Skip to content

Jak płacić i zbierać pieniądze za pomocą WhatsApp Pay? – Łatwo i szybko (przykład)

30 de styczeń de 2021

Wszyscy wiemy, że dziś nie ma jednego, ale wiele, wiele sposobów zapłaty za produkt, czy to gotówką, czy kartą. Nawet przy nowych technologiach, takich jak pobieranie odcisków palców lub bankowość internetowa, czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie możliwość płacenia i zbierania za pomocą WhatsApp Zapłacić?

Tak, jak czytasz, świat tak bardzo rewolucjonizuje, że nawet dla WhatsApp możesz zapłacić za swoje produkty. Bez użycia starych metod, kontynuuj legendę, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to działa.

Technologia nas zalewa! Jak narodził się pomysł płacenia i zbierania za pomocą WhatsApp Pay?

Płatności cyfrowe będą istnieć przez lata, ponieważ ludzie zapomną o konwencjonalnych metodach. Powód jest oczywisty, płatności cyfrowe są szybsze i łatwiejsze (zwłaszcza dla wygody robienia tego z telefonu).

Wcześniej konieczne było pobranie aplikacji, aby móc dokonywać takich płatności, ale to też jest w tyle. Teraz jest system peer to peer (płatności bezpośrednie).

Idea WhatsApp Pay (i jej funkcje) została ogłoszona w 2017 roku, począwszy od pierwszego okresu próbnego, wybranego kraju Indie (miejsce z 200 milionami użytkowników). Tej słynnej aplikacji nie można było pozostawić w tyle, ponieważ zarabianie na transmisjach Twitch i zarabianie na filmach z kanałów YouTube było już czymś namacalnym.

Pomysł pojawił się jako rozwiązanie dla zapobiec korupcji, która ogarnęła kraj w 2006 roku (To był środek nadzwyczajny). Skuteczne, ponieważ były bezpieczniejsze i jeszcze szybsze płatności (także z większą kontrolą).

Jak to działa? Czy w przyszłości będzie można płacić i odbierać za pomocą WhatsApp Pay?

Tak, od 2007 roku działa w Indiach i choć jest w fazie testów, to zadziałał, aby z niego korzystać w pierwszej kolejności należy zarejestrować się w UPI (Ujednolicony interfejs płatności), co pozwala na posiadanie scentralizowanego systemu (stają się walidatorem i regulatorem, więc muszą się zarejestrować zarówno użytkownicy, jak i podmioty).

Następnie wystarczy mieć zainstalowaną aplikację WhatsApp (zgodną wersję), przejdź do „Oprawa”I przejdź do sekcji płatności (poniżej powiadomień). Tam możesz również zapłacić lub wysłać pieniądze przez WhatsApp znajomemu, na wypadek, gdybyś się zastanawiał.

Musimy „Akceptować„Warunki wspomnianej aplikacji, stamtąd możemy zweryfikować nasz telefon w UPI (oczywiście jeśli jesteś z Indii), a przede wszystkim zarejestrować nasz numer (numer zarejestrowany w Twoim banku).

Musi to być ten sam numer, ponieważ UPI połączy nasz bank z numerem telefonu iw ten sposób nas zidentyfikuje. Następnym krokiem będzie wskazanie aplikacji, który z wymienionych na liście jest bankiem lub podmiotem bankowym, w którym chcemy dokonać płatności.

Dzięki temu zostanie skonfigurowany i musimy tylko wybrać opcję „Wyślij pieniądze”, aby UPI dokonało przelewu (i oczywiście, kiedy zamierzają nam zapłacić, będzie to samo), to proste, które możesz zapłacić i odebrać za pomocą WhatsApp Pay, kiedy tylko chcesz.

zapłacić telefonem

Czy WhatsApp Pay jest już dostępny we wszystkich krajach, a przynajmniej w moim?

Cóż, niestety nie, musimy poczekać, aż użycie zostanie rozszerzone na wszystkie kraje, usługa jest dostępna, jak już wspomnieliśmy w Indiach, a obecnie jest w Brazylii, Meksyku i Wielkiej Brytanii, (Prawdopodobnie niedługo przybędę do Hiszpanii), ale nigdzie indziej nie możemy go jeszcze użyć.

Dobra wiadomość jest taka Dyrektor generalny WhatsApp Ma nadzieję, że to tylko sukces, testy w Indiach wypadły świetnie i oczekuje się, że w niedalekiej przyszłości zostanie rozszerzony na wszystkie kraje świata, konkurując tym samym z głównymi obecnymi systemami płatności.

Więc miej wysokie oczekiwania i miej nadzieję jeszcze bardziej, ponieważ nadchodzi jeden z najlepszych sposobów płatności, jaki planeta zobaczy za chwilę, ponownie jeden z obecnych gigantów ponownie czyni go doskonałym, wkrótce będziemy w stanie zapłacić i ładować za pomocą WhatsApp Pay.