Skip to content

Jak oszczędzać zużycie danych na WhatsApp? – Skuteczne sztuczki oszczędzania

29 de wrzesień de 2021

Dzisiejsze telefony komórkowe wykorzystują dane, aby móc pozostać połączonym z Internetem w przypadku, gdy nie mają dostępnej sieci Wi-Fi w swoim zasięgu. Aby móc mieć dane w telefonie musisz wynająć pakiet danych z wybranym przez Ciebie telefonem, co umożliwi Ci korzystanie z serwisu internetowego w zamian za miesięczną opłatę.

Miesięczna opłata w planach internetowych firm telekomunikacyjnych będzie zależeć od ilości danych, które wynajmujesz, chociaż te prawie zawsze mają cenę co najmniej 5 euroJeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy z miesięcznej płatności, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zmniejszyć zużycie danych przez urządzenie.

Praktycznie wszystkie aplikacje dostępne w sklepie z aplikacjami mobilnymi zużywają dane mobilne, a WhatsApp nie ucieka od tej rzeczywistości. Będąc jedną z najczęściej używanych aplikacji na co dzień na całym świecie, ogólne zużycie danych jest ogromne, ale tym razem pokażemy Ci kilka sztuczek, których możesz użyć, aby zaoszczędzić zużycie danych na swoim WhatsApp.

Co mam zrobić, aby zmniejszyć ogólne zużycie danych na wszystkich moich telefonach komórkowych?

Aby zapisać wystarczającą ilość danych na telefonie, konieczne jest ustalenie planu mniejszego zużycia nie tylko w WhatsApp, ale także w innych aplikacjach lub funkcjach urządzenia, a dokładnie Powiemy Ci najlepsze sztuczki, które możesz zrobić, aby zaoszczędzić kilka danych.

Aktywuj zapisywanie danych

Dziś praktycznie każde inteligentne urządzenie, czy to Android czy Apple, Posiada funkcję, która pozwala zaoszczędzić zużycie danych na telefonie komórkowym. W każdym urządzeniu sposób aktywacji tego trybu jest różny, ale aby nasze życie nie zniknęło, wyjaśniając, jak aktywować zapisywanie danych każdego telefonu, który jest na rynku, mówimy, że najszybszym sposobem wejścia w tę funkcję jest przejście do ustawień telefonu komórkowego i umieścić w wyszukiwarce „Dane”. Po wykonaniu tej czynności na pewno pojawi się opcja, w której możesz skonfigurować swój telefon tak, jak uważasz, że jest poprawny, aby zapisywać dane.

Zamknij aplikacje działające w tle

Wiele aplikacji na Twoim urządzeniu zużywa dane mobilne w tle, aby wykonywać takie funkcje, jak wysyłanie powiadomień, jednak jeśli zamkniesz te aplikacje działające w tle lub przynajmniej ograniczysz korzystanie z danych z nich, z pewnością możesz zaoszczędzić kilka dane miesięcznie .

Pobieranie tylko przez Wifi

Pobieranie aplikacji to jedna z rzeczy, które zużywają jednocześnie najwięcej danych, ponieważ w ciągu zaledwie kilku minut można załadować minimum 40 MB danych. Aby uniknąć tego typu sytuacji, przejdź do ustawień swojego sklepu z aplikacjami mobilnymi i aktywuj opcję pobierania tylko przez Wi-Fi.

Wyłącz automatyczne aktualizacje

Ta opcja idzie w parze z poprzednią, ponieważ również w swoim sklepie z aplikacjami musisz wyłączyć automatyczną aktualizację aplikacji. W ten sposób, możesz wybrać, kiedy zaktualizować zainstalowane aplikacje, i już przewidujemy, że najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zaktualizować je tylko wtedy, gdy masz Wi-Fi. Ponadto ta metoda działa również jako sztuczka, aby zaoszczędzić pamięć urządzenia.

Jak możemy zmniejszyć zużycie danych podczas korzystania z WhatsApp?

Dane mobilne na iPhonie

Biorąc pod uwagę, że WhatsApp jest jedną z aplikacji, które zużywają najwięcej danych, dobrze byłoby zastosować kilka bardzo prostych sztuczek do zapisywania danych na tej platformie.

