Skip to content

Jak pobrać swoje polecane historie z Facebooka z Androida lub iOS?

13 de październik de 2021

Sieć społecznościowa Facebook nadal przoduje w preferencjach użytkowników na świecie i nie powinna wywoływać zaskoczenia. Ponieważ wraz z włączeniem nowych funkcji, takich jak wyróżnione historie, jest to na ustach wszystkich. A w tym artykule dokładnie o nich porozmawiamy i opowiemy jak pobrać polecane historie z Facebooka z telefonu komórkowego?.

Dla wielu użytkowników ważne jest, aby móc zapisywać te filmy lub zdjęcia, które są przesyłane na Facebooka z polecanych historii. A jeszcze bardziej, gdy wszyscy wiemy, że mają one tylko efemeryczny czas trwania, zaledwie jeden dzień, czyli 24 godziny. Pokażemy Ci, jak proste jest pobranie ich na telefon komórkowy, tak łatwo jak dezaktywować napisy w filmach na Facebooku.

Prawda jest taka, że ​​historie na Facebooku stanowią jedną z funkcji najczęściej wykorzystywanych przez użytkowników. Ale na pewno byłeś ciekawy, czy można je zapisać lub pobrać na telefon komórkowy, zanim znikną. A prawda jest taka, że ​​jeśli to możliwe to nauczymy Cię jak pobrać swoje historie z Facebooka z telefonu komórkowego?.

Jak możesz pobrać swoją historię przed przesłaniem jej na Facebooka?

historie na Facebooku, Jeśli go nie przesłałeś, nie musisz ich pobierać, ale jeśli chcesz go wcześniej zapisać. Możesz skorzystać z narzędzia, które masz na smartfonie i polega ono na zrobieniu zrzutu ekranu z telefonu komórkowego.

Ale jeśli Twój smartfon nie pozwala na to, istnieją inne aplikacje, które możesz pobrać ze sklepów wirtualnych. Innymi słowy, ze Sklepu Play lub App Store i pobieraj historie znajomych z Facebooka bez żadnych niedogodności.

Wśród dostępnych aplikacji możemy polecić Save Story For Facebook Stories, dostępną na urządzenia z systemem Android. W przypadku korzystania z urządzeń współpracujących z systemem iOS, na razie możesz tylko pobierz historie ze zrzutu ekranu.

Jak aktywować tworzenie kopii zapasowych historii na Facebooku, aby były zapisywane automatycznie?

Facebook oferuje nam opcję, dzięki której możesz automatycznie twórz kopie zapasowe swoich historii. Ale najpierw musisz aktywować tę funkcję, bo inaczej stanie się tak, jak to się dzieje ze wszystkimi historiami po 24 godzinach, znikną. Aby aktywować automatyczną archiwizację swoich historii, musisz postępować zgodnie z używanym urządzeniem mobilnym.

Na Androidzie

Kroki, które musisz podjąć aby aktywować archiwum historii jest poniżej, najpierw zaloguj się i wejdź na swój profil na Facebooku. Następnym krokiem jest przejście do prawego górnego rogu, gdzie znajduje się ikona z trzema poziomymi liniami. Następnie znajdź i wybierz nazwę swojego profilu, a następnie kliknij ikonę trzech kropek.

Ta akcja przeniesie Cię do okna, w którym kliknij opcję „Plik”, a następnie znajdź i wybierz opcję „Archiwum historii”. Teraz wystarczy wyszukać i aktywować opcję archiwizacji swoich historii. I za każdym razem, gdy chcesz wyszukaj zapisany plik, stąd możesz uzyskać do niego dostęp.

pobierz historie z Facebooka z telefonu komórkowego

Z Twoim iPhone’em

Jeśli w Twoim przypadku masz iPhone’a, wykonaj następujące czynności, kliknij ikonę Facebooka i wejdź dane potrzebne do zalogowania się na swoje konto. Następnym krokiem jest przejście do dolnego rogu, w którym znajduje się ikona z trzema liniami. Teraz musisz kliknąć nazwę swojego profilu, a następnie umieścić swoją uwagę pod zdjęciem na okładkę, tam znajdziesz trzypunktową ikonę.

Gdy go znajdziesz, kliknij na niego, a zostaniesz przeniesiony do nowego okna, w którym wyszukasz i wybierzesz opcję „Pliki”. Aby następnie kliknąć opcję „Pliki historii”, a teraz przejdź do włączyć funkcję automatycznego zapisywania. Należy pamiętać, że jeśli usuniesz historię, nie zostanie ona zapisana w plikach, dotyczy to obu systemów operacyjnych.