Skip to content

Jak otworzyć lub zdjąć obudowę mojego telefonu Samsung Mobile krok po kroku

11 de Maj de 2021

Urządzenia mobilne z Androidem na przestrzeni czasu udało się wprowadzić wiele zmian zarówno w systemie operacyjnym, jak iw wyglądzie fizycznym, aby zintegrować nowe komponenty w sprzęcie urządzenia, które były w stanie poprawić jego funkcjonalność i wydajność.

Zmiany te są naprawdę zauważalne zwłaszcza w urządzeniach mobilnych renomowanej marki Samsung, w nowszych modelach możemy znaleźć bardzo istotne zmiany, jak choćby fakt, że usunęli fizyczny przycisk strony głównejlub że urządzenia nie mają już zdejmowanej obudowy, ponieważ bateria telefonu jest teraz zintegrowana z telefonem.

Wcześniej mogłeś łatwo wyjąć baterię, bo wystarczyło zdjąć tylną obudowę urządzenia mobilnego i mielibyśmy dostęp do baterii urządzenia, a także karty pamięci SD i gniazda karty SIM, co nie będzie już możliwe w urządzeniach z systemem Android, które są produkowane z wbudowana bateria.

Ta aktualizacja ma jednak swoje zalety, ponieważ zintegrowana bateria sprawia, że ​​nasze urządzenie mobilne automatycznie staje się telefonem są w stanie wytrzymać pryskającą wodę, Choć czasem będzie to trudne, gdy będziemy potrzebować dostępu do akumulatora, zwłaszcza gdy będziemy chcieli go wymienić na nowy, bo urządzenie zaczyna stwarzać problemy z ładowaniem akumulatora po podłączeniu go do prądu.

Jak zdjąć tylną obudowę telefonu Samsung

Wiedza o tym, jak zdemontować tylną obudowę urządzeń Samsung z Androidem, to coś takiego w pewnym momencie może być bardzo przydatnaW przypadku, gdy telefon rozładowuje się szybciej niż zwykle i musisz sprawdzić baterię lub ją wymienić, będziesz musiał najpierw zdjąć obudowę z tyłu telefonu.

W tym celu będziesz musiał użyć pliku specjalny zestaw narzędzi do telefonówponieważ używając instrumentów, które nie są, możemy uszkodzić to samo urządzenie lub omyłkowo przenieść komponent będący częścią jego sprzętu, zwykle podstawowy zestaw z narzędziami do telefonów komórkowych nie kosztuje więcej niż 5 dolarów więc może być naprawdę dostępny dla Ciebie.

Aby rozpocząć demontaż tylnej obudowy urządzenia Samsung, musisz wykonać szereg czynności, które pokażemy poniżej:

Zdejmij obudowę z urządzenia Samsung

  1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wyłączenie urządzenia, aby uniknąć zwarcia lub porażenia prądem podczas próby zdjęcia tylnej obudowy
  2. Wtedy będziesz musiał odmontuj kartę SD i SIM urządzenia, aby nie uległy uszkodzeniu, ponieważ będziemy musieli przykładać ciepło
  3. Następnie nałóż ciepło na cały tył telefonu, możesz to zrobić za pomocą suszarki do włosów lub opalarki (rozprowadź ciepło po tylnej pokrywie bez pozostawiania jej w określonym miejscu, jak to możliwe) osłabić klej trzymający obudowę telefonu)
  4. Następnie spróbuj włożyć cienki przedmiot przez krawędzie tylnej okładki, aby stopniowo zdejmować pokrywę (ten przedmiot nie powinien być metalowy ponieważ mogłoby porysować obudowę urządzenia)
  5. Gdy będziesz mógł zdjąć tylną obudowę urządzenia, powoli zdejmij ją z telefonu
  6. I gotowy! Będziesz już mieć zdjętą tylną obudowę telefonu Samsung, abyś mógł sprawdzić baterię lub inny element znajdujący się w tym obszarze.

zdemontuj baterię Samsunga

Jak wyjąć wbudowaną baterię w moim urządzeniu Samsung?

Jeśli bateria twojego urządzenia już wymaga wymiany, kup oryginalną baterię lub taką, która ma taką samą pojemność tej samej marki, aby uniknąć mają błędy urządzenia, wtedy pokażemy Ci, jak wyjąć baterię wbudowaną w urządzenie:

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to zdjąć tylną obudowę urządzenia wykonując podane wcześniej czynności, aby mieć dostęp do baterii, po wykonaniu tej czynności ostrożnie wyjmij baterię z telefonu i włóż nową baterię, którą zamierzasz wymienić to z na koniec będziesz musiał podgrzać klej znaleziony na obudowie telefonu komórkowego.

Możesz podgrzać tę samą suszarkę do włosów, a następnie założyć pokrowiec na telefon i lekko docisnąć, zakładając na niego gumki, i poczekać, aż skończy się przyklejać, aby go użyć.