Skip to content

Jak ożywić i ożywić obraz utworzony w After Effects (przykład)

22 de luty de 2021

Świat produkcji treści multimedia Jest to bardzo szeroka i dość konkurencyjna, a mając to na uwadze, jeśli jesteś twórcą w dziedzinie tych treści, być może zastanawiałeś się, jak ulepszyć swoje treści. Często większość pracy jest dzięki kreatywność które posiadasz, a także cierpliwość, doświadczenie i wiedzę, które posiadasz w odniesieniu do określonego rodzaju treści.

Ale jeśli coś naprawdę może ułatwić pracę, to dobry wybór w dziale oprogramowania do edycji. Wśród całego oprogramowania do edycji jest kompletny pakiet Adobe z programami takimi jak Photoshop i inne, naprawdę jest to pakiet, którego niewielu brakuje, ponieważ zawiera wszystko, czego możesz potrzebować do tworzenia wszelkiego rodzaju treści multimedialnych.

Wśród wszystkich programów znajdujących się w tym samym pakiecie jest Po efektachBędąc perełką programu, który jest doskonałym narzędziem do postprodukcji wszelkiego rodzaju treści multimedialnych, takich jak animacje postaci, obrazy, filmy, gry wideo i inne; A najlepsze jest to, że jest to dość intuicyjne, jeśli masz podstawową wiedzę o tych programach.

W After Effects możesz zrobić wszystko po trochu i naprawdę nadaje się jako „Ty musisz miećJeśli chodzi o edycję programów. A wśród zadań, które może wykonać After Effects, jest możliwość poruszania obrazu, ale co to jest i jak mogę to zrobić? Po prostu czytaj dalej, ponieważ poniżej pokażemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć, i będziesz mógł się trochę rozwinąć jako redaktor treści.

Nadanie ruchu obrazowi

Czy kiedykolwiek myślałeś, że skończyłeś fotomontaż w Photoshopie lub obraz i po tak wielu pracach chciałbyś przekształcić go w małą animację? Cóż, dzięki After Effects możesz zrobić to i więcej. Kiedy mówimy o dodaniu ruchu do obrazu, nie mamy na myśli przekształcenia obrazu w atrakcyjną krótką animację.

Być może widziałeś to w sposobie, w jaki tworzą obrazy w grach takich jak League of Legends i inni. Ponadto najlepszą rzeczą w całym procesie jest to, że nie jest to takie proste, ponieważ wystarczy trochę cierpliwości i wytrwałości, a będziesz w stanie odnowić swój wizerunek w ciągu kilku godzin lub więcej, w zależności od na Twoim wersja robocza.

auto edytor po efektach

Jak to zrobić?

Aby dodać ruch do obrazu w After Effects, należy postępować zgodnie z następującymi prostymi krokami, zwracając uwagę:

  • Najpierw musisz mieć swoją ilustrację lub obraz, który chcesz zmodyfikować w Photoshopie. Tutaj musisz podjąć się zadania ułożenia segmentów obrazu, które chcesz animować. Jeśli jest to na przykład ptak, możesz wyciąć części obrazu, takie jak skrzydła, dziób, nogi i ogon lub dowolną część, którą chcesz przenieść.
  • Tutaj należy wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o warstwy, pamiętając, że każda z tych warstw będzie miała ruch.
  • Po przygotowaniu pliku programu Photoshop przejdź do programu After Effect i zaimportuj plik programu Photoshop. Gdy to zrobisz, kliknij opcję, aby zachować możliwość edycji warstw i dostosować obraz do żądanego rozmiaru.
  • Teraz będziesz mógł zobaczyć wszystkie warstwy na osi czasu, po prostu otwórz pierwszą, którą chcesz edytować, i naciśnij przycisk „Przekształcać”Kiedy opcja jest wyświetlana.
  • Następnie kliknij ikonę pliku zegar pojawiające się obok obiektu, który chcesz przekształcić, a następnie naciśnij górną ikonę narzędzia „Puppet Pin Tool”, która ma kształt pinezki.
  • Teraz wystarczy umieścić punkty kontrolne na obiekcie, które określą sposób poruszania się obiektu, więc możesz wypróbować różne punkty, aż będziesz zadowolony.
  • Następnie musisz przesuwać obiekt, przesuwając pasek osi czasu, a na podglądzie będziesz mógł zobaczyć, jak porusza się obiekt podczas jego animacji.
  • Musisz tylko zrobić to samo z innymi przedmiotami, a będziesz dawał ruch do twojego obrazu.