Skip to content

Jak podłączyć telefon komórkowy z systemem Android do telewizora za pomocą kabla USB, Wifi lub HDMI — bardzo łatwo

12 de wrzesień de 2022

Chociaż prawdą jest, że dziś możemy znaleźć wiele telefonów komórkowych, które są dostarczane z aplikacjami do pobrania, a nawet instalowanymi fabrycznie, które pozwalają nam podłączyć je do telewizorów. Ale tym razem pokażemy Ci metody, które powinieneś znać, aby móc łatwo podłączyć telefon komórkowy do telewizora.

Wiemy, że czasami z powodu braku niezbędnego oprogramowania, ponieważ nie mają Smart TV lub z innego powodu, użytkownicy mogą próbować nawiązać połączenie za pomocą kabli.

Gdy mamy już przy sobie smartfon lub tablet z Androidem, możemy się przyzwyczaić do jego obecności. W taki sposób, że staje się częścią codziennego życia, a my nie szukamy już nowych zastosowań czy funkcji. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że wiele razy te zespoły mają więcej możliwości, niż początkowo sądziliśmy.

Dokładniej mówiąc, jednym z zastosowań, które niewiele osób bierze pod uwagę w przypadku różnych smartfonów lub tabletów z systemem operacyjnym Android, jest możliwość podłączenia go do naszego telewizora. W ten sposób możemy używać urządzenia do wyświetlania wszelkiego rodzaju filmów, filmów, a nawet grać przez chwilę w naszą ulubioną grę na większym ekranie lub przeglądać wszelkiego rodzaju treści.

Otóż ​​ideą tego artykułu jest możliwość przeanalizowania, jakie elementy musimy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o podłączenie telefonu komórkowego do telewizora, obstawiając bezpośrednio po kablach, unikając aplikacji i elementów programopodobnych. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, to jaki rodzaj telefonu komórkowego i jaki rodzaj telewizora masz przed sobą. Ponieważ to określi rodzaj kabla, którego będziesz potrzebować później.

Ogólnie rzecz biorąc, musimy powiedzieć, że w dzisiejszych czasach jest to praktycznie warunek, ponieważ telefony komórkowe i tablety mają wejścia HDMI lub MHL, jak znany jest protokół „mobilnego łącza wysokiej rozdzielczości”. Dzięki tym dwóm technologiom i formom połączenia mamy możliwość odtwarzania dźwięku i obrazu w czasie rzeczywistym, oprócz uzyskania oczywiście rozdzielczości HD.

Po co podłączać telefon komórkowy do telewizora?

Cóż, może być wiele powodów, dla których zamierzamy nawiązać to połączenie. Ale wśród nich wyróżniają się niektóre, jak np. oglądanie filmów na Netflixie czy słuchanie muzyki ze Spotify.

Oczywiście mamy pod ręką wiele innych opcji. Od podłączenia dostosowanej myszy i klawiatury, przez powiększenie ekranu mobilnego, po przenoszenie z niego dowolnych treści do telewizora.

Teraz w tym miejscu musimy wziąć pod uwagę, że w wielu przypadkach niestety nie wszystkie urządzenia, które możemy dostać na rynku, mają możliwość podłączenia do telewizora. I znacznie mniej do takiego, który nie ma portu HDMI. Ale tak czy inaczej, nie rozpaczaj.

Jak podłączyć telefon komórkowy z systemem Android lub IOS do telewizora?

Idziemy na najłatwiejsze, można by powiedzieć podstawowe, za pomocą kabla USB. Nie oznacza to, że nie mamy takiego w pobliżu, jeśli nie ostatniego, który jest dostarczany z telefonem komórkowym. To, co zamierzamy zrobić, to po prostu podłączyć go tak, jakbyśmy mieli ładować urządzenie, ale na telewizorze. Warto wyjaśnić, że trzeba wyjąć ładowarkę z kabla USB, ostrzegamy na wszelki wypadek.

Problem polega na tym, że to połączenie służy do przeglądania tylko zdjęć, muzyki, filmów itp. Ponieważ w ten sposób łączy się przez pamięć masową, więc może to nie jest to, czego szukasz.

Jak podłączyć telefon komórkowy do Smart TV?

W przypadku np. korzystania z serwisu YouTube, możemy podłączyć telewizor do naszej sieci Wi-Fi, a także telefon komórkowy. Po włączeniu telewizora otworzymy YouTube na dowolnym filmie. A jeśli przyjrzysz się uważnie, w opcjach wideo pojawi się pudełko w kształcie telewizora. Naciśnij go, a pozwala wybrać telewizor, w ten sposób przesyłasz do niego filmy.

Odtwarzaj w telewizji wszystko, co dzieje się na telefonie komórkowym

Inną opcją, abyśmy mogli zobaczyć absolutnie wszystko, co robimy na telefonie komórkowym, ale bez użycia kabli, co jest idealne, jest ponowne podłączenie obu urządzeń do sieci Wi-Fi.

