Skip to content

Jak działają aplikacje do oszczędzania baterii w telefonie komórkowym?

2 de lipiec de 2021

W ostatnich latach postęp technologiczny w zadowalający sposób przyczynił się do rozwoju społeczeństwa, umożliwiając użytkownikom lepsze zaplecze, ekonomię i oczywiście rzetelność przy wykonywaniu wszelkich czynności. Niezależnie od tego, czy chodzi o uzyskiwanie informacji przez Internet, pobieranie aplikacji przez telefony komórkowe czy interakcję z innymi ludźmi. Ale porozmawiamy o aplikacjach do oszczędzania baterii w telefonie komórkowym.

Jeśli mówimy o telefonach komórkowych, z biegiem czasu stały się one świetnym narzędziem, które pozyskuje dużą liczbę pracodawców i kupujących. Jest to publiczność, która waha się od najmniejszej do największej, z wysoce zaawansowane innowacje zapewnienie wydajności.

Podobnie istnieje wiele rodzajów telefonów komórkowych, różnych marek i modeli o różnych rozmiarach. Ale choć to prawda, ludzie szukają zespołu, który spełni wszystkie ich preferencje i potrzeby. W ten sam sposób niech będzie stuprocentowo szybko, a do tego ilości aplikacje do oszczędzania bateriiW ten sam sposób możemy oszczędzać baterię bez aplikacji.

Czy aplikacje do oszczędzania baterii naprawdę działają?

W rzeczy samej, są aplikacje, które działają, a inne nie. Dopiero po ich pobraniu zawierają dużą ilość reklam, których nie chcemy oglądać. Dlatego korzystając z aplikacji tego typu musimy wybrać Grenify. To jedna z aplikacji, które naprawdę pomagają naszej baterii działać lepiej, działają w optymalny sposób, zatrzymując aplikacje i gry, których nie używamy.

Warto jednak wiedzieć, czy pobrana przez nas aplikacja rzeczywiście działa poprawnie. Bardzo szybkim sposobem na to jest zastosowanie strategii otwierania dowolnej aplikacji na naszym urządzeniu mobilnym, po czym obserwujemy jaki pozostał jej poziom naładowania baterii. Następnie dajemy przez pobrałem aplikację do zapisywania.

W ten sposób możemy zobaczyć i sprawdź, czy to naprawdę działa, czy nie. Oszczędzamy baterię, gdy robimy cokolwiek na telefonie komórkowym, a następnie przestajemy to robić i porównujemy zużycie baterii z aplikacją i bez niej.

Tę samą procedurę możemy wykonać, gdy korzystamy z kamery, lub jeśli nagrywamy jakieś wideo, lub podczas wideorozmów, ta ostatnia generuje duże zużycie, więc byłaby to dobra opcja sprawdzenia.

Jak skonfigurować telefon, aby zużywał mniej baterii?

Na co dzień nasz telefon jest sprzętem, z którego korzystamy najczęściej, więc na koniec dnia, bateria nie będzie w tym samym punkcie, ze względu na ciągłe korzystanie z niego. Dlatego konieczne jest poznanie kilku sztuczek lub wskazówek, aby oszczędzać baterię naszego telefonu komórkowego.

W pierwszej kolejności możemy skorzystać z opcji dezaktywacji funkcji, z których w danej chwili nie korzystamy, lub wymusić zatrzymanie aplikacji. Przykładem tego jest dezaktywacja Wi-Fi, gdybyśmy byli poza domem, korzystalibyśmy tylko z sygnału mobilnego, a więc z danych. Więc to byłaby świetna strategia dla poprawić stan baterii.

Inną taktyką, którą moglibyśmy zastosować, jest nieużywanie automatycznej jasności. Tego musimy unikać; najlepsze i idealne byłoby to ustawmy jasność tak nisko, jak to możliwe. Teraz, jeśli musimy utrzymać to na wysokim poziomie, również możemy to zrobić, ale nie byłoby to tak wydajne, możemy też zamknąć aplikacje, które są w tle.

Wyłączenie wibracji i dźwięków w momencie pisania to kolejny dobry i bardzo natychmiastowy pomysł. W ten sam sposób musimy unikać umieszczania tapet z ruchami, ponieważ to całkowicie zaburza prawidłowe funkcjonowanie i wydajność baterii komputera.

Najlepsze aplikacje, aby zaoszczędzić więcej baterii na smartfonie

Wiemy, że masz wątpliwości co do tego typu aplikacji, ale jak wspomnieliśmy wcześniej, te działają. To tylko zależy od dewelopera i zobaczysz, że oprócz dbania o nie można przedłużyć żywotność baterii. W Google Play Store i App Store znajdziesz następujące aplikacje

Stan systemu w wersji Lite

Zaprojektowany dla iPhone’a i iPada, System Status Lite to bardzo kompletna aplikacja, która pozwoli Ci mieć całkowity monitoring Twojego telefonu. Jest to jedna z najpotężniejszych aplikacji do monitorowania w czasie rzeczywistym na iPhone’a i iPada. W nim możesz zobaczyć wydajność pamięci, procesora, baterii i sieci.

