Skip to content

Jak podłączyć i zainstalować drukarkę HP na moim komputerze z systemem Windows 10 z płytą CD lub bez

15 de marzec de 2022

Kilka dni temu rozmawialiśmy o instalacja słynnych kamer internetowych lub kamer internetowych na naszych komputerach. rozmawialiśmy o tym Jest to jeden z głównych systemów peryferyjnych które możemy zsynchronizować z komputerem. Ponieważ mogliby dać nam znacznie większą użyteczność dla naszego zespołu. Coś podobnego dzieje się, gdy chcesz podłączyć i zainstalować drukarkę HP.

Jak zacząć korzystać z drukarki HP?

Oczywiście możemy powiedzieć, że dotyczy to każdej drukarki, ale prawda jest taka, że ​​instalowanie drukarek HP jest najczęstszym punktem. To dlatego, że chodzi o jedna z najpopularniejszych firm w ramach kategorii. W tym konkretnym przypadku musimy powiedzieć, że podłączenie i instalowanie drukarki HP na komputerze jest łatwiejsze niż wielu ludziom się wydaje.

Oczywiście, czasami możemy rozwiązać problemy, ale te problemy można rozwiązać, prosząc o pomoc stronę pomocy technicznej HP. Instalowanie drukarki nie wymaga wiele procedurz tego powodu każdy problem, który możesz znaleźć, możesz weź do grupy wsparcia.

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, aby zainstalować drukarkę HP, jest oczywiście wyjęcie jej z fabrycznego pudełka, w którym jest dostarczana.

  • Usunięcie wszystkich gumek, które go chronią i które mogą powodować pewne problemy.
  • Następnie znajdujemy górną pokrywę.
  • Usuwamy wszystkie materiały opakowaniowe, a także lokalizujemy toner i wyjmujemy go, usuwając plomby zabezpieczające przed ponownym włożeniem.

W tym momencie ruszamy dalej lokalizowanie podajnika papieru jeśli chodzi o to, że zamierzamy coś wydrukować w pierwszej kolejności, wysuwając prowadnice dolnej tacy, aby papier nie spadał na podłogę, ślizgał się. Podłączamy drukarkę do pobliskiego źródła zasilania i włączamy, po czym instalujemy dla niej oprogramowanie, bo inaczej komputer jej nie wykryje.

Jakie są kroki, aby zainstalować drukarkę HP?

Z wyżej wymienionych powodów, jeśli tak jest w Twoim przypadku właśnie kupiłeś wielofunkcyjną drukarkę HP. Musisz wiedzieć, że jest kilka prostych kroków, aby go uruchomić w kilka minut. Prawda jest taka, że ​​proces instalacji większości drukarek HP jest podobny.

Chociaż w każdym z nich modyfikowane są pewne drobne szczegóły, możemy zweryfikować, że jest to tak proste, jak wydrukować plik z pamięci USB. Zatem wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami dzięki czemu możesz szybko podłączyć i zainstalować drukarkę HP. Po podłączeniu pozostaje tylko zainstalować oprogramowanie.

Tutaj zazwyczaj możemy znaleźć dwie równie ważne alternatywy:

  1. Z jednej strony, jeśli drukarka HP jest nowa, prawdopodobnie jest dostarczana z instalacyjną płytą CD ze sterownikami. Z drugiej strony możesz mieć adres internetowy, z którego możesz je pobrać.
  2. W przeciwnym razie, jeśli jest to nieco starsza wersja, być może będziemy musieli przeszukać Internet, aby pobrać sterowniki. W końcu zawsze będziemy musieli je znaleźć, oczywiście aby ułatwić to wyszukiwanie, zalecamy przeszukanie strony HP.

kobieta używająca drukarki

Następna rzecz do zrobienia, gdy masz oprogramowanie jest zainstalowanie go na komputerze. Aby móc go zainstalować, wystarczy wejść na płytę CD, jeśli drukarka ją przyniosła, a następnie wystarczy uruchomić program instalacyjny. W tym celu kliknij dwukrotnie plik .exe, który musiałeś znaleźć w Internecie lub na płycie instalacyjnej.

Podłącz i zainstaluj drukarkę HP to tak proste, jak instalacja oprogramowania. Po wykonaniu całej procedury instalacji możesz nawet zacząć drukuj z telefonu komórkowego za pomocą drukarki HP. Jedyne, co musisz zrobić po zainstalowaniu oprogramowania, to:

  • Po zainstalowaniu oprogramowania na komputerze, system poinformuje Cię konkretnie, kiedy musisz podłączyć kabel do komputera, z komunikatem, który wskaże dokładny moment umieszczenia kabla USB między nimi.
  • Kiedy skończysz z tym krok po kroku, zwykle uruchamiamy ponownie zarówno komputer, jak i drukarkę HP, i robiąc to, oba zaczynają działać.

dołącz do naszego kanału telegram