Skip to content

Jak skalibrować baterię mojego telefonu komórkowego z Androidem lub iPhone’a lub dowolnej zewnętrznej baterii

10 de styczeń de 2023

Każdemu z nas może się zdarzyć, że jakiś czas po rozpoczęciu korzystania z naszych telefonów lub tabletów z Androidem stwierdzimy, że ich baterie mają nieco bardziej ograniczona wydajność. Rzeczywiście, fakt, że bateria naszych urządzeń wytrzymuje mniej niż powinna, jest dość powszechny i ​​tym bardziej, gdy przekroczymy jej poziom naładowania, dlatego nie chcieliśmy przestać pisać o tym tego artykułu.

Pierwsza rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę w tym sensie, ma bezpośredni związek z tym, do czego służy bateria nasze terminale z systemem Android działają tak, jak powinny; musisz najpierw skalibrować baterię.

Więc dzisiaj pokażemy Ci, jak skalibrować baterię Androida na tabletach i telefonach z Androidem; zarówno dla urządzeń zrootowanych, jak i nierootowanych.

Aby skutecznie sprawdzić, czy musimy skalibrować baterię, w wielu przypadkach konieczne będzie sprawdzenie jej działania, a aby to zrobić, musimy wiedzieć, czy nasz terminal ma wyjmowany system bateriiponieważ sam w sobie wewnętrzny system baterii ma swoje wady, aby przeprowadzić zarządzanie.

Zdejmujemy tylną okładkę i jeśli możemy uzyskać do niej dostęp własnymi środkami, będziemy musieli sprawdź, czy nie ma zwarć lub przecieka, bo w takim przypadku wygodniej będzie kupić nowy.

Dowiedz się krok po kroku, jak zrównoważyć baterię Androida bez rootowania

Cóż, załóżmy więc, że bateria jest w dobrym stanie gołym okiem, ale oferuje nam znacznie mniejszą autonomię niż urządzenie miało na początku, w tym przypadku dla sprzętu niezrootowanego. To, co musimy zrobić, to kalibracja, a poniżej pokażemy, jak to zrobić wykonaj kalibrację baterii Androida dla urządzeń nierootowanych w najprostszy sposób.

 • Rozładowujemy baterię telefonu komórkowego, aż się wyłączy
 • Podłączamy telefon do ładowarki, najlepiej Twojej marki, aż do 100% naładowania
 • Kiedy tak się stanie, odłączamy go i włączamy. Prawdopodobnie zobaczymy, że nie wskazuje na 100% naładowania, więc ponownie podłączamy go do ładowarki, ale tym razem na
 • Powtarzamy tę procedurę ponowne uruchomienie urządzenia tyle razy, ile to konieczne, aż w końcu wskaże, odłączony, że osiągnął 100% naładowania
 • Używamy go normalnie do godz akumulator całkowicie się wyłącza
 • Ładujemy go ponownie, powtarzając początkową procedurę, ale tym razem powinien wskazywać od pierwszego momentu, gdy jest odłączony i włączony, że osiągnął 100% naładowania

Najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć przed rozpoczęciem, jest to, że kiedy mówimy o kalibracji baterii, mamy na myśli w szczególności koordynację niektórych główne funkcje telefonów z systemem Androidw tym przypadku dane, które pokazują procent i autonomię.

Prawda jest taka, że ​​chociaż te statystyki są tworzone automatycznie, z czasem mogą zacząć działać nieprawidłowo, a wtedy możliwe jest, że telefon wyłączy się nawet przed rozładowaniem baterii do 0%.

W momencie, gdy przystępujemy do kalibracji baterii mobilnej, zasadniczo to, co robimy, to resetowanie statystyk. Oznacza to, że usuniesz stare informacje i poprosisz urządzenie o rozpoczęcie generowania nowych statystyk, które oczywiście powinny być poprawne w teorii.

Jeśli następnie chcesz skalibrować baterię na Androidzie bez użycia roota, zalecamy użycie aplikacji CurrentWidget: Baterry Monitor. Jest nie tylko darmowy i prosty, ale także bardzo łatwy w użyciu.

Ta aplikacja pozwoli Ci zaoszczędzić ogromną ilość pracy, ponieważ w zasadzie sama jest odpowiedzialna za wskazanie dostępnego ładunku baterii w miliamperach lub mAh, w którym mierzona jest jej pojemność. Oczywiście, będziesz musiał wyszukaj w Internecie model swojego urządzenia znać pojemność baterii, zawsze w mAh.

