Skip to content

Jak opuścić grupę WhatsApp i uniknąć ponownego dodania?

12 de Listopad de 2021

Dzisiejsza komunikacja w dużej mierze zależy od najczęściej używanych obecnie aplikacji do przesyłania wiadomości. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie jest WhatsApp. Kilka lat temu zintegrowało to funkcję, dzięki której można: dodaj kilka osób na tym samym czacie, nazywa się to czatem grupowym.

Jeśli zostałeś dodany do jednej z tych grup i nie chcesz być jej członkiem, możesz chcieć wiedzieć, jak się z niej wydostać. Więc tym razem pokażemy Ci, jak możesz to zrobić i jak usunąć ten czat aby nie zajmował miejsca w pamięci telefonu.

W jaki sposób można opuścić grupę WhatsApp?

Jeśli jesteś tylko jednym z członkowie grupy WhatsApp i stało się to bardzo denerwujące ze względu na dużą liczbę otrzymywanych w nim wiadomości, możesz opuścić tę publiczną grupę. Aby to zrobić, musisz otworzyć aplikację WhatsApp.

Na liście czatów będziesz musiał zlokalizować tę grupę, z której chcesz opuścić, a gdy ją masz, opuścisz ją wciśniętą. Następnie klikniesz trzy punkty po prawej stronie i dotkniesz opcja, która mówi opuść grupę. Następnie potwierdzisz działanie, które podejmujesz, więc będziesz już poza tą grupą.

Co się stanie, gdy opuścisz grupę WhatsApp dwa razy z rzędu?

Kiedy opuszczasz czat grupowy więcej niż dwa razy na WhatsApp, istnieją pewne zasady, według których ta aplikacja jest zarządzana, a to znaczy, że muszą minąć co najmniej 24 godziny, aby administrator tej grupy mógł Cię ponownie dodać. Należy zwrócić uwagę na to, że im więcej razy opuszczasz grupę a oni wracają i chcą cię dodać ponownie, administrator będzie musiał poczekać więcej dni.

Jak uniknąć dodania do grup z poziomu ustawień konta?

Była to funkcja, na którą wiele osób czekało w WhatsApp, czyli wybór, który kontakt może lub nie może dodać Cię do grupy. Chociaż wiele razy w tych grupach dobrze się bawimy, przychodzi moment, w którym to przeszkadza i nie chcemy być ponownie dodani do jednej z tych grup WhatsApp.

Prywatność i Grupy

Aby go aktywować, musisz przejść do ustawień prywatności WhatsApp. Można to znaleźć, naciskając trzy punkty, które są w Ekran główny WhatsApp. Po wejściu w ustawienia przejdziesz do konta, a następnie dotkniesz prywatności. Teraz przewiń ekran w dół do stwierdzenia, które mówi o grupach i dotkniesz tego.

Tutaj będziesz mógł wybrać, kto może dodać Cię do grupy, naciśnij „Nie w moich kontaktach z wyjątkiem”. Oto lista wszystkich Twoich kontaktów WhatsApp, możesz wybrać każdego z tych, którzy nie będą mogli dodać Cię do żadnej grupy.

WhatsApp na telefonie komórkowym

Jak usunąć grupę z WhatsApp?

Jest jedna rzecz, o której należy pamiętać, a mianowicie to, że członkostwo w grupie WhatsApp różni się od bycia jej administratorem, ponieważ to administrator zajmuje się dodawać i usuwać użytkowników które pozostają w tej grupie.

Jeśli chcesz usunąć utworzoną przez siebie grupę i całkowicie przestaje ona istnieć, musisz to zrobić. Musisz wejdź do aplikacji WhatsApp a następnie przejdź do tej grupy. Tam przejdziesz do informacji o tym samym, zrobisz to, klikając nazwę grupy.

Zlokalizujesz, gdzie są wszyscy uczestnicy, zaznaczysz członków tej grupy, których chcesz wyeliminować. Następnie idziesz do kliknij Usuń i potwierdzisz ten proces, który właśnie przeprowadziłeś, dając Ok.

Teraz, po wyeliminowaniu każdego z uczestników, przystąpisz do opuszczenia grupy. W tym celu opuścisz czat i zostawisz go wciśnięty, następnie klikniesz trzy punkty znajdujące się po prawej stronie ekranu i klikniesz „Wyjdź z grupy”, a następnie dotkniesz „ Ok’. A) Tak grupa zostanie wyeliminowana i bez członków.

Teraz możesz wymazać każdą z ślady tej grupy zamierzasz ponownie nacisnąć i przytrzymać grupę, a następnie kliknąć „Usuń grupę”. W ten sposób wszystkie pliki, takie jak naklejki, notatki głosowe, filmy i obrazy, które znajdowały się w tej grupie, zostaną usunięte.