Skip to content
Mac

Jak pobierać i instalować różne typy czcionek na moim komputerze Mac? – Łatwo i szybko (przykład)

25 de luty de 2021

Czcionki cyfrowe lub czcionki to wszystkie kroje pisma występujące w dowolnym programie z możliwością przetwarzania tekstu. Jeśli jesteś projektantem lub jesteś w świecie audiowizualnym, na pewno wiesz, o czym mówię. Jeśli chcesz kupić ich więcej, dowiedz się, jak pobierać i instalować różne typy czcionek na komputerze Mac.

Obecnie istnieje wiele źródeł, rodzin, a nawet pochodnych tego samego. Wiele z nich, które są już wstępnie zainstalowane w komputerze. Ale jeśli chcesz nieco zmienić styl i poeksperymentować, najlepiej jest wiedzieć, jak zainstalować różne typy czcionek na komputerze Mac.

Jeśli masz komputer z systemem operacyjnym Windows, masz możliwość tworzenia własnych czcionek liter.

Skąd wziąć te kroje pisma?

Oprócz krojów czcionek istnieją różne witryny internetowe, z których można uzyskać wiele różnych stylów czcionek. Wiele z nich jest nawet bezpłatnych. Niektórzy specjalizują się w czcionkach witryn internetowych, takich jak Google Font. Lub w przypadku projektów takich jak Dafont, które oferują nawet czcionki oparte na postaciach filmowych.

Wszystkie te strony działają w zasadzie w ten sam sposóbwpisz, a gdy zdecydujesz, którą czcionkę chcesz pobrać, po prostu wybierz przycisk wskazujący tę opcję.

Najlepsze jest to, że wiele z nich jest podzielonych na kategorie co znacznie ułatwia wyszukiwanie. Jedynym problemem jest to, że prawdopodobnie będzie ci trudno wybrać jedną z wielu opcji.

Następujący, lista różnych witryn internetowych, z których można pobierać czcionki abyś mógł zainstalować różne typy czcionek na swoim Macu. Wyżej wymienione Google Font i Dafont należą do najlepszych, ale jeśli chcesz dalej szukać, możesz wypróbować 1001 Free Font lub Urban Font.

Dostępne są również Font Squirrel, Font Diner, Font River, My Fonts, Dribble, Type together, Sky Fonts, Letra Manía, All Fonts, Fontspace, Fontcubes and FFonts.

Te pobrane czcionki można również udostępniać znajomym, wysyłając je pocztą e-mail.

Kroki, aby zainstalować różne typy czcionek na komputerze Mac

  • Po wybraniu wybranej czcionki i pobraniu jej najbezpieczniej jest to musisz go najpierw rozpakować. Po wykonaniu tej procedury będziesz mógł zobaczyć różne formaty, w których się one pojawiają, i ich warunki.
  • Kliknij dwukrotnie format litery iw oknie, które się pojawi, wybierz „Zainstaluj czcionkę”.
  • Gdy system operacyjny zweryfikuje czcionkę, otworzy opcję „Katalog typograficzny”, który jest aplikacją systemu. W ten sposób można zobaczyć różne odmiany czcionki typograficznej i przykłady tego, jak to się robi za pomocą zdań.
  • Dzięki temu proces instalowania różnych typów czcionek na komputerze Mac jest gotowy i możesz go powtórzyć w dowolnym momencie.
  • Za pomocą katalogu czcionek można również domyślnie określić położenie czcionek. Dzięki temu sklasyfikuj czcionki i udostępnij je innym użytkownikom tego komputera.

Komputer Apple zawiera również inne typy listów w tym katalogu, które można znaleźć wyłączone. Możesz je jednak uzyskać, po prostu wybierając źródło, a następnie wybierając „Edytować” Y „Ściągnij”.

logo dafont

Wyłącz lub usuń krój pisma

Aby dezaktywować krój pisma w ramach „Katalog typograficzny”, wykonać tę samą czynność, o której mowa powyżej. „Edytować” Y „Dezaktywować”. Oznacza to, że czcionka pozostanie w systemie, ale nie pojawi się w aplikacjach, które jej używają. Jeśli chcesz wiedzieć, czy źródło jest wyłączone, możesz zobaczyć „Wyłączyć” Obok tego.

Jeśli zamiast tego chcesz usunąć czcionkę, wybierz format z katalogu i wybierz „Archiwum” Y „Pozbyć się”. W ten sposób zostanie usunięty z systemu. System operacyjny Mac obsługuje pliki typu True i ich zmienne (.ttf), Truetype Collection i Opentype Collection (.ttc). Również z OpenType (.otp).

Jeśli nie wiesz, masz również możliwość pobrania czcionek na komputerach współpracujących z systemem operacyjnym Windows.

dołącz do naszego kanału telegram