Skip to content

Jak oglądać Facebook Watch ze swojego Smart TV? – Efektywna instalacja

7 de Listopad de 2021

W Facebook Watch, jako wewnętrznej platformie sieci społecznościowej, możesz znaleźć wszystkie przesłane na nią filmy. Możesz znaleźć transmisje na żywo swojej ulubionej grupy lub artysty, filmy osób publicznych i filmy stron związanych z Twoimi upodobaniami. Tutaj się dowiesz jak korzystać z tej aplikacji na swoim SmartTV.

W tej kolejności pomysłów musisz pamiętać, że aby wykonać wszystkie te funkcje zapewniane przez sieć społecznościową na Twoim SmartTV, musisz upewnić się, że telewizor, na którym chcesz go odtworzyć, jest podłączony do urządzenia strumieniowego lub że Twój telewizor ma go fabrycznie zainstalowany.

Jeśli Twój telewizor nie ma zainstalowanego Facebook Watch, możesz iść do sklepów z aplikacjami telewizora lub urządzenia i zainstaluj aplikację. Z drugiej strony musisz upewnić się, że aktywujesz funkcję Facebook Watch, w przeciwnym razie ta opcja się nie pojawi.

Jak zainstalować tę aplikację Facebook Watch na swoim Smart TV?

Dzięki aplikacji Facebook Watch będziesz mógł oglądać programy i filmy platformy z telewizora. Co powinieneś zrobić, to przejdź do sklepu z aplikacjami platformy z telewizora lub urządzenia, z którego korzystasz, i pobierz aplikację Facebook Watch TV. Po pobraniu aplikacji otwierasz ją i wybierasz opcję „rozpocznij sesję” i „kontynuuj”. Po tym kroku na ekranie pojawi się ośmiocyfrowy kod, który musisz kontynuować.

Na komputerze lub telefonie wejdź na stronę Facebook/Urządzenie i wprowadź otrzymany wcześniej ośmiocyfrowy kod i wybierz opcję „kontynuuj”. Po kilku sekundach aplikacja Watch zostanie zaktualizowana i konfiguracja zostanie zakończona. Możesz teraz oglądać filmy i cieszyć się całą rozrywką zapewnianą przez platformę. Możesz także zainstalować aplikację za pomocą APK Facebooka na USB. Niektóre telewizory Smart TV obsługują Pendrive i można na nich zobaczyć ich zawartość, jeśli nie możesz zainstalować Facebooka w konwencjonalny sposób, możesz spróbować pobrać pakiet APK i zainstalować go za pomocą Pendrive.

Jakie główne marki Smart TV są obsługiwane przez tę aplikację Facebook Watch?

Ta platforma jest kompatybilna z Amazon fire TV, Apple TV czwartej generacji lub nowsze, Android TV, Hisense VIDAA TV po 2020, Samsung Smart TV po 2015, Xbox One, Oculus TV, Portal TV i urządzenia z Windows 10.

Możesz również przejść do Twoje ustawienia Smart TV i wybierz opcję „konfiguracja zaawansowana”, w polu musisz poszukać opcji z ikoną „sieć”, w niej musisz zweryfikować czy naprawdę masz połączenie z internetem, jeśli nie musisz zrobić prostą konfigurację aby łączyć.

W tym samym polu wybierz ikonę „ogólne” i poszukaj opcji „o tym telewizorze”. W tej opcji zobaczysz, czy oprogramowanie jest aktualne, aby to sprawdzić, wystarczy wybrać „sprawdź aktualizacje”. Należy zauważyć, że to narzędzie ma inne funkcje, takie jak oglądanie filmów z grupą znajomych za pomocą Facebook Watch Party.

Samsung

Po uzyskaniu stabilnego połączenia możesz instalować aplikacje na telewizorze Samsung Smart TV. Zależy to od modelu telewizora, aby uzyskać dostęp do aplikacji, które chcesz zainstalować w taki czy inny sposób. Chociaż zmienia się system operacyjny, wszystkie telewizory tej linii Smart umożliwiają nam dostęp. Z oficjalnej strony Samsung masz dostęp do najbardziej odpowiednich aplikacji, uporządkowanych tematycznie. Można je pobrać za darmo, choć wiele z nich prosi o rejestrację.

LG

Firma LG electronics udostępniła wsparcie dla aplikacji Facebook Watch TV dla wszystkich telewizorów smart line webOS wyprodukowanych w latach 2014-2020, w których dostępny jest Facebook Watch. Wraz z uruchomieniem tej aplikacji ci właściciele telewizorów LG mogą oglądać filmy i nawiązywać kontakty społecznościowe na Facebooku. Aplikacja jest dostępna w wirtualnym sklepie LG Content.

smart tv z facebookiem watch

Dlaczego Twoja aplikacja Facebook Watch nie działa na Twoim Smart TV?

Jeśli ta aplikacja nie działa na Twoim telewizorze, może to być spowodowane tym, że Twój telewizor nie spełnia wymagań określonych dla platformy. Pamiętaj, że musisz mieć Smart TV lub mieć urządzenie do przesyłania strumieniowego. Jeśli spełniasz te wymagania i nadal nie działa, aplikacja może wyświetlać błąd na swojej platformie, ale nie martw się, tutaj znajdziesz kroki, które musisz wykonać, aby go rozwiązać.

Jak naprawić, aby aplikacja Facebook Watch działała poprawnie?

Obsługiwane są różne techniki tworzenia aplikacji Facebook Watch działać prawidłowo i jak najlepiej wykorzystać swoje doświadczenie. Pierwszą metodą jest ponowne uruchomienie telewizora, nie przełączenie go w tryb uśpienia lub czuwania, wyłączenie go, a po kilku sekundach ponowne włączenie.

Druga metoda dotyczy aktualizacji oprogramowania, ponieważ zapewniasz rozwiązanie błędów i bezpieczeństwo swojego urządzenia, zawsze aktualizuj oprogramowanie. Metoda trzecia mówi o ponowna instalacja aplikacji na telewizorze, dzięki temu procesowi możesz usunąć wszystkie niepotrzebne stare dane, takie jak historia i zastąpić je nowymi danymi. Wykonaj poniższe czynności, a zapewniamy, że Twoja aplikacja będzie działać ponownie.