Skip to content

Jak podnieść jakość wideo edytowanego w CapCut — profesjonalna estetyka

18 de październik de 2021

Ostatnio boom sieci społecznościowych, takich jak Instagram i TikTok, znacznie się zwiększył potrzeba poprawy sposobu ich publikacji materiały audiowizualne w tych mediach.

Główną motywacją aspirujących influencerów lub osób, które lubią tę platformę, jest osiągnięcie publikacji filmów, które mogą mieć doskonałą edycję bez konieczności używania bardzo skomplikowanych narzędzi.

W związku z tymi ostatnimi potrzebami powierzono im zadanie stworzenia nowych aplikacji, które pozwalają: wykonać edycję wideo bez konieczności posiadania złożonej wiedzy czy trudnych interfejsów, gdzie najbardziej wyróżniającą się w tym roku aplikacją jest aplikacja CapCut.

Jest to aplikacja do pobrania na iOS i Android który pozwala nam edytować dowolny film w pionie, aby stworzyć preferowaną treść dla naszych sieci społecznościowych, z dość intuicyjnym interfejsem, który ma wszystkie narzędzia, których będziemy potrzebować, aby to osiągnąć.

Jest darmowy i obecnie ma ponad 200 milionów pobrań w PlayStore, stając się jedną z najpopularniejszych aplikacji do tego celu.

Jaka jest najwyższa jakość obsługiwana przez CapCut?

Dzięki mocy oferowanej przez nowy sprzęt, który może odtwarzać wideo w bardzo wysokiej jakości, Caput nie może zaoferować mniej swoim użytkownikom, jeśli chodzi o optymalizację i funkcjonalność. Twoja aplikacja jest więc dostosowana do osiągnąć edycję wideo 4K lub 1080P, zawsze podkreślając, że każdy bez wcześniejszej wiedzy może stworzyć idealną edycję na Instagram lub dowolną platformę.

Czy możesz przywrócić jakość filmu, który wygląda bardzo źle?

Dość regularnym przypadkiem jest to, że dla niektórych ujęć dokonano złej ostrości, jakość wideo mogła przypadkowo zmienić się na gorszą lub po prostu urządzenie, z którym nagrywamy nie można uzyskać obrazów o wyższej jakości.

Problem w tym, że sytuacje te mogą się powtarzać wiele razy i są trudne do rozwiązania, a robi się to konwencjonalnymi metodami może być dość pracochłonnyPonieważ opcje konwencjonalnych edytorów wideo w celu rozwiązania tych problemów są liczne i dość trudne do zrozumienia.

Dlatego CapCut oferuje nam swoją alternatywę w którym możemy łatwo i prosto edytować nasze filmy. Procedura polega na otwarciu naszej aplikacji CapCut, a następnie przejściu do opcji filtrów.

Gdy już się w nim znajdziesz, będziemy mieli szeroki zakres opcji edycji naszego wideo, ale w tym przypadku interesuje nas filtr, który jest identyfikowany jako Ochra, Będziemy musieli tylko wybrać opcję, a CapCut natychmiast wykona wszystkie wewnętrzne procedury, aby zastosować filtr do wszystkich naszych filmów.

Jaką część każdej wartości CapCut należy użyć, aby wyostrzyć obraz?

Chociaż dodanie filtrów na Instagramie to pierwsza opcja, którą zwykle podejmujemy, aby ulepszyć nasze zdjęcia i filmy. Prawda jest taka, że ​​regulując każdą wartość ręcznie, uzyskamy lepszy wynik, znacznie ostrzejszy i bardziej profesjonalny. Różne parametry obrazu, które musimy wziąć pod uwagę, to:

zmień wartości obrazu w capcut

Jasność

Jasność obrazu jest dość ważną opcją, jeśli chcemy podkreślić najistotniejsze fragmenty naszego obrazu, w tym celu dostosujemy jego wartość do -12.

Kontrast

Różnica między tonami czerni i bieli będzie musiała zostać dostosowana do wartości +25, aby nasz obraz miał więcej białych świateł.

Ekspozycja

Ekspozycja to ilość światła przechwyconego przez aparat, którym nagrano film. Wartość tej nieruchomości powinniśmy dostosować go do +30.

Centrum

Ostrość to obszar, który powinien być podświetlony i który będzie miał większą ostrość obrazu, ta wartość powinien być ustawiony na +80.

Punkt kulisty

Winieta to przyciemnienie obrazu w kierunku krawędzi, aby podnieść jakość naszego wideo musimy ustaw wartości w tej sekcji na 50 aby uzyskać najlepszy wynik.