Skip to content

Jak otworzyć stronę na Patreon i wygenerować dochód | Kompletny podręcznik użytkownika

25 de lipiec de 2021

Patreon to platforma, na której twórcy treści mogą otrzymywać darowizny od swoich fanów. Generuje to dochód dla każdego, kto tworzy członkostwa dla swoich „patronów”, a ci ostatni otrzymują korzyści z ekskluzywnych treści, wzmianek lub ingerencji w tworzone treści.

Jak działa nowy portal twórców „Patreon”?

Najnowsze aktualizacje platformy twórców dodały kilka aspekty poprawiające jakość życia użytkowników. Gdy tylko wejdziemy na portal, na naszym patreonie widzimy 3 odpowiednie kategorie:

  • Informacje ogólne: Oto miesięczne zarobki patrona, całkowita liczba patronów i lista nowych patronów, dzięki czemu możesz napisać wiadomość powitalną.
  • Ostatnia aktywność: Powiadomienia te powiadomią nas o komentarzach do naszych najnowszych postów patreonów i wiadomościach od naszych patronów w skrzynce odbiorczej.
  • Następne kroki: Tutaj znajdziesz przydatne wskazówki dotyczące rozwoju społeczności patreonów i sugestie dotyczące treści do opublikowania, oparte na udanych stronach patreonów.

W ekranie dla twórców po lewej stronie będziemy mieć również listę zakładek. Wśród nich jest strona zarządzanie pocztą oprócz konfiguracji i stylu strony.

Jedną z najważniejszych zakładek jest zakładka patron. W nim możemy śledź potencjalnych klientów bez dostarczania, dowiedz się, kto przyczynił się do powstania strony i jego długość jako subskrybent, napisz do niego wiadomość i zaplanuj dostarczanie korzyści.

Zakładka dochodów pokaże nam rozwój strony patreon od momentu jej powstania. Oprócz możliwości oceny szczytów w subskrypcji i że składki wygenerowały większy wzrost.

Jak można wykorzystać Patreon do zarabiania pieniędzy?

Aby wygenerować pieniądze, których potrzebujemy tworzyć wielopoziomowe plany subskrypcji, dając różne korzyści, które rosną w ekskluzywności na wyższy poziom. Każdy poziom ma wyższą cenę abonamentu niż poprzedni, ale także lepsze korzyści.

W ten sposób, jeśli promujemy naszą platformę patreon w naszych sieciach i promujemy korzyści, nasi fani Mogą przekazywać darowizny zgodnie z tym, jakie korzyści ich interesują.

Patreon ewidentnie zatrzyma część darowizny w zakresie od 5 do 12% w zależności od charakterystyki platformy, z której korzystamy.

Jakie są zalety bycia częścią tej społeczności?

Chociaż platforma płatnicza zatrzymaj część naszych darowiznWarto zauważyć, że jest to znacznie mniej niż kwota, jaką platformy takie jak YouTube czy Twitch pozostają za tę samą usługę (z prowizją do 30%).

Ponadto patreon ułatwia również integrację z innymi platformami do zarządzania społecznością, takimi jak Discord. Z drugiej strony platforma dba również o zarządzać aspektami produkcji naszego merchandisingu i jego dostawy do klientów.

Jakie ryzyko wiąże się z rejestracją w Patreon?

zagrożenia związane ze stroną patreon

Utwórz konto patreon zarówno dla patronów, jak i twórców treści to jest całkowicie darmowedlatego w pierwszej kolejności nie ma ryzyka. Po początkowej fazie pojawia się kilka pytań, o których musimy pamiętać.

Gdy zostanie udowodnione, że płatność dokonana kartą kredytową jest fałszywa, platforma i właściciel karty stracą zwrot pieniędzy. wschód musisz wylogować się z konta twórcy i może to nawet spowodować, że saldo będzie ujemne do następnej płatności.

Innym ryzykiem, które ponosi twórca, jest to, że piractwa jego treści można uniknąć tylko wtedy, gdy patroni nie filtrują jego ekskluzywnych treści w sieciach lub na stronach. W takim przypadku twórca treści może to zrobić roszczenie dotyczące praw autorskich.

Procedura szybkiego zapisania się do Patreona

Założenie konta patreon jest bardzo proste i można to zrobić z dowolnego urządzenia czy to telefon komórkowy, czy komputer.

Z telefonu komórkowego

Na komórce możemy wejść na stronę patreon w taki sam sposób, jak zrobilibyśmy to w przeglądarce z komputera lub pobierz aplikację ze sklepu Apple Playstore lub Appstore.

Stamtąd będziemy musieli tylko podać nasz adres e-mail, nazwę użytkownika i hasło. Alternatywnie możemy użyć konta Google lub Facebook, aby połącz go z nowym kontem patreon i usprawnić proces.

Z PC

rejestracja na stronie patreon

Na naszym komputerze wystarczy wejść do naszej preferowanej przeglądarki i wyszukać stronę patreon w Google. W nim zobaczymy przycisk z napisem „start” lub „rozpocznij” i przejdziemy do strony rejestracji.

Alternatywnie w prawym górnym rogu znajduje się przycisk z napisem „utwórz na patreon”. Na stronie rejestracji umieścimy nasze dane lub połączymy nasze konta na Facebooku lub Google.

Ile w przybliżeniu zarabiasz na Patreonie?

Wszystko będzie to zależeć od liczby zgromadzonych klientów na platformie i poziomie, który chcą średnio osiągnąć. Przybliżona kalkulacja 10% twoich fanów chce przekazać darowiznę i że większość używa najbardziej podstawowego poziomu od 1 do 5 $.

Może się to jednak różnić w zależności od stopnia promocji platformy i jak atrakcyjne są zalety wyższe poziomy.

Wskazówki, jak odnieść sukces w Patreon

Posiadanie dużej liczby klientów nie jest łatwym zadaniem. Dlatego polecamy przejrzeć zestawy startowe dzięki czemu możesz kierować się tym, co najbardziej przyciąga klientów, w zależności od rodzaju treści. Ponadto z tego polecamy:

  • Promuj swoją kampanię przed jej opublikowaniem;
  • Regularnie organizuje wydarzenia na żywo dla patreon;
  • Promuj swoją stronę patreon w regularnej treści swojego projektu;
  • Oferuje dodatkowe i ekskluzywne treści na różnych poziomach;
  • Oferuje produkty ekskluzywne i ograniczone w czasie;
  • Poprowadź się do najbardziej udanych stron patreonów.