Skip to content

Jak podłączyć telefon komórkowy z Androidem, iPhone’a lub iPada do telewizora przez USB, WiFi lub HDMI Wyjaśnimy Ci to!

15 de sierpień de 2021

Choć urządzenia mobilne Apple są zazwyczaj wysoko cenione przez swoich użytkowników, od czasu do czasu napotykają na bardzo powszechny problem, który wiąże się z tym, że tutoriale w tym zakresie nie są tak powszechne.

W tym konkretnym przypadku nie chcieliśmy więc przegapić okazji, aby nauczyć wszystkich zainteresowanych krok po kroku, który naszym zdaniem jest niemal niezbędny dla tych, którzy mają iPhone’a lub iPada.

Nauczymy Cię więc w jeden, a raczej kilka sposobów, które pozwolą Ci podłączyć telefon komórkowy iPhone lub iPad do telewizora w domu, dzięki czemu będziesz mógł sterować tą sekcją jak nigdy dotąd.

Podłącz iPhone’a lub iPada do telewizora za pomocą przejściówki ze złącza Lightning Digital na AV

Chociaż, jak powiedzieliśmy, nauczymy Cię więcej niż jednego rozwiązania tego typu problemu, chcemy zacząć od tego, co większość użytkowników uważa za najprostsze do wykonania, używając Lightning Digital do AV firmy Apple. W tym celu wykonaj następujące kroki:

 • Najpierw podłącz jeden koniec kabla HDMI do adaptera, a drugi do portu HDMI w telewizorze
 • Następnie podłącz odpowiedni adapter do portu Lightning w telefonie komórkowym lub tablecie
 • Następnie włącz telewizor i ustaw go na wyświetlanie wideo z HDMI
 • Od tego momentu będziesz mógł oglądać zawartość swojego iPhone’a lub iPada na telewizorze. Jeśli zauważysz, że na początku jakość jest zła, poczekaj, bo się poprawi

Podłącz iPhone’a lub iPada do telewizora za pomocą Apple TV

Kolejna dobra alternatywa jako rozwiązanie w tego typu przypadku dotyczy bezpośrednio korzystania z Apple TV, słynnej platformy kalifornijskiej firmy. W takim przypadku musisz wykonać następujące kroki:

 • Najpierw upewnij się, że wszystkie urządzenia są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi
 • Następnie odtwórz film z YouTube, na przykład na telefonie komórkowym
 • Następnie przesuń palcem w górę od dołu okna, aż pojawi się Centrum sterowania
 • Kliknij opcję Screen Mirroring i przejdź do Apple TV
 • Następnie dotknij poza Centrum sterowania, aby wyjść i Graj, aby kontynuować oglądanie wideo
 • Poszukaj ikony AirPlay w aplikacjach i wybierz Apple TV do przesyłania strumieniowego

Jak widać, jest to kolejne ciekawe rozwiązanie, jeśli chcesz zobaczyć zawartość swojego telefonu lub tabletu na komputerze.

Podłącz iPhone’a lub iPada do telewizora za pomocą funkcji Mirroring

Wreszcie, jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz postawić na poprzednie rozwiązania, których właśnie Cię nauczyliśmy, musisz wiedzieć, że jest jeszcze kilka innych, których nie powinieneś tracić z oczu w tych przypadkach.

Rzeczywiście, gdy nie możesz przesyłać strumieniowo wideo z aplikacji lub strony internetowej w telewizorze, najlepszą alternatywą jest użycie funkcji dublowania, która zasadniczo odzwierciedla na urządzeniach z dużymi ekranami to, co robimy na telefonie komórkowym lub tablecie.

 • W takim przypadku musisz przejść do aplikacji Zdjęcia, a podczas ich przeglądania kliknij Udostępnij
 • Zaczynasz podawać zdjęcia, a na niektórych z nich obok białej strzałki pojawi się niebieskie kółko. To samo, jeśli chodzi o filmy
 • Kliknij tę opcję i wybierz AirPlay w wyskakującym menu, o którym mowa, a następnie na Apple TV
 • Dzięki temu na ekranie telewizora zobaczysz to samo, co na telefonie komórkowym. Dlatego dobrym pomysłem może być przełączenie go w tryb samolotowy.

W ten sam sposób nie możemy nie wziąć pod uwagę, że masz możliwość, jeśli chcesz pokazać zdjęcia z ostatniej podróży, na przykład, pokazać te treści jako prezentację lub slajdy, wykonując następujące czynności:

 • W menu Udostępnij z poprzedniego kroku wybierz opcję Pokaz slajdów
 • Pojawi się wiele opcji, chociaż musisz przejść do Apple TV, a następnie do przejść
 • Tam możesz dostosować pokaz slajdów. Na przykład dodanie do niego muzyki itp.

Podłącz iPhone’a lub iPada do telewizora za pomocą kabla Apple Composite AV

Na koniec nie traćmy z oczu faktu, że mamy też możliwość podłączenia do telewizora starego iPhone’a lub iPada z 30-pinowym złączem, choć w tym przypadku będzie nam potrzebny kabel Apple Composite AV, który jest dostępny w sklepy firmy.

