Skip to content

Czy baterie alternatywne czy zwykłe są dobre czy złe? Jakie jest ryzyko związane z instalacją?

9 de kwiecień de 2021

Zwykłe lub alternatywne baterie są bardzo przystępna opcja gdy urządzenie wymaga nowej baterii. Jednak użytkownicy często mają wątpliwości, czy dobrze jest zainstalować taką baterię.

W ten sposób, możliwe zagrożenia, jakie może przynieść Otrzymuję zwykłą baterię, która również idzie w parze z jej przeznaczeniem.

Z tego powodu pokażemy, czy są to baterie alternatywne, czy standardowe czy są dobre czy złe dla twojego urządzenia mobilny. Ponadto dowiesz się, jakie są zagrożenia związane z instalacją jednej z tych baterii w telefonie, aby wziąć pod uwagę te czynniki, jeśli chcesz kupić baterię tego typu.

Czy alternatywne lub standardowe baterie są dobre czy złe?

Na rynku technologicznym można znaleźć baterie znane jako alternatywy lub generyczne, ten typ baterii jest zwykle najlepszą opcją, gdy nie jest to możliwe uzyskać dostęp do oryginalnej baterii.

Jednak często sprzedawcy w sklepach nie są do końca transparentni co do swoich zamiarów i chcą po prostu sprzedać produkt, w rezultacie otrzymujesz produkt o znacznie niższej jakości. To jest kiedy występuje stopniowe uszkodzenie zarówno w twoim urządzeniu, jak iw przedwczesnym zużyciu baterii.

W ten sposób, gdy baterie nie są oryginalne, mają mniej procesów kontrolnych jakość. Co kończy się wadliwym produktem, który powoduje sytuacje awaryjne. Tak jest w przypadku, gdy niektóre telefony komórkowe włączają się i wyłączają same w wyniku korzystania z tych ogólnych baterii.

Dlatego, podczas gdy Alternatywne baterie o jakości AAA Nie są to całkowicie złe lub nieefektywne, zwykłe baterie o niższej jakości. Tak więc często zdarza się, że jeśli używasz ogólnej lub alternatywnej baterii, obserwujesz negatywne skutki w dłuższej perspektywie.

Jakie jest ryzyko związane z instalacją alternatywnej lub ogólnej baterii?

Alternatywne baterie mogą zaoszczędzić do 60% wartości oryginalnej baterii, jednak koszt używania jednego z nich w dłuższej perspektywie może być znacznie droższy. Cóż, chociaż alternatywne baterie same w sobie nie stanowią zagrożenia, jest bardzo prawdopodobne, że będziesz musiał je wymienić w mniej niż rok.

Z drugiej strony jednym z największych zagrożeń dla integralności Twojej i Twojego urządzenia mobilnego są alternatywne baterie mają tendencję do puchnięcia. To, co wielokrotnie kończy się wybuchem baterii w telefonie.

Z drugiej strony, chociaż istnieją sposoby na spuszczenie powietrza z baterii, przez większość czasu jest zwykle bardzo późno aby naprawić te sytuacje, gdy bateria jest standardowa lub alternatywna.

Ponadto kolejną wadą korzystania z tego typu baterii w urządzeniu mobilnym jest czas trwania poziom naładowania baterii jest znacznie niższy które zwykle masz z oryginalną baterią. Będziesz więc musiał często ładować telefon, co tylko przyspiesza proces jego degeneracji.

Wskazówki dotyczące przedłużania żywotności baterii zwykłych lub alternatywnych

Chociaż w większości przypadków wady przeważają nad zaletami Wiele osób wybiera je do swojego urządzenia mobilnego przed zainstalowaniem standardowej lub alternatywnej baterii. Dlatego należy wziąć pod uwagę pewne aspekty, aby przedłużyć żywotność zwykłej baterii w przypadku jej zakupu.

ilustracja osoby oceniającej czas ładowania baterii

Przede wszystkim spróbuj użyć swojego urządzenia mobilnego z opcją włączone oszczędzanie energii, w ten sposób możesz przedłużyć obciążenie, które ma. Jeśli jednak Twoje urządzenie nie ma zintegrowanej opcji oszczędzania energii, możesz zainstalować aplikacje oszczędzające baterię.

Ponadto istnieją sposoby oszczędzania baterii bez instalowania zewnętrznych aplikacji na urządzeniu. Pamiętaj też, że nie możesz dopuścić do przeciążenia urządzenia, czyli odłącz go, gdy osiągnie 100% Ładowanie.

Z drugiej strony jest bardzo prawdopodobne, że będziesz musiał ponownie wymienić zakupioną baterię ogólną na nową. Dobrze te mają tendencję do pogarszania się i zaczynają zawodzić po około roku użytkowania.

dołącz do naszego kanału telegram