Skip to content

Jak otworzyć plik w formacie KML? – Eksportowanie treści

31 de styczeń de 2022

To był mądry i zdeterminowany człowiek, który stworzył format KML, ponieważ w tym Możesz zaoszczędzić ’linie, punkty, ikonografia i wielokąty. Jednak wiele osób nie wie, jak otworzyć plik w formacie KML, nawet jeśli chcą; Dlatego w pewnym momencie nastąpił radykalny zwrot. Dzieje się tak, ponieważ teraz możesz również dowiedzieć się z tego przewodnika, jakie dane są zwykle przechowywane w formacie KML.

Będzie wiadomo później, czy możliwe jest otwarcie pliku KML natywnie na komputerze; jeśli przeanalizujemy ten przewodnik, pewni, że wszyscy też skorzystamy. Przyjrzyjmy się ciągle, jak ta analiza popchnie nas do dobrego szkolenia, a nawet więcej, gdy uzyskamy odpowiedź na ostatnie pytanie: Jakich zewnętrznych narzędzi możesz użyć do otwarcia pliku KML?

Jakie dane są zwykle przechowywane w formacie KML?

Ponieważ KML jest tak lekkim formatem, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jakie dane są zwykle przechowywane w formacie KML. I nie jest to zaskakujące, bo ten program otwiera się za pomocą dobrze znanych narzędzi, stąd jest w nim przechowywany właściwości „tras zindywidualizowanych”. Istnieją bardzo specyficzne cechy tego formatu KML, których nie mają inne formaty, a mianowicie, że zawiera on oprócz osi naziemnych informacje o „obrazach i warstwach”.

Dodatkowo, zawiera dane liczbowe lub opisy „tras geograficznych” i notacja”; dzieje się tak, ponieważ ten format KML dotyczy środowiska geograficznego. Dlatego tylko niektóre narzędzia będą mogły otwierać i zezwalać na pliki, które mają związek z przechowywanymi informacjami.

Należy zauważyć, że wszystkie te dane geograficzne zapisane w formacie KML można „udostępnić” tym, którzy nie korzystają z „GIS”, warto się nimi dzielić, ponieważ są wysyłane szybko.

Podobnie format KML może przechowywać wiele podręczników z „cech takich jak raster” mają „punkty, linie, wielokąty i obrazy”. W ten sam sposób odnosi się do przykładu „grafiki, rysunków, atrybutów i HTML”, a ponieważ jest to format oryginalny, pozwala na przechowywanie elementów o różnych cechach, takich jak ikonografia.

Zamiast tego, gdy jest to zbiór odmian obiektów afinicznych, które współdzielą technikę „normalnych współrzędnych, takich jak zestawy danych ArcGIS”, są badane jako bezpłatne i równoważne wyciągi. Możemy mieć za wzór różnorodność form miejsc, to tylko udaje się utrzymać miejsca, a rastry tylko dominują „komórki lub piksele, a nie byty”.

Czy można natywnie otworzyć plik KML na komputerze?

nie natywnie nie można otworzyć pliku KML na komputerze, na komputerze zawsze musi być zainstalowane zewnętrzne narzędzie, aby można było je uruchomić. Wynika to z faktu, że ten program o architekturze „.XML” może być badany tylko przez aplikacje „geolokacyjne”, dlatego ten typ formatu nie waży zbyt wiele.

Jakich narzędzi zewnętrznych możesz użyć do otwarcia pliku KML?

Pliki „Keyhole Markup Language” dla KML, umieszczanie na ziemi, „proste sieci”, proste przewijanie KML, ale bez dźwięku, „nakładki obrazów”; pośród innych.

ilustracja mapy i ołówka

Jednak ten format KML nie działa z niektórymi spersonalizowanymi pieczęciami i „nakładkami obrazów”, które znajdują się na innych „witrynach internetowych”. Więc sugerujemy, spotkaj się jakich zewnętrznych narzędzi możesz użyć do otwarcia pliku KML, które możemy znaleźć w następujących wyjaśnieniach: Google Earth, GPS Visualizer i KML AIDE.

Google Earth

Zewnętrzne narzędzie Google Earth, które jest używane do otwierania pliku KML, pozwala w tej chwili wyświetlić mechanizm „kml” do korzystania z urządzenia, które chcesz. Wśród urządzeń, których można użyć do wykonania tego typu operacji w celu otwarcia formatu KML, są komputery PC lub smartfony. Podobnie musimy pamiętać, że zewnętrzne narzędzia, takie jak Google Earth, dają nam możliwość edycji mechanizmu lub formatu. Będziemy jednak nadal podawać kroki, których należy użyć, aby otworzyć format KML za pomocą tego zewnętrznego narzędzia:

Zanim zaczniemy podawać specyfikację tego krok po kroku, należy zauważyć, że przy tej okazji zostanie to wyjaśnione poprzez przeglądanie Internetu. Jednak ta procedura jest bardzo podobna do tej, którą wykonujemy odpowiednio za pomocą urządzenia mobilnego z systemem Android lub iOS.

  • Przejdź do zewnętrznego narzędzia Google Earth, przeglądając Internet, „Oprogramowanie” lub za pomocą aplikacji na urządzeniu mobilnym na Androida lub iOS.
  • Znajdź „pasek narzędzi”, który znajduje się po lewej stronie, a następnie przejdź do kliknięcia znaczek zatytułowany Projektowanie.
  • Kontynuuj, aby kliknąć na wybór zatytułowany Otworzyćnatychmiast zaczyna wybierać z której strony przesyłasz plik. Może to być w momencie ustawienia „nowy projekt z Dyskiem Google”, z pamięci komputera lub funkcji chmury tego narzędzia.

laptop z Windows 10

Wizualizator GPS

Ponieważ wizualizator GPS jest narzędziem online, którego funkcją jest ustalanie wszelkiego rodzaju formatów związanych z „mapami i uzupełnieniami geograficznymi”, wśród których możemy znaleźć KML. Aby więc z niego skorzystać, podamy kroki, które należy wykonać, aby otworzyć format KML za pomocą tego zewnętrznego narzędzia:

  • Przejdź do oficjalnej strony GPSVisualizer: Ta strona jest w języku angielskim, więc aby przetłumaczyć ją na hiszpański, zalecamy zrobienie tego za pomocą Tłumacza Google.
  • Następny, Kliknij Wybierz pliki wybierz narzędzie wyjściowe „Google Earth”, a następnie przejdź do opcji „Mapuj”, aby zakończyć procedurę.

POMOC KML

KML AIDE to narzędzie dla urządzeń mobilnych z systemem Android, które umożliwia przeglądanie plików w formacie KML, w którym można ustawiać lub zmieniać kierunki z tej aplikacji. Aby więc z niego skorzystać, podamy następujące proste zalecenie otwarcia formatu KML za pomocą narzędzia KML AIDE:

logo wizualizera gps

Przejdź do pobrania aplikacji KML AIDE z oficjalnego sklepu, kliknij „importuj plik” i wyszukuj, aż znajdziesz format KML, a na koniec wybierz „importuj”.

dołącz do naszego kanału telegram