Skip to content

Jak pobrać Facebook Messenger i Facebook Lite — różnice

20 de październik de 2021

Obecnie istnieją pewne różnice między siostrzanymi aplikacjami tej samej firmy, jedną stworzoną dla odbiorców z podstawowymi wymaganiami, Facebook lite, a drugą dla nieco bardziej wymagająca grupa.

Jakie są różnice między Facebookiem a Facebookiem Lite?

Istnieje wiele znaczących różnic, ponieważ z biegiem lat zniknęła aplikacja największej sieci społecznościowej na świecie aktualizowanie możliwości i narzędzi interakcji oferowane przez aplikację.

Waga

Jedną z różnic, które można najbardziej docenić, jest waga tych aplikacji, ponieważ istnieje spory margines różnicy, z jednej strony mamy pełną wersję Facebooka, która waży Około 45 MB oraz jego lekką wersję, zwaną Facebook lite, o wadze około 3 MB.

Te MB mogą się nieco różnić w zależności od typu urządzenia, które ma zostać pobrane, czyli czy aplikacja ma zostać pobrana na komputer lub na smartfona, te programy lub aplikacje różnią się nieco wagą, ze względu na różnice w swoim interfejsie.

Wykorzystane dane

Jak powszechnie wiadomo, Facebook jest jedną z aplikacji, która w pełnej wersji zużywa najwięcej megabajtów, dlatego firma Marka Zuckerberga zdecydowała się na oferowanie swoich usługi w bardziej ekonomiczny sposób aplikacji w wersji Lite.

Firma uruchomiła surową wersję swojej aplikacji, Facebook lite, z zamiarem promowania korzystania z aplikacji, aby ci, którzy mają ograniczoną szybkość transmisji danych, a nawet niezbyt wydajne urządzenie mobilne, mogli cieszyć się siecią społecznościową.

Jednym z łatwo mierzalnych aspektów jest zużycie danych nawigacyjnych, gdyż wystarczy tylko dokonać porównania, nawigując z aplikacją tylko przez minutę, zauważyć różnicę między zużyciem.

I chodzi o to, że firma dostarcza to, co obiecuje, ponieważ wersja Facebook lite została zaprojektowana tak, aby konsumować czwarta aplikacji w pełnej wersji.

Sekcja multimedialna

Poprzednio w tej sekcji nie zezwolił na automatyczne odtwarzanie treści multimedialnych w wersji lite, ponieważ ta aplikacja została zaprojektowana tak, aby była jak najbardziej podstawowa. Obecnie, dzięki ustawieniom, które ma dziś Facebook lite, można go skonfigurować, aby poprawić wrażenia.

powitalne logo facebook messenger

Z drugiej strony, jak wspomniano powyżej, aplikacja Facebook w pełnej wersji nie oszczędzaj na wydatkach na dane w sekcji multimediów, ponieważ jest skonfigurowana do automatycznego odtwarzania treści i ładowania informacji w wysokiej jakości, jeśli chodzi o obrazy.

Czasy ładowania

Jeśli to, czego potrzebujemy, to dowiedzieć się wiadomości na dowolny interesujący temat na Facebooku, aplikacja Facebook lite jest znacznie szybszy i lżejszy. To, jeśli mówimy o czasach ładowania, ponieważ nie wymaga ładowania większości tego, z czego Facebook korzysta w swojej pełnej wersji.

Z drugiej strony, jeśli to, czego szukasz, to większe doświadczenie estetyka i zobacz więcej szczegółów Jeśli chodzi o kontakty, masz aplikację Facebook, ponieważ wykorzystuje ona wszystkie efekty graficzne, ale jej czasy ładowania są wolniejsze, w przeciwieństwie do wersji Lite, która stawia tylko na narzędzie.

Jak pobrać Facebook Messenger na telefon komórkowy

Pobranie tej aplikacji na smartfona jest bardzo proste, wystarczy wziąć pod uwagę system operacyjny używany przez urządzenie mobilneJeśli chcesz korzystać z Facebook Messenger na Androidzie, możesz kontynuować czytanie, aby poznać kroki.

Dla normalnego Facebooka

Jeśli chcesz pobrać pełną wersję tej aplikacji, wystarczy przejść do PlayStore z telefonu komórkowego.

Gdy znajdziesz się w PlayStore, wyszukaj aplikację Facebook, wpisując w pasku wyszukiwania który ma symbol lupy, po tym wybierz aplikację i daj opcję instalacji, aby rozpocząć pobieranie.

Po pobraniu aplikacji będziesz mógł zalogować się z telefonu i cieszyć się wszystkimi treściami, które Facebook ma do zaoferowania swoim użytkownikom.

Dla Facebooka Lite

Niebieskie logo Facebooka

W przypadku tej wersji kroki, aby go pobrać, są praktycznie takie same, jak w pełnej wersji, ponieważ wystarczy wpisać na pasku narzędzi. przeszukaj Facebook Lite, zainstaluj i zaloguj się, aby korzystać z tej aplikacji i wykonywać proste zadania, takie jak przeglądanie swojego profilu, dziennika aktywności lub historii znajomych.

Gdzie pobrać Facebooka bez PlayStore?

Zasadniczo można go pobrać z dowolnej strony aplikacji w formacie „APK”, wystarczy otworzyć przeglądarkę telefonu i wyszukać pobieranie APK z Facebooka.

Po pobraniu musisz uruchom plik, aby go zainstalować, otwórz aplikację, zaakceptuj jej warunki i możesz już korzystać z usługi Facebook Lite.