Skip to content

Jak podłączyć i używać dwóch lub więcej komputerów do jednego monitora z wyjściem VGA lub HDMI

9 de kwiecień de 2023

W dzisiejszych czasach większość ludzi otrzymuje dwa lub więcej komputerów. W niektórych przypadkach, nie używają żadnego z powodu braku monitora. Ponieważ nie są świadomi, że można do niego podłączyć dwa komputery.

W tym poście pokażemy Ci szczegółowo wszystkie krok po kroku, jak podłączyć dwa komputery do jednego monitora. W ten sposób zdasz sobie sprawę, że jeśli to możliwe, zaoszczędzisz również miejsce i pieniądze. Ponieważ nie będzie konieczne kupowanie innego. Ponieważ za pomocą jednego monitora możesz bez problemu korzystać z obu procesorów.

Możliwe jest również podłączenie komputera bezpośrednio do telewizora, bo komu nie zdarzyło się oglądać filmów i oglądać nie może, ponieważ ekran jest za małyNie wie, jak się dostosować i ostatecznie nie może obejrzeć filmu i jest trochę zestresowany.

Chociaż wydaje nam się, że połączenie za pomocą kabla HDMI można wykonać tylko z komputerem z systemem operacyjnym Windows, mylimy się, prawda jest taka, że ​​​​możemy również podłączyć komputer MAC, jest to całkowicie możliwe, więc możesz ciesz się najlepszymi serialami i filmami w domu.

Co jest potrzebne do podłączenia komputerów do monitora

Przed przystąpieniem do każdego z kroków warto wiedzieć, że aby było to możliwe, trzeba kupić urządzenie które będą służyć do wykonania odpowiedniego połączenia. Takie narzędzie nazywa się VGA Switch Box.

Materiały, które będą potrzebne do wykonania ww dwa komputery do monitora są to:

 • 1 monitor
 • 2 Dysk twardy komputera
 • Skrzynka rozdzielcza VGA
 • adaptery VGA

Po każdym z odpowiednich narzędzi do podłączenia obu monitorów, trzeba wziąć pod uwagę pewne środki bezpieczeństwa. Aby chronić swój sprzęt.

W tym sensie pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że komputery są wyłączone. wtedy musisz sprawdź ile złączy VGA Ma swój monitor. Ponieważ jeśli jest stary, prawdopodobnie masz tylko jeden (w takim przypadku powinieneś kupić Switcha, który zawiera 2 wejścia VGA).

Obecnie większość komputerów zawiera już te wpisy. W tym wypadku, połączenie jest łatwiejsze; ponieważ nic więcej nie trzeba kupować ani podłączać.

Oto kroki, które należy wykonać, aby połączyć dwa komputery

Po uporządkowaniu wszystkiego kroki, które należy wykonać są następujące:

Połączenie adaptera

niebieski czarny kabel wejściowy

 • Sprawdź, czy oba urządzenia są kompatybilne z sygnałem wideo VGA/SVGS.
 • W przypadku, gdy niektóre z dwóch komputerów nie mają tej funkcji, należy zakupić zasilacz. zgodnie z urządzeniem.
 • Po sprawdzeniu, czy wejścia są kompatybilne lub po zakupie adaptera. Podłącz jeden z końcówek VGA do wejścia VGA w komputerze. Ważne jest, aby złącze VGA było w pełni wyrównane. Tak, aby można go było łatwo włożyć do gniazd, które zawierają port.
 • Następnie należy odkręcić śruby znajdujące się na spodzie złącza VGA. Aby to zapewnić kabel pozostaje na swoim miejscu.
 • Drugi koniec kabla należy podłączyć do wyjścia portu VGA. W tym przypadku byłaby to skrzynka przyłączeniowa. VGA.

Będzie to połączenie monitorów kablem VGA

Po podłączeniu adaptera; przystąpić do wtykać połączenia z obu monitorów.

 • W tym celu należy chwycić jeden z przewodów VGA (komputer 1) i podłączyć go do wejścia przejściówki odpowiadającego Drużyna 1.
 • W przypadku komputera 2 należy zastosować ten sam krok.
 • Następnie pozostaje tylko podłączyć kabel skrzynki Połączenia VGA do gniazdka elektrycznego, aby sprawdzić jego działanie.

Na koniec należy pamiętać, że sprawdzenie jego funkcjonalności jest zwykle bardzo proste. Jeśli się uwzględni, zwykle skrzynka przyłączeniowa VGA ma opcję ustawień. Gdzie możesz wybrać jedną z dwóch drużyn lub obie jednocześnie.

Ale jeśli chcesz, aby to, co widzisz na swoim przenośnym komputerze, było trochę większe, ponieważ musisz zobaczyć coś niezwykle ważnego i z twojego laptopa nie wygląda to zbyt dobrze lub jest to dla Ciebie bardzo niewygodne, najlepszą alternatywą byłoby podłączenie go do większego monitora.

Mamy nadzieję, że ten samouczek zadziałał idealnie dla Ciebie i że teraz możesz ciesz się podwójną zabawą i rozrywką z dwoma komputerami podłączonymi do dużego monitora.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, które chciałbyś, abyśmy rozwiązali, możesz je zostawić na temat komentarzy a my chętnie na nie odpowiemy.

dołącz do naszego kanału telegram