Skip to content

Która aplikacja jest lepsza między Facebook Pay a Google Pay? – Systemy płatności

23 de maj de 2022

Każdego dnia pojawia się coraz więcej aplikacji, które pozwalają dokonywać płatności przez aplikację mobilną. Ma to na celu, aby użytkownicy nie musieli korzystać z innych sposobów realizacji płatności na wspomnianych platformach. Tak jest w przypadku Facebook Pay, który służy do ułatwienia płatności z aplikacji Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp. Istnieją również inne platformy, takie jak Google Pay, który działa w ten sam sposób, ale z tą różnicą, że ułatwia procesy płatnicze platformy Google.

Wszystkie różnice między Google Pay a Facebook Pay

Obecnie opcje płatności mobilnych stają się coraz bardziej popularne, ponieważ technologia NFC rewolucjonizuje świat w pozytywny sposób. Jeśli chcesz być częścią tego typu innowacyjnego rynku, musisz wybrać najlepszą dla siebie metodę. Musisz więc ocenić różnice między obecnie dostępnymi opcjami. Najpopularniejsze to Google Pay i Facebook Payktóre zostały stworzone w celu ułatwienia płatności ich odpowiednich platform.

Chociaż obie aplikacje są bardzo podobne ze względu na to, że pełnią tę samą funkcję, różnią się między sobą, np. mechanizmem dokonywania płatności. Usługi, które można anulować Jak wysyłane są płatności?, kupony, bonusy i karty podarunkowe, które otrzymuje klient. Ponadto bezpieczeństwo płatności w ramach każdej platformy, a nawet lokalizacji, w których ta usługa jest dostępna.

Jak wysyłane są płatności

Jednym z najważniejszych aspektów rozróżniania tych dwóch platform jest sposób przesyłania płatności. W przypadku Google Pay możesz skorzystać z tego narzędzia, przechodząc do: Strona główna Facebooka lub pobierając aplikację na smartfona.

Następnie będziesz musiał wejść na swoje konto iw prawym menu ekranu musisz kliknąć ’Ustawienia konta’, a ikona Facebook Pay pojawi się automatycznie. Następnie będziesz musiał skonfigurować system płatności, w którym powinny znajdować się dane Twojej karty debetowej lub kredytowej, a następnie możesz rozpocząć wysyłanie środków.

Kupony, vouchery i karty podarunkowe

Jedną z różnic między tymi dwiema aplikacjami jest to, że użytkownicy mogą otrzymaj karty podarunkowe lub lojalnościowe. Które ułatwią zakupy i można je dodać do konta, bez konieczności używania karty kredytowej lub debetowej. Zwykle jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają jeszcze kont bankowych i nie mogą zarejestrować niektórych metod płatności.

Podobnie aplikacja Facebook Pay umożliwia korzystanie z metod płatności, takich jak Visa, Mastercard czy American Express. Ponadto oferuje użytkownikom korzystanie z opcja karty podarunkowej. Dlatego też płatności lokalne można przeprowadzić w kilku prostych krokach, co ułatwia sprzedaż i zakup produktów i usług na tej platformie.

otwórz konto facebook na komputerze

Bezpieczeństwo płatności w ramach Facebook Pay i Google Pay

Na obu platformach systemy bezpieczeństwa płatności są bardzo dobre, jednak mogą być nieco inne. W przypadku Google Pay płatności zawsze będą bezpieczne przed, w trakcie i po każdej transakcji. Jedną z największych zalet jest to, że wszystko dane i informacje pozostaną chronione. Ponadto numery Twojego konta wirtualnego nie będą narażone na jakiekolwiek ataki elektroniczne.

Google Pay pozwala również zweryfikować ustawienia blokady ekranu lub dodaj pin odblokowujący. Ten środek bezpieczeństwa sprawia, że ​​użytkownicy czują się bezpiecznie podczas korzystania z tej aplikacji. Ponieważ wzory lub odciski palców tworzą kolejną warstwę ochrony podczas płacenia lub pobierania opłat za usługi za pomocą telefonu komórkowego.

Platforma Facebook Pay jest również bardzo bezpieczna, ponieważ usługa weryfikacji jest kompletna. Dzięki temu Twoje informacje zostaną zapisane bez ponoszenia żadnego ryzyka. Należy jednak pamiętać, że kupując, Twoje informacje zostaną zapisane w aplikacjico powoduje wyświetlanie reklam z produktami podobnymi do zakupów.

osoba korzysta z komputera w pracy

Google Pay i Facebook Pay nie są dostępne we wszystkich krajach

Aby móc korzystać z Google Pay, wystarczy utworzyć konto w Sklepie Play i pobrać aplikację. Należy jednak pamiętać, że ta aplikacja niedostępne w niektórych krajach lub regiony. Jeśli więc chcesz uiścić opłatę w aplikacjach i stronach internetowych, możesz to zrobić z kontynentu amerykańskiego, europejskiego lub azjatyckiego.

Ważne jest, aby pamiętać, że dla korzystaj z Google Pay na iPhonie lub iPadzie, będziesz musiał mieszkać w Stanach Zjednoczonych, Indiach lub Singapurze. Jeśli jednak nie jesteś w niektórych krajach na liście, musisz po prostu uzbroić się w cierpliwość, ponieważ platforma pracuje nad udostępnieniem aplikacji w wielu innych miejscach na całym świecie.

Jeśli chcesz korzystać z Facebook Pay, możesz to zrobić od wszędzie tam, gdzie jest obsługiwany Facebook. Niektóre kraje, w których można korzystać z tej aplikacji, to Ameryka Łacińska, Azja i Pacyfik, Afryka, Europa, Bliski Wschód i Ameryka Północna. Powinieneś także wiedzieć, że wsparcie dla WhatsApp, Instagrama i Messengera jest wdrażane stopniowo. Dlatego niektóre kraje mogą nie być w stanie korzystać z Facebook Pay w innych aplikacjach należących do platformy.

używaj Facebooka na komputerze

Czy Facebook Pay lub Google Pay są lepsze do zarządzania moimi pieniędzmi?

Obie aplikacje są doskonałą opcją, ponieważ są prosty i szybki sposób na dokonywanie płatności online. Ponadto jedną z zalet tych dwóch aplikacji jest to, że na poziomie komercyjnym są one bardzo dobrze przyjmowane w różnych sklepach internetowych na całym świecie.

Aby zorientować się, która metoda jest dla Ciebie najlepsza, możesz skorzystać z obu opcji i odkryć każdą z funkcji. Tylko w ten sposób będziesz mógł wiedzieć, która platforma najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i wymaganiom.

dołącz do naszego kanału telegram