdę uciążliwe. Istnieją aplikacje, które zapisują wprowadzone zmiany i przesyłają je do aplikacji po wprowadzeniu użytkownika. Niemniej jednak, Inni nie mają tej funkcji. i musimy je konfigurować od podstaw z całym czasem, jaki to pociąga za sobą.

kopia zapasowa

Następnie chcemy pokazać, jak przywrócić ustawienia fabryczne Samsunga, aby pominąć kilka ważniejszych niedogodności mogą mieć na ciebie wpływ. Oczywiście przed rozpoczęciem procedury lepiej zrobić kopię zapasową, aby uniknąć problemów.

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyłączyć telefon Samsung
  • Gdy jest wyłączony, wciskamy jednocześnie przyciski włączania/wyłączania, przycisk Start i przycisk zwiększania głośności
  • W ten sposób zobaczymy, że terminal Samsung uruchamia się, ale w tak zwanym trybie odzyskiwania, z tradycyjnym symbolem Androida, a obok menu, które zawiera wszelkiego rodzaju opcje i po którym możemy poruszać się za pomocą klawiszy głośności
  • Szukamy opcji Wyczyszczenie danych / przywrócenie do ustawień fabrycznych i wybierz go za pomocą przycisku zasilania
  • Pojawi się wtedy kolejne menu wewnętrzne, w którym musimy szukać opcji Tak usuń wszystkie dane użytkownikawprowadzając go przez przycisk zasilania
  • Wszystkie dane, które przechowywaliśmy na urządzeniu, zostaną w tym momencie usunięte, dlatego zalecamy wykonanie kopii zapasowej
  • Na koniec wybieramy opcję Teraz uruchom system ponownie
  • Urządzenie Samsung automatycznie zresetuje się do ustawień fabrycznych

Czy udało Ci się łatwo ponownie uruchomić urządzenie Samsung?

dołącz do naszego kanału telegram