Teraz wystarczy umieścić Screen Mirroring na telewizorze (w przypadku Samsunga), a na urządzeniu z Androidem musimy poszukać opcji w pasku powiadomień. Przesuń dwukrotnie, aby zobaczyć absolutnie wszystkie i teoretycznie ikona w kształcie telewizora lub coś podobnego powinna pojawić się i powiedzieć Screen Mirroring.

Jak sprawdzić, czy mój telefon komórkowy ma MHL?

Zacznijmy więc mówić o urządzeniach mobilnych z portem MHL. O czym musimy podkreślić w pierwszej kolejności, że mają przede wszystkim wielu wykładników między firmami takimi jak Samsung czy HTC. Ale także inni.

Obecnie większość modeli produkowanych przez dużych producentów ma technologię MHL. Więc nie należy ich uważać za wichrzycieli.

W każdym razie mamy też terminale takich firm jak Sony czy LG, które mają port mini HDMI do podłączenia telefonów komórkowych do telewizora. Wśród których wyróżniają się oczywiście te należące do japońskiej rodziny Xperii.

Motorola jest również kolejną z firm, która od jakiegoś czasu włącza ten rodzaj połączenia do swoich telefonów komórkowych, więc i one nie powinny sprawiać Ci problemów.

Oznacza to, że we wszystkich wymienionych przypadkach potrzebny będzie tylko kabel odpowiadający Twojemu telefonowi komórkowemu. Cóż, wszystkie są kompatybilne z telewizorami najnowszej generacji. Więc w tym sensie powinny działać.

Wiele osób nie wie, a może wie, że możesz używać lub przekonwertować swój telefon komórkowy, tablet lub telewizor jako monitor lub drugi ekran komputera. Jest to coś, co niewątpliwie daje dobrą przewagę tym użytkownikom, którzy chcą zobaczyć swój komputer i nie mogą go przenieść.

Jakie są metody podłączenia telefonu komórkowego do telewizora?

W pierwszej kolejności nie możemy zapomnieć o tym, że na szczęście istnieje wiele różnorodnych metod, które pozwalają nam podłączyć tablet lub smartfon z Androidem do naszego telewizora. I w zasadzie ten, którego użyjemy, będzie zależał od tego, jaki mamy Android. Z drugiej strony normalną rzeczą jest to, że telewizor nie ma pod tym względem problemów. Dlatego pokażemy Ci różne dostępne opcje.

Połącz przez HDMI

Prawdopodobnie mamy do czynienia z najbardziej wydajnym trybem połączenia, jaki istnieje między urządzeniem z Androidem a telewizorem. I w tym sensie musimy wziąć pod uwagę, że jest to bezpośrednie połączenie tabletu lub smartfona za pomocą kabla HDMI.

Jedyne, co musimy zobaczyć, to to, że nie wszyscy producenci działają w ten sposób. I tak naprawdę nie ma to wiele wspólnego z kosztami sprzętu. Dlatego lepiej sprawdzić w sieci, czy Twój model tabletu jest kompatybilny z tym sprzętem.

Połącz przez Chromecasta

Niejednokrotnie na tej stronie rozmawialiśmy o Chromecaście. Gadżet opracowany specjalnie przez ludzi z Google, abyśmy mogli zrobić z naszego LCD lub LED Smart TV, aby to w jakiś sposób nazwać.

Jest to rodzaj pomostu łączności WiFi między urządzeniem a telewizorem. Dzięki temu możemy oglądać niemal całą zawartość telefonu komórkowego lub tabletu na największym ekranie. Kontrolowanie wszystkich aspektów w taki sam sposób jak na smartfonie, takich jak poziomy głośności, bez konieczności korzystania z pilota.

Problem, który w tym przypadku gra przeciwko niektórym użytkownikom, ma związek z faktem, że Chromecast nie jest niestety dostępny na całym świecie. Więc powinieneś sprawdzić swoje lokalne sklepy.

Połącz się przez aplikacje naśladujące Chromecasta

Właśnie z powodu tego ograniczenia przybycia, które Chromecast ma w szczególności do niektórych części świata. Chodzi o to, że w dzisiejszych czasach możemy zauważyć, że istnieje szereg aplikacji, które w jakiś sposób próbują naśladować jego działanie. CheapCast jest jednym z najbardziej znanych na świecie. Dobry sposób na przeniesienie całej zawartości naszego smartfona lub tabletu z Androidem bezpośrednio na telewizor.

Podłącz przez adaptery MHL przez USB

I wreszcie dochodzimy do ostatniej z dostępnych opcji. A konkretnie taki, który umożliwia podłączenie urządzenia z systemem operacyjnym Android do telewizora za pomocą przejściówki typu MHL do podłączenia go przez USB.

Jest to system, który wymaga dodatkowej wiedzy do podstaw, ale nie powinniśmy tego wykluczać. Cóż, oferuje podłączenie telefonów, tabletów i innych urządzeń do telewizora za pośrednictwem połączenia USB, które mają już wszystkie nowoczesne, zmieniając w ten sposób ekran w cyfrowy o rozdzielczości 1080p Full HD przez HDMI.

Kolejną zaletą tego systemu jest to, że jest dość tani, więc nie ma znaczenia, czy nie masz pod ręką zbyt dużej ilości pieniędzy.

dołącz do naszego kanału telegram