Co ważne w przypadku etui, z punktu widzenia jego działania, ten typ kabla działa podobnie jak przejściówka ze złącza Lightning Digital na AV, więc chcąc z niego skorzystać, wystarczy postępować zgodnie z samouczkiem w którym o tym wspomnieliśmy.

Oczywiście różnica między tymi kablami polega na tym, że gdy używamy Apple Composite AV, zawartość nie będzie widoczna w HD, ale w SD, co jest logiczną konsekwencją tego, że mówimy o technologii z przeszłości.

Podłącz telefon komórkowy z Androidem do telewizora przez USB

Na przykład jednym z najłatwiejszych sposobów jest użycie kabla USB. Musisz najpierw sprawdzić, czy Twoje urządzenie mobilne obsługuje MHL. Jeśli tak, następną rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie, czy którykolwiek port HDMI w telewizorze obsługuje również MHL.

Jeśli to drugie nie nastąpi, będziesz musiał kupić kabel mostkowy lub adapter między micro USB MHL a normalnym HDMI. Jeśli ma wsparcie, wystarczy kabel konwertera między micro USB a HDMI.

Jedyne, co musisz wtedy zrobić, to podłączyć USB do telefonu komórkowego, a HDMI do jednego z portów w telewizorze. Dzięki tej prostej procedurze będziesz mógł oglądać zawartość swojego Androida na swoim telewizorze na pełnym ekranie.

podłącz telewizor z Androidem Wi-Fi

Podłącz telefon komórkowy z Androidem do telewizora przez WiFi

To prawda, że ​​kiedy mówimy o nowoczesnych połączeniach między urządzeniami, większość z nas lubi się obejść bez kablii jest to, że przez większość czasu wyglądają źle lub po prostu nas tam denerwują.

W tym przypadku musisz wiedzieć, że można również wykonać akcję podłączenia Androida do telewizora za pośrednictwem sieci, które masz w domu, zawsze zakładając, że byli mówiąc o tych z Typ Wi-Fi. Wiele nowoczesnych telewizorów może połączyć Cię z tymi sieciami, tutaj pokazujemy sztuczki i wskazówki, jak najlepiej wykorzystać mój Smart TV z systemem Android

Aby to osiągnąć, musisz wykonać następujące kroki:

 • Przejdź do górnego paska powiadomień telefonu komórkowego i wejdź do menu szybkiego dostępu
 • Tam szukasz opcji, która pojawia się pod nazwą Wireless Display, Multiple Display, Cast Screen, Others.
 • Weź pilota telewizora i poszukaj przycisku Źródło, zmieniając źródło na opcję wyświetlania bezprzewodowego
 • Zaakceptuj opcję udostępniania ekranu na telefonie komórkowym
 • Synchronizacja urządzeń zajmie kilka sekund

Gdy to zrobią, będziesz mógł bez problemu wysłać całą zawartość z telefonu i zainstalować Kodi na Android TV Box.

Podłącz telefon komórkowy z systemem Android do telewizora za pomocą kabla HDMI

Dla wielu połączenie HDMI jest jednym z najlepszych, które musimy wziąć pod uwagę, gdy chcemy podłączyć nasz telefon komórkowy do telewizora, zwłaszcza że nie jest nawet konieczne, aby smartfon miał oryginalną kompatybilność.

W rzeczywistości, jak wyjaśniliśmy powyżej, większość telefonów komórkowych ma standard MHL, który możemy podłączyć za pomocą określonego kabla do naszego telewizora i wykorzystać HDMI na drugim końcu, aby przesyłać filmy w jakości Full HD między komputerami.

Chociaż jest to procedura, która może być stosowana tylko w najnowocześniejszych telefonach komórkowych bez konieczności stosowania większej liczby adapterów, jedyną wadą tej opcji jest to, że kable MHL-HDMI nie są zwykle zbyt długie, więc będziesz musiał znajdować się blisko telewizora.

Podłącz telefon komórkowy z systemem Android do telewizora za pomocą aplikacji

I na koniec, oczywiście, nigdy nie mogliśmy stracić z oczu faktu, że istnieją aplikacje, które zostały specjalnie opracowane, abyśmy mogli szybko i łatwo połączyć nasze urządzenia mobilne z systemem Android z telewizorem.

W szczególności uważamy, że jednym z najlepszych, jakie możesz wziąć pod uwagę, jest iMediaShare, który działa w prosty sposób, umożliwiając nam przesyłanie filmów z YouTube lub dowolnych innych treści do naszej telewizji w zasięgu ręki.

Po zainstalowaniu go na swoim Androidzie z tego linku, wystarczy wyszukać treści, które chcesz przekazać do telewizora, uruchomić i poczekać, aż zsynchronizuje się ze Smart TV, który masz w tym samym pokoju . To z przycisku, który ma w prawej górnej części ekranu. W innych artykułach pokazujemy również samouczek dotyczący robienia zrzutów ekranu na Android TV