Skip to content

Jak pobierać i instalować aplikacje i gry na telewizorach Smart TV Samsung, LG, Hisense i Sony (przykład)

28 de luty de 2021

Wiedzieć pobierać i instalować aplikacje Y Gry w Smart TV Konieczne jest pełne korzystanie z tego typu wyposażenia technologicznego.

Na rynku jest jednak dostępnych wiele marek i modeli, a każdy z nich ma własny domyślny sklep do zarządzania i zakupu. różne aplikacje.

Tak więc, chociaż koncepcja jest taka sama, procedura pobierania programów może się nieco różnić.

Aplikacje na Samsung Smart TV

Istnieje już wiele aplikacji, które są instalowane przez efekt ze sklepu, ale jeśli chcesz pobrać inne, jest to bardzo proste.

Na początek upewnij się, że sprzęt jest prawidłowo podłączony do Sieć internetowaprzewodowe lub WiFi.

Następnie włącza się telewizor i trzymając pilota lub kontroler w dłoni, należy nacisnąć przycisk, aby uzyskać dostęp do opcji „Inteligentne centrum”W menu głównym.

Następnie zostaną wyświetlone różne opcje, więc będzie ikona dla gier i druga dla aplikacji. Drugi jest wybrany.

W ten sposób otworzy się App Store, w którym możesz zobaczyć już zainstalowane elementy. U góry będzie pasek kategorii, za pomocą którego możesz filtrować swoje wyszukiwanie.

Teraz, aby zainstalować aplikacje na Samsung Smart TV, selektor przesuwa się przez różne opcje za pomocą sterowania, aż znajdziesz żądaną.

Aby kontynuować, kliknij ikonę odpowiedniego elementu, a następnie wybierz na ekranie „Ściągnij” i gotowy.

Zalecamy również skorzystanie z prawidłowego pobrania i zainstalowania przeglądarki Google Chrome oraz czerpania korzyści z jej zalet.

LG Smart TV

Aby uzyskać dostęp do sklepu w LG Smart TV, kiedy włączasz sprzęt, musisz wybrać Tryb LG Smart World, aby przejść do logowania do konta LG TT przy użyciu identyfikatora i hasła.

W związku z tym aplikacje można teraz umieszczać na telewizorze Smart TV marki. Najlepiej jest wyszukiwać za pomocą kategorii, a następnie znaleźć „zainstalować”.

Zaleca się również przejrzenie wymagań lub warunków każdego elementu, ponieważ niektóre są specyficzne dla określonych modeli, warunkując instalację.

Sprzęt Hisense Smart TV

Najnowsze telewizory Hisense Smart TV są domyślnie dostępne w sklepie Google Play. Dlatego, aby pobrać aplikacje, będziesz musiał uzyskać do nich dostęp.

Aby rozpocząć, sprzęt będzie musiał zostać ustawiony w interesującym nas trybie, odbywa się to poprzez naciśnięcie „Początek„A potem przechodzę do sekcji”Aplikacje„Lub”Mądry Centrum”.

Następnie, jeśli wybierzesz opcję „Moje aplikacje„Będziesz mieć dostęp do wstępnie załadowanych pozycji, a jeśli chcesz zainstalować inną aplikację na Hisense Smart TV, będziesz musiał otworzyć Sklep.

To ostatnie osiąga się, podając w sekcji „Playstore„,”Google„Lub wskazane przez”Hisense„Poza tym model, wszystko będzie zależeć od posiadanego urządzenia.

Na koniec wystarczy przeszukać szeroką gamę gier i aplikacji dostępnych w Play i kliknąć „zainstalować„W ramach którego jest wymagane.

Sklep z aplikacjami Sony do instalowania aplikacji

Podobnie jak w poprzednim przypadku, od 2017 r. Zespoły Sony Smart TV obejmują system operacyjny Android.

telewizja ze słowem hisense

Oznacza to, że będą mieli dostęp do sklepu Google Play, aby pobrać dowolną aplikację lub grę. Będziesz musiał tylko wejść do odpowiedniej sekcji i nawigować, aż znajdziesz żądaną pozycję.

Kończąc proces, dając opcję „zainstalować”Który zostanie wyświetlony na ekranie, a tym samym dany program będzie dostępny.

Sklep Play na dowolnym urządzeniu, aby zainstalować aplikacje

Są użytkownicy, którzy chcą mieć na swoich urządzeniach aplikacje unikalne dla Sklep Google.

Jeśli więc przedmiotowy sprzęt pochodzi od takich marek jak Samsung, LG czy starszy model Hisense i Sony, może się to wydawać niemożliwe.

Cóż, istnieje rozwiązanie, a to polega na nabyciu pliku Android TV Box, który zapewnia Android Smart TV potrzebny do prowadzenia sklepu.

Wystarczy więc podłączyć Box do telewizora kablem HDMI i aktywować ten tryb z pilota, postępować zgodnie z instrukcjami i tak łatwo jest uzyskać dostęp do Sklepu Play w celu pobrania aplikacji. Nie tylko pobieraj aplikacje, pamiętaj również, że możesz pobierać kanały strumieniowe, takie jak HBO, Amazon Prime i Netflix.

Telewizory Smart TV mają obecnie wiele zalet, nie tylko ze względu na łatwość obsługi i możliwość korzystania ze wszystkich kanałów streamingowych, ale także dlatego, że ich cechy pozwalają na podłączenie do innych urządzeń, takich jak sprzęt dźwiękowy, telefony i komputer.

dołącz do naszego kanału telegram