Skip to content

Jak pobrać i zaktualizować mój telewizor Samsung Smart TV za pomocą najnowszego oprogramowania

17 de wrzesień de 2021

W dzisiejszych czasach technologia rozwija się coraz bardziej, a urządzenia rozrywka nie jest daleko w tyle. Dlatego w ostatnich latach opracowano Smart TV, czyli w zasadzie niezwykle nowoczesne telewizory, które pozwalają nam wykonywać niekończące się zadania.

Dzięki jego zastosowaniu masz możliwość łączenia się z Internetem, korzystania z aplikacji i oglądania ulubionego serialu, jeśli zdecydujesz się zarejestrować na Netflix. W ten sposób nie będziesz musiał korzystać z innych urządzeń, ponieważ Smart TV spełnia wiele funkcji. Tak bardzo, że masz nawet możliwość używania telefonu z Androidem jako uniwersalnego pilota, co okazuje się bardzo przydatną i praktyczną opcją.

Chociaż będziesz mieć również możliwość oglądania filmów na YouTube podczas nagrywania ulubionego programu który jest transmitowany na żywo, więc niczego nie przegapisz. Jednak tego typu urządzenie wymaga ciągłej konserwacji i aktualizacji, aby jego liczne funkcjonalności były za każdym razem ulepszane, dlatego przynieśliśmy ten samouczek, abyś nauczył się wszystkich niezbędnych procedur, które należy wykonać, więc czytaj dalej.

Instrukcje instalacji i aktualizacji mojego Samsung Smart TV, najnowszego programu online

Aby móc cieszyć się wszystkimi korzyściami i treściami, które można oglądać na nowym telewizorze Samsung Smart TV, konieczne jest, aby zainstaluj nową wersję oprogramowania Twojego urządzenia. Należy zauważyć, że aktualizacje te okazują się automatyczne, a użytkownik zawsze będzie o nich informowany.

Z kolei ważne jest, aby mieć dobre połączenie, dzięki czemu można wypróbować różne sposoby, aby internet działał lepiej i aby był już aktywny i poprawnie skonfigurowane w telewizorze. Teraz pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to uzyskać dostęp do przycisku Menu na urządzeniu, a następnie przewinąć strzałki na pilocie, aby przejść do alternatywy, która mówi Czerwony.

Po wprowadzeniu musisz przejść do sekcji Konfiguracja sieci i przejść do wyboru typu połączenia, w tym przypadku będzie to przez WiFi, więc wprowadź swoją sieć domową i wprowadź hasło, aby uzyskać dostęp. Ten prosty proces wystarczy, aby Smart TV zaczął szukać aktualizacji oprogramowania układowego po włączeniu. Jak tylko pojawi się powiadomienie dotyczące nowej aktualizacji, wystarczy kliknąć Pobierz, aby została poprawnie zainstalowana w systemie.

Jak mogę pobrać i zaktualizować najnowsze oprogramowanie na telewizorze Samsung Smart TV za pomocą USB?

W tym przypadku proces będzie całkowicie ręczny i jest to również doskonała alternatywa do spełnienia tego celu. Tak więc otworzysz wybraną przeglądarkę internetową z komputera i wprowadzisz oficjalny adres Samsunga. Teraz przejdziesz do wyszukiwarki strony i zamierzasz napisz model swojego Smart TV bez błędów.

jak zaktualizować nową wersję, aby zobaczyć na smart tv?

Następnie musisz przewinąć w dół, aby znaleźć opcję, która cytuje następujące elementy: Instrukcja obsługi i pliki do pobrania. Więc teraz musisz kliknąć Zobacz więcej treści i przejść do sekcji Pobieranie i kliknąć opcję, która mówi o pliku poprawy typu USB. Po pomyślnym pobraniu na komputer należy podłącz dysk USB o bardzo dobrej pojemności magazynowej.

Kiedy wszystko się skończy, odłączysz dysk USB od komputera i przejdziesz do podłącz go do swojego smart TV. Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to włączyć telewizor i uzyskać dostęp do głównego menu za pomocą pilota.

Teraz zejdziesz w dół, aż znajdziesz alternatywę pomocy technicznej i klikniesz ją, aby następnie sprawdzić opcję aktualizacji oprogramowania. Za to, co pozostaje zaznacz pole, aby użyć USB z zapisanymi danymi i kliknij Aktualizuj teraz.

Spowoduje to rozpoczęcie procesu aktualizacji i musisz uzbroić się w cierpliwość, dopóki wszystko nie zostanie zakończone, a Smart TV zrestartuje się poprawnie. Wtedy możesz już mieć najnowszą wersję i nadal będziesz cieszyć się wszystkimi funkcjami, które oferuje Ci Samsung.