Skip to content

Jak pobrać i zainstalować aktualizator CyanogenMod 13, aby zrootować Androida?

5 de lipiec de 2021

Czy kiedykolwiek słyszałeś o CyanogenMod? Ta pamięć ROM była bardzo popularna w 2009 roku, a wszystkie jej funkcje przewyższyły na chwilę Androida pod względem dostosowywania i obsługi. Skończyło się na dominacji w świecie ROM-ów dla Androida przez wiele lat, ze wszystkimi zaletami, jakie miał, zajął szczególne miejsce w telefonie wielu osób many. Dlatego uważamy, że będziesz zainteresowany pobraniem CyanogenMode 13 na swoje urządzenie z Androidem.

Możesz spróbować pobrać CyanogenMod 13, a jeśli chcesz teraz zrootować telefon, pamiętaj, że musisz najpierw sflashować ROM, zanim spróbujesz cokolwiek innego. To może być najtrudniejsza część, ale kiedy już to zrobisz, root będzie czymś całkiem proste w porównaniu.

Kroki, aby aktywować root w CyanogenMod 13

Przypominamy, że kiedy zrootujesz swój telefon, stracisz gwarancję wsparcia technicznego, co oznacza, że ​​jeśli wystąpi problem z systemem, obsługa Androida nie pomoże Ci go rozwiązać. Dobrą stroną jest to, że CyanogenMod jest jednym z najbardziej intuicyjnych ROM-ów i tym, który ma najmniej błędów. Dzięki temu rootowanie telefonu za pomocą tej pamięci ROM jest wygodne.

Jeśli już dobrze się nad tym zastanowiłeś i zdecydowałeś zrootuj swój telefon komórkowy za pomocą CyanogenMod 13, nauczymy Cię, jak to zrobić. Kroki są dość proste, więc nie powinieneś mieć z tym żadnego problemu. Jeśli będziesz postępować krok po kroku, ta opcja zostanie aktywowana w ciągu kilku minut.

  • Aby rozpocząć aktywację roota, musisz włączyć Opcje programisty. W tym celu musimy tylko udać się do Ustawienia — Informacje o systemie i kliknij Numer kompilacji kilka razy (około 7).
  • Jak tylko zostaną one aktywowane, cofniemy się o krok i wejdziemy do niego.
  • Gdy to zrobisz, przejdziesz do opcji Dostęp administracyjny (czyli dostęp do roota). A my przejdziemy do aktywacji go dla Aplikacje i ADB. Po zapisaniu zmian root będzie gotowy do użycia.

Jak widać, jest to dość prosty proces, w którym nie jest konieczna instalacja jakiejkolwiek dodatkowej aplikacji. I to jest interesujące, ponieważ pobieranie CyanogenMod 13 to jedyny sposób, w jaki niektórzy mają smartfony sięgające Android 6.0, ponieważ już wiemy, że kiedy pojawia się nowa wersja systemu operacyjnego, zawsze na pierwszym miejscu pojawiają się najnowocześniejsze modele telefonów.

Jeśli Twój smartfon jest jednym z tych, o których wielkie marki zapomniały, aby otrzymać Androida 6.0, zapraszamy Cię do wypróbowania tego procesu, aby spróbować nadać mu nowe życie. Wiemy, że personalizacja jest ważna, dlatego Ty zalecamy korzystanie z LineageOS, czyli ROM poprzedzający CyanogenMod. Ponieważ miał wiele komplikacji, które uniemożliwiały kontynuację jego rozwoju.

osoba trzymająca smartfon

Co się stało z CyanogenModem?

Jeśli nie dowiedziałeś się lub nie wiedziałeś jeszcze o przyczynie awarii tego ROM-u, wyjaśnimy, co się stało. Kilka miesięcy po uruchomieniu i kilku aktualizacjach ROM miał swój pierwsze wady z Google. Problem polegał na tym, że ROM korzystał z aplikacji Google, a ponieważ mają zamknięty kod, którego nie można swobodnie rozpowszechniać.

Kwestie te na krótko spowolniły rozwój CyanogenMod, a spory zostały dzięki nim rozwiązane Aplikacje Google zostały rozdzielone na mocy umowy między ROM a Google. Zdecydowano, że ten ROM może kontynuować swój rozwój, ale bez wykorzystywania w nim sprywatyzowanych treści.

Ostatecznie twórcy ROM-u umieścili aplikacje Google jako zawartość do pobrania osobno. Umożliwienie ludziom dostępu do nich bez problemów z prawami autorskimi. Prawdziwy problem pojawił się wraz z ruchem, który miał być sukcesem. To była wyższa warstwa dostosowywania. Ale skończyło się to niepowodzeniem, ponieważ nie spełniało oczekiwań i nie było w stanie być ulepszoną wersją pamięci ROM, którą wszyscy już znali.

Po tym potknięciu sprawy stały się jeszcze bardziej skomplikowane, Android zaczął tworzyć własne sposoby dostosowywania, więc ROM stracił popularność i skończył zastąpiony przez LineageOS. Chociaż na szczęście mamy możliwość poszukania ROM-u i cieszenia się tym, co z niego zostało, to tylko kwestia zabrania go i ponownego przeżycia starych chwil z ROM-em.