Skip to content

Jak podłączyć zestaw kina domowego bez Bluetooth do komputera / laptopa lub telewizora Smart TV

12 de kwiecień de 2021

W celu podłącz zestaw kina domowego bez Bluetooth Do urządzeń, które chcesz, istnieją różne metody, głównie fizyczne, jak w starożytności; Mogą również doskonale spełnić zadanie połączenia Twojego kina domowego bez Bluetooth z jakimkolwiek sprzętem, który masz do dyspozycji.

Wśród istniejących połączeń do podłączenia zestawu kina domowego bez Bluetooth, urządzenia muszą mieć dostęp do starych instalacji, takich jak połączenie VGA. Plik Połączenie HDMI zapewniające lepszą jakość dźwięku i obrazu, ponieważ jest przystosowany do przesyłania informacji w wysokiej rozdzielczości. Inne opcje do zbadania to światłowody lub połączenie RCA.

Metody łączenia zestawu kina domowego bez Bluetooth z wybranymi urządzeniami

Dostępne metody łączenia zestawu kina domowego bez Bluetooth z żądanymi urządzeniami są rozumiane w następujący sposób:

HDMI

Jest jednym z najczęściej używanych, ponieważ obecnie telewizory Smart TV są najbardziej poszukiwanymi urządzeniami na rynku i mają takie połączenie. Ponadto niektóre modele kina domowego mają to samo złącze OUT do telewizora. jest najczęściej używaną metodą, ponieważ oferuje wysoką rozdzielczość.

Światłowód

Systemy kina domowego, które mają wbudowane to połączenie, są zwykle w zakresie nisko-średnim i rozpoznawalny od tyłu przez optyczne, cyfrowe wejście; lub podobny wskaźnik, który ma małą pokrywkę, którą znam, otwierającą się do wewnątrz. Urządzeniami, które zwykle mają to połączenie, są komputery stacjonarne.

RCA / Jack 3.5

Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych, ma go większość systemów kina domowego, a także wiele urządzeń, takich jak między innymi telewizory, komputery. Zwykle składają się z dwóch kanałów dźwiękowych oznaczonych kolorem białym lub czarnym i jednego w kolorze czerwonym, który jest drugim kanałem. Będą one nazywane Aux, Auxiliar lub Audio IN.

zestaw kina domowego podłączony do komputera

Kroki, aby podłączyć zestaw kina domowego bez Bluetooth do dowolnego urządzenia

Obecnie potrzeba podłączenia Smart TV do systemu dźwiękowego jest częstsza ze względu na zapotrzebowanie na te urządzenia. Na rynku najbardziej poszukiwanym sprzętem do uzyskania dobrego dźwięku są kino domowe Philips ze względu na ich wszechstronność, jakość dźwięku i przystępną cenę, więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Philipsa.

Aby więc wiedzieć, jak podłączyć zestaw kina domowego bez Bluetooth do wybranych urządzeń, zaleca się wykonanie następujących czynności:

Krok 1

Zgodnie z zakupionym modelem Kina Domowego będziesz miał do swojej dyspozycji seria głośników, z których jeden będzie centralnym buforem. Jeśli masz więcej niż jeden głośnik, zawiera on analogowy kabel połączeniowy audio, który je łączy.

Krok 2

Niektóre kina domowe są zasilane, przez co mają połączenie elektryczne do zasilania tego systemu, które musi być podłączone do gniazdka; lub przez złącze USB, które przechodzi do portu komputera, które wystarczy do zasilania. Z drugiej strony, jeśli masz połączenie HDMI, użyjesz innej metody.

Krok 3

Karty dźwiękowe mają swoje wyjścia z tyłu systemów kina domowego. i urządzenia, z którymi chcesz się połączyć. Gniazda te, zwane popularnie wtyczkami, są identyfikowane na podstawie ich okrągłego kształtu i oznaczone kolorami, które wskazują funkcję każdego gniazda; do audio, słuchawek lub mikrofonu.

Krok 4

Na tym etapie podstawowe informacje o systemie kina domowego, takie jak typ połączenia i model, zostały już zidentyfikowane, aby później nawiązać połączenie; będąc bardzo ostrożnym, ponieważ będziesz musiał wywrzeć pewien nacisk, aby uzyskać połączenie unikanie uszkodzenia komponentów.

Krok 5

Po zainstalowaniu włącz urządzenie, do którego podłączono zestaw kina domowego, aby skonfigurować dźwięk i wyregulować głośność. Jeśli korzystasz z komputera, w systemie Windows 10 dostępne są opcje zmiany dźwięku między głośnikami a słuchawkami. W ten sposób proces podłączania zestawu kina domowego bez technologii Bluetooth jest prawie zakończony.

Krok 6

Wewnątrz ustawień poczekaj kilka sekund, aż urządzenie rozpozna system Kino domowe po zainstalowaniu. W przypadku komputerów PC zostanie wyświetlony komunikat „Wykryto nowy sterownik”, który pomoże w skonfigurowaniu dźwięku w głośnikach komputera z systemem Windows.

dołącz do naszego kanału telegram