Skip to content

Jak oszczędzać baterię mojej komórki lub smartfona z Androidem, ustawiając czarną tapetę?

26 de czerwiec de 2021

Żywotność baterii telefonu komórkowego to coś, co my bardzo się martwi wszystkim użytkownikom, dlatego w tym artykule pokażemy, jak przedłużyć ładowanie baterii telefonu komórkowego lub smartfona z Androidem.

Czy na Androidzie można oszczędzać baterię za pomocą czarnych tapet?

Jedną z cech, których szukamy przy zakupie używanego lub nowego telefonu komórkowego, jest to, że może on działać przez długi czas bez konieczności ładuj go stale.

W związku z tym zapotrzebowaniem wśród telefonów komórkowych z systemem Android lub smartfonami powstała mała plotka, że ​​jeśli umieścimy czarne tło ekranu, to pomogłoby przedłużyć ładowanie baterii z powodu braku koloru.

Zależy to jednak całkowicie od rodzaju ekranu, jaki posiada nasz telefon komórkowy lub smartfon z Androidem. Te, które mają Ekran LCD IPSPodobnie jak zwalnianie miejsca w pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego, umieszczanie czarnej tapety w celu oszczędzania baterii jest bezużyteczne.

Ponieważ te ekrany działają z sprzężenie zwrotne, zawsze mają warstwę pikseli, która jest włączona bez względu na kolory tapety.

Z drugiej strony telefony komórkowe z systemem Android lub smartfonami, które mają Wyświetlacz AMOLED lub super AMOLED, same już oszczędzają baterię za pomocą tego, ponieważ działa bez sprzężenia zwrotnego. W nich każdy piksel odpowiada za projekcję własnego światła.

Dlatego na wyświetlaczach AMOLED MO umieszczenie czarnej tapety działa aby wydłużyć żywotność baterii, emitując mniej światła, mniej kolorów i wymagając mniejszego zużycia baterii.

Jak działa czarne tło na ekranach telefonów komórkowych

Czarne tło działa inaczej dla każdego typu ekranu. Cóż, w niektórych przypadkach może to bezpośrednio wpłynąć na zużycie baterii, ale w innych praktycznie bezużyteczne jest umieszczanie tych osłon w tym celu.

ekrany LCD

Wyświetlacze OLED
Ekrany AMOLED

Czy tryb ciemny może zmniejszyć zużycie baterii w telefonie komórkowym?

Jak sprawdzić, jaki ekran ma mój telefon i ile zużywa baterii?

Wskazówki dotyczące oszczędzania baterii na moim telefonie komórkowym lub smartfonie z Androidem

Na ekranach IPS LCD jest bezużyteczny, aby umieścić czarne tło ekranu, aby oszczędzać baterięMożemy jednak zmienić intensywność jasności i zmniejszyć intensywność światła sprzężenia zwrotnego. W ten sposób zapotrzebowanie na akumulator byłoby mniejsze, a ładowanie akumulatora wydłużyłoby się.

Działa to również w przypadku ekranów AMOLED, ogólnie byłaby bardziej umiarkowana jasność ekranu i wydłużyłoby to nieco żywotność baterii. Jednak są chwile, kiedy musimy aktywować jasność naszego telefonu komórkowego lub smartfona z Androidem tak lub tak.

Jednym z takich momentów jest kiedy jesteśmy na ulicy w słońcu, ponieważ niemożliwe jest uwidocznienie liter, kolorów i cyfr na ekranie telefonu komórkowego. W ten sam sposób możemy zastosować inne wskazówki dotyczące oszczędzania baterii w telefonie komórkowym.

Możesz spróbować wyłączenie zbędnych wibracji lub dźwięków, takie jak dźwięki klawiszy i wibracje podczas naciskania ekranu. Te funkcje, chociaż mogą się na to nie wydawać, zużywają znaczną ilość energii z baterii telefonu komórkowego lub smartfona z Androidem.

W ten sposób skróć czas blokowania ekranu zmarnujesz mniej blasku, gdy go nie używasz. Kolejną wskazówką, aby oszczędzać baterię w telefonie komórkowym lub smartfonie z Androidem, jest dezaktywacja połączeń, gdy nie są one używane, takie jak Wi-Fi, Bluetooth i GPS lub lokalizacja telefonu komórkowego.

telefon o słabej baterii

Wiemy, że w naszych telefonach komórkowych lub smartfonach z Androidem mamy zainstalowanych kilka naszych sieci społecznościowych, jednak jeśli nie jest to coś pilnego, Wyłącz powiadomienia z nich pomaga nam wydłużyć obciążenie naszego telefonu komórkowego.

Spróbuj całkowicie zamknij aplikacje których nie używasz, nie pozostawiaj ich działających w tle, ponieważ nadal obciążają. Kolejną wskazówką, a być może najważniejszą, jest aktywacja trybu „oszczędzania energii”, który ma w swojej konfiguracji większość telefonów komórkowych z Androidem lub smartfonem.

Skąd mam wiedzieć, co zużywa najwięcej baterii w moim telefonie komórkowym lub smartfonie z systemem Android?

Większość telefonów komórkowych lub smartfonów z systemem Android zawiera system, który wykrywa, które są aplikacje zużywające najwięcej baterii mostW ten sposób możemy ograniczyć ich użycie, uniknąć ich aktywności w tle, a nawet pobrać ich lżejszą wersję.

Wiedzieć które aplikacje zużywają więcej energii Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć sekcję „ustawienia” lub „ustawienia” swojego telefonu komórkowego lub smartfona z Androidem, a następnie przejść do opcji „bateria”, „zużycie baterii” i tam poda nam krótkie statystyki dotyczące wszystkich aplikacji i zużycia baterii, którą one generują.

Na podstawie uzyskanych informacji możemy wywnioskować, które aplikacje zużywają najwięcej baterii i ocenić, czy możemy wymień je na lżejsze lub wyeliminuj je z naszego telefonu komórkowego Android lub smartfon.