W ten sposób możesz zweryfikować dane i mieć całkowitą pewność, że bateria działa tak, jak powinna. Musisz podłączyć telefon komórkowy do ładowarki i potwierdzić, że 100% osiąga całkowitą pojemność mAh baterii.

Kiedy obciążenie akumulator osiągnie maksymalną pojemność, musisz wyłączyć urządzenie, a następnie włączyć je ponownie. W momencie włączenia zobaczysz, że bateria jest naładowana w 100%. Jeśli nie, czas to zmienić, dlatego warto oddać go do serwisu technicznego. Z tego powodu zawsze zalecamy, aby maksymalizować żywotność i żywotność baterii, aby ich wydajność była znacznie dłuższa niż zwykle.

Przewodnik po kalibracji baterii zrootowanego urządzenia z Androidem

Ta druga instancja jest w zasadzie taka sama jak poprzednia, więc nie powinieneś mieć większych problemów czy masz zrootowanego androidaCóż, jak widać, nie musimy korzystać z aplikacji ani niczego w tym rodzaju

W przypadku tabletów z Androidem Procedura ta ma wiele punktów wspólnych z wyżej wymienionymi, choć trzeba zaznaczyć, że po sprawdzeniu, jaki poziom naładowania akumulator osiąga samodzielnie, konieczny będzie szereg dodatkowych czynności, które pozwolą nam mieć całkowitą pewność, że możemy skalibrować baterię i nie musimy jej wymieniać.

poradnik jak zrównoważyć akumulator i pracować w optymalnych warunkach

Aby to zrobić, musisz zainstalować Aplikacja do kalibracji baterii, zawsze gdy jesteśmy pewni, że nie ma sposobu na zwiększenie obciążenia tabletu z Androidem w tradycyjny sposób; czyli podłączenie go.

Tak więc po zainstalowaniu aplikacji używamy jej do kalibracji baterii naszego urządzenia mobilnego z Androidem; a później będziemy korzystać z urządzenia aż do całkowitego rozładowania baterii.

Ponownie ładujemy baterię naszego tabletu z Androidem, unikając wszelkich przerw; a procent baterii systemu operacyjnego powinien być dobrze ustawiony, jeśli jest to rozwiązanie problemu.

Oczywiście w żadnym wypadku nie możemy wykluczyć, że np wymiana baterii; coś znacznie prostszego, jeśli jest to wymienny sprzęt akumulatorowy.

 1. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to umieścić naładuj swój telefon komórkowy, aż osiągnie 100%gdy zostanie w pełni naładowany, pozostaw go podłączonego jeszcze przez około 5 minut, aby upewnić się, że jest w pełni naładowany.
 2. Teraz musisz maksymalnie wykorzystać swój telefon komórkowy, aż bateria całkowicie się wyczerpie.+
 3. Kiedy telefon komórkowy wyłączył się z powodu rozładowania, musisz poczekaj cztery godziny. Upewnij się, że telefon komórkowy jest chroniony przed wilgocią.
 4. Następnym krokiem jest ponowne naładowanie telefonu do 100%.
 5. Gdy wykonasz poprzednie kroki, osiągniesz skalibrować baterię Androida.

Zaleca się wykonanie ten proces co najmniej raz na trzy miesiące; Jest to najlepszy sposób na wydłużenie żywotności baterii i zmniejszenie prawdopodobieństwa jej szybszego lub nagłego rozładowania. Na przykład przy wielu okazjach można zobaczyć, jak bateria zmienia się z 40% na 15%, ta procedura pozwala uniknąć takiej sytuacji. Ten przewodnik dotyczący poprawy wydajności baterii Androida może również pomóc.

To wszystko, czego potrzebujesz skalibrować baterię AndroidaMam nadzieję, że te informacje są dla Ciebie przydatne. Jeśli masz jakieś pytania lub problemy, możesz zostawić komentarz, a my Ci pomożemy.

Jak długi jest okres użytkowania baterii?

Ogólnie rzecz biorąc, żywotność baterii wynosi półtora roku; ale jeśli nauczysz się kalibrować baterię Androida Można to przedłużyć o pół roku. Może nawet przynieść kilka korzyści, takich jak zapobieganie nagrzewaniu się telefonu komórkowego i wydłużenie żywotności baterii na co dzień.

W Google Play możemy znaleźć kilka aplikacji do kalibracji baterii mobilnej, ale na pewno nie możemy wiedzieć, czy są one naprawdę skuteczne. Nie ma użytkownika, który byłby w stanie udowodnić jego skuteczność; dlatego zaleca się przeprowadzenie tego procesu ręcznie, ponieważ jest to jedyny sposób, aby wiedzieć, że został wykonany poprawnie.

dołącz do naszego kanału telegram