Podobnie możesz wydrukować informacje rejestrowane przez aplikację w dowolnym celu. Posiada wiele funkcjonalności, które w przypadku baterii przeprowadzają badanie wskazując jednocześnie trzy stany: pełne naładowanie, odłączenie i ładowanie.

ładowanie telefonu

Lekarz baterii

W przypadku urządzeń z systemem Android Battery Doctor to jedna z najlepszych aplikacji wydłużających żywotność baterii. Ta aplikacja pozwala usuń niepotrzebne pliki, zamknij aplikacje działające w tle i zaleca praktyki dotyczące optymalnego ładowania.

Podobnie, zapobiegać przegrzaniu Może uszkodzić baterię telefonu komórkowego za pomocą zaawansowanej technologii, która mierzy temperaturę. Ma również możliwość określenia, jak długo wytrzyma bateria, w zależności od różnych czynników (sygnał, jasność, użycie).

Niektóre przyczyny uszkodzenia baterii telefonu

Jak wiemy, mobilne baterie mają swoją żywotność jak wszystko inne, więc dobrze jest wiedzieć o pewnych rzeczach, które je uszkadzają. Pierwszy to zły sygnał, to znaczy, kiedy zamierzamy połączyć się z siecią Wi-Fi, która ma słabą siłę sygnału. Najlepiej byłoby ustawić nasz telefon w trybie samolotowym.

Również wystawienie telefonów komórkowych na działanie ekstremalnych temperatur jest całkowicie szkodliwe dla baterii. Musimy tego unikać za wszelką cenę, a także unikać ładowania telefonu komórkowego przez komputer lub PC. A) Tak ta sama intensywność nie jest generowana ani tej samej prędkości podczas ładowania, co może spowodować uszkodzenie akumulatora.

Wskazówki, jak zużywać mniej baterii w telefonie komórkowym

Musimy mieć świadomość, że niewłaściwe użytkowanie telefonu powoduje uszkodzenie jego baterii. Możemy jednak również podjąć działania w celu przedłużenia okresu użytkowania. W ten sposób możesz wyciągnąć z tego jak najwięcej, zanim będziesz musiał to zmienić. Tutaj przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym Twój telefon komórkowy zużywa mniej baterii, a tym samym działa dłużej.

Ustaw jasność ekranu ręcznie

Urządzenia mobilne są wyposażone w opcję „automatycznej jasności”, która reguluje intensywność jasności ekranu w zależności od jasności na zewnątrz. Jednak ta funkcja może zużywać dużo baterii w połączeniu z faktem, że im wyższa jasność, tym więcej energii jest zużywane. To z tego powodu utrzymuj jasność telefonu komórkowego na niskim poziomie Pomoże Ci to zużywać mniej baterii.

Zamknij aplikacje działające w tle

Zawsze się zdarza, że ​​wchodzimy w jedną aplikację, potem w drugą, potem w następną i tak dalej, a nie zamykamy ich. Nie robiąc tego, te nadal zużywają baterię do wykonywania swoich procesów, aby szybciej je pobierać. Polecamy zamknij wszystkie aplikacje, których nie zamierzasz używać, uniemożliwiając im działanie w tle.

Aktywuj tryb uśpienia ekranu do 15 sekund

Innym sposobem na oszczędzanie baterii i dłuższe działanie jest przechowywanie is tak mało, jak to możliwe, że ekran jest włączony, gdy go nie używasz. Ten czas, w którym nie używasz telefonu i przechodzi on w stan uśpienia to sekundy lub minuty niepotrzebnie zużytej baterii. To z tego powodu aktywuj uśpienie ekranu po 15 sekundach jest sposobem na uniknięcie tego, a tym samym spłaszczenie baterii.

Wyłącz dźwięk i wibracje klawiatury

Zazwyczaj niektóre modele mają aktywowaną funkcję, która pozwala im wibrować i wydawać dźwięki po naciśnięciu klawisza na klawiaturze. Te funkcje z czasem zużywają dużo baterii i używają. Zwiększając jasność ekranu, są jednym z głównych powodów, dla których bateria telefonów komórkowych wytrzymuje mniej. Najlepsze jest wyłącz te opcje klawiatury a tym samym oszczędzaj baterię na to, co jest ważne.

Jak widać, możliwe jest wykorzystanie aplikacji do oszczędzania baterii. Biorąc pod uwagę, że w zależności od ich rozwoju jesteś mogą przekazywać Ci cenne informacje i wysyłać Ci alerty aby Twój telefon działał w najbardziej optymalny sposób. W ten sposób przedłużysz żywotność baterii i telefonu komórkowego.