Wyłącz automatyczne pobieranie

Wprowadzanie ustawień przechowywania WhatsApp możesz aktywować funkcję pobierania plików, które są do Ciebie przesyłane tylko wtedy, gdy tak zdecydujesz. Oznacza to, że jeśli aktywujesz tę funkcję, pliki nie będą pobierane automatycznie, ponieważ zostaną pobrane przez telefon komórkowy tylko wtedy, gdy ręcznie zdecydujesz się je pobrać.

Wyłącz kopię zapasową

Kopia zapasowa WhatsApp to jedna z funkcji, które zużywają najwięcej danych na telefonie komórkowym, ponieważ w zasadzie urządzenie tworzy całkowitą kopię zapasową wszystkiego, co masz na swoim koncie; zarówno zdjęcia, filmy, notatki głosowe, audio i rozmowy. Sprawia, że pliki kopii zapasowych są niesamowicie ciężkie, więc jeśli ta kopia zostanie wykonana w czasie, gdy nie masz połączenia z siecią Wi-Fi, Twoje dane znikną za sekundę.

Aby temu zapobiec, możesz zaplanować tworzenie kopii zapasowej tylko wtedy, gdy wiesz, że będziesz mieć Internet, lub z drugiej strony możesz również wyłączyć automatyczną kopię zapasową i ręcznie wybrać, kiedy to zrobić (zrób to, gdy masz Wi-Fi).

Aktywuj zredukowane dane

Bardzo przydatną funkcją, którą WhatsApp ma w sekcji „Przechowywanie i dane” w ustawieniach aplikacji, jest funkcja redukcja danych. To narzędzie w zasadzie polega na tym, że przesłane do Ciebie pliki zostaną pobrane w mniej ciężkiej wersji, która pozwoli na zaoszczędzenie danych, ale uwaga, ta zmiana odbywa się kosztem utraty jakości plików.

Stany wyciszenia

Zobacz statusy WhatsApp

Jeśli wyciszysz status swoich kontaktów, nie będą one ładować się w tle, więc pomoże Ci to zaoszczędzić dane. Jeśli chcesz zobaczyć te stany, przejdź do sekcji wyciszone historie i załaduj je w czasie, gdy masz połączenie Wi-Fi.

Obniż jakość połączeń

Same połączenia WhatsApp nie zużywają tak dużo danych, ponieważ mają niskie zużycie. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej danych, możesz obniżyć jakość połączeń w ustawieniach aplikacji.

Jak zapisywać dane w innych aplikacjach w telefonie?

Oszczędzaj dane mobilne na swoim telefonie

Możesz także skorzystać z niektórych opcji z innych aplikacji, aby zapisać niektóre dane i uzupełnić je sztuczkami, o których już mówiliśmy o WhatsApp.

Darmowy tryb Facebooka

Ten tryb od giganta mediów społecznościowych jest dostępny tylko dla niektórych firm telefonicznych, które oferują go swoim użytkownikom jako plus do swoich planów postpaid i prepaid. Zasadniczo tryb wolny umożliwia przeglądanie, reagowanie, przesyłanie zdjęć, komentowanie i publikowanie na Facebooku bez zużywania danych, dzięki czemu zaoszczędzisz dużo danych na Facebooku. Powinieneś wiedzieć, że ten tryb nie jest dostępny dla wszystkich operatorów, więc będziesz musiał sprawdzić, czy Twój oferuje tę korzyść.

Redukcja na Twitterze

Twitter oferuje również tryb oszczędzania danych. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz wprowadzić ustawienia aplikacji z telefonu komórkowego i przejść do sekcji „Wykorzystanie danych”. Tam możesz aktywuj opcję „Zapisywanie danych”, co pomoże Ci zmniejszyć zużycie Internetu przez aplikację.

Zapisz dane na Instagramie

Na Instagramie jest też tryb danych, który pozwala zaoszczędzić trochę zużycia internetu. Aby ją aktywować, należy przejść do sekcji „Wykorzystanie danych” w ustawieniach aplikacji i aktywować opcję „Używaj mniej danych” (dla iPhone’a) oraz „Oszczędzanie danych” (dla Androida).