Skip to content

Jak podłączyć telefon komórkowy do telewizora przez USB?

4 de lipiec de 2021

Chociaż wydaje się to proste, zabranie kabla i podłączenie smartfona do telewizora nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dlatego stworzyliśmy ten artykuł, abyś mógł zobaczyć krok po kroku, jak powinieneś zrobić, aby móc podłącz telefon komórkowy do telewizora przez USB w niezwykle prosty sposób.

W dzisiejszych czasach wszyscy mamy telefon komórkowy, a korzystanie z tych urządzeń jest coraz bardziej popularne, jeśli to możliwe. Urządzenia mobilne są obecnie używane do prawie wszystkiego, od używania ich do radia, oglądania filmów, pracy, nauki, sprawdzania sieci społecznościowych, uzyskiwania informacji i setek innych rzeczy dzięki niekończącym się aplikacjom, które ułatwiają nam życie we wspaniałym droga.

Możemy je również wykorzystać do podłącz je do różnych urządzeń, metody łączenia różnią się znacznie i obejmują zakres od bezprzewodowych do przewodowych, możesz używać urządzenia do odtwarzaj filmy Netflix na swoim telewizorze lub jako urządzenie pamięci masowej USB, jak w tym przypadku, gdzie można również używać do odtwarzania różnych treści na telewizorze.

Podłącz smartfon do telewizora przez USB

To, co musisz zrobić, to dokładnie podłącz telefon komórkowy do telewizora, ale pamiętaj, aby użyć oryginalnego USB, aby uniknąć jakichkolwiek problemów. Po podłączeniu go do telewizora telefon komórkowy pojawi się w nim jako dokładnie podłączony. To, co musisz zrobić na telewizorze, to wybrać pamięć masową.

Gdy będziesz gotowy, to co zrobisz, to weź pilota i naciśnij Przycisk źródła, który np. w telewizorach Samsunga znajduje się w prawym górnym rogu. To w zasadzie przycisk, którego używasz do przełączać się między HDMI, DVD, TV itp..

To, co się tutaj dzieje, to otwieranie klasy eksploratora plików, więc będziemy mogli dalej otwierać filmy, muzykę, przeglądać zdjęcia, w zasadzie wszystko, co mamy na naszym urządzeniu mobilnym.

Pamiętaj, że połączony w ten sposób nie widzisz tego, co robisz na ekranie samego telefonu komórkowego, ale korzystamy z telefonu komórkowego jak z pendrive’a. Jeśli chcesz zduplikować ekran swojego telefonu komórkowego na telewizorze, musisz skorzystać z funkcji Smart View, która jest dostępna w telewizorach i urządzeniach mobilnych z systemem Android, w ten sposób możesz replikować, mówiąc w jakiś sposób, co dzieje się na telefonie komórkowym , na ekran łatwo.

Teraz mogą też kupić złącze o nazwie MicroUSB do HDMI to, co robi, to po prostu przekształcenie naszego smartfona w kompletny odtwarzacz wideo, ponieważ możemy nawet zobaczyć wszystko, co dzieje się na telefonie komórkowym w czasie rzeczywistym.

Jak widzisz nie jest to zbyt skomplikowane podłącz mój Samsung J1 do telewizora przez USB lub bezpośrednio podłącz dowolne urządzenie mobilne do telewizora w niezwykle prosty sposób. Możesz odtwarzać dowolne pliki wideo lub zdjęcia, aby móc cieszyć się nimi na dość dużym ekranie w porównaniu do telefonu komórkowego, aby pokazać całą rodzinę lub po prostu móc cieszyć się nimi w znacznie bardziej szczegółowy sposób.

Udostępnianie ekranu za pomocą telefonu komórkowego

Inną opcją, jeśli chcesz oglądać wideo online lub cokolwiek innego, jest użycie kabla ze złączem po jednej stronie. miniHDMI i po drugiej stronie Normalne HDMI aby odtworzyć dokładnie to, co dzieje się na Twoim telewizorze. Również te, które są SmartTV, mają możliwość wysyłania filmów youtube że grasz na telefonie komórkowym w tym samym czasie, oprócz tego, że możesz z niego korzystać Screen Mirroring i Smart View (których możemy również używać z komputera PC) Korzystanie z nich jest zbyt proste, ponieważ po uruchomieniu na smartfonie telewizor jest podłączony do tej samej sieci. Wi-Fi Automatycznie go wykrywa, prosi o potwierdzenie, że takie urządzenie ma być podłączone i bez problemu zaczynasz z niego korzystać.

Jak zobaczysz? liczba dostępnych metod łączenia telefonu komórkowego z telewizorem jest dość zróżnicowana i jest coś dla każdego gustu, a przede wszystkim dla wszystkich potrzeb, w zależności od tego, czy wyraźnie potrzebujesz jednego, będzie wygodniej niż drugie.

Ponieważ zawsze odpowiadamy na wszelkie pytania, możesz zostawić je w komentarzach, a my nie będziemy próbować na nie odpowiadać.

dołącz do naszego kanału telegram