Skip to content

Jak odzyskać usunięte zdjęcia i filmy na telefonach z Androidem? – Popularne aplikacje

23 de grudzień de 2021

Dla większości hobbystów smartfony zastąpiły aparaty cyfrowe. Robienie wysokiej jakości zdjęć jest teraz bardzo łatwe i wygodne, a także prawie w każdej chwili pod jednym dotknięciem. Jednak przestrzeń jest ograniczona i wymaga częstych sprzątań, w których można przypadkowo coś wymazać. Jak odzyskać usunięte zdjęcia i filmy na telefonach z Androidem?

Na szczęście, istnieją różne metody odzyskiwania skasowanych treści multimedialnych w prostych krokach i prawie automatycznie. Dowiedz się, które popularne aplikacje należy pobrać, aby przywrócić usunięte zdjęcia i filmy, dowiedz się, jak z nich korzystać poprawnie i zagwarantuj trwałość plików przechowywanych w telefonie komórkowym.

Jak odzyskać usunięte zdjęcia na telefonie z komputera?

Używanie telefonu jako aparatu ma wiele zalet, ale w pośpiechu, aby zwolnić miejsce, mogą się zdarzyć wypadki i niewłaściwe zdjęcia zostaną usunięte. Są to typowe zdarzenia, które można odwrócić za pomocą programów do odzyskiwania danych. Wszystko co musisz zrobić to podłącz telefon komórkowy do komputera i aktywuj tę funkcję;.

Dzisiejsze mobilne systemy operacyjne są tak zaawansowane, że mogą współpracować z systemami stacjonarnymi, aby wykonywać złożone operacje i procesy przywracania danych łatwo dla użytkowników. Możesz nawet bardzo łatwo odzyskać usunięte aplikacje na urządzeniu z systemem iOS lub Android.

Aby użyć tego nośnika odzyskiwania, są dwie główne metody. Jeden z nich wymaga precyzyjnego skonfigurowania urządzenia; podczas gdy drugi jest całkowicie sterowany przez oprogramowanie Windows. Poznaj oba procesy i wybierz preferowany podczas przywracania usuniętych zdjęć w telefonie.

Korzystanie z roota

System Android służy jako podstawa dla większości producentów telefonów komórkowych; jednak każdy ma własną warstwę dostosowywania i ograniczenia użytkownika. Najlepszym sposobem na nadpisanie zabezpieczeń systemu i uzyskanie absolutnej kontroli nad telefonem komórkowym jest zostać użytkownikiem root. W ten sposób, podłączając telefon do komputera, będziesz mógł uzyskać dostęp do całego zestawu ukrytych plików z eksploratora.

Z Tenorshare 4DDiG – Odzyskiwanie danych systemu Windows

Jeden z najlepsze narzędzia do odzyskiwania danych komputera to Tenorshare 4DDiG. Chociaż jest to aplikacja desktopowa, działa z urządzeniami mobilnymi podłączonymi do komputera. Wykonuje głębokie skanowanie pamięci i jest w stanie wyodrębnić większość utraconych danych. Możesz pobrać oprogramowanie Tenorshare 44DDiG z jego oficjalnej strony internetowej.

Za pomocą jakich aplikacji możesz odzyskać usunięte zdjęcia na Androida?

Jeśli nie masz dostępu do komputera w celu odzyskania danych, istnieją pewne dość skuteczne aplikacje, które możesz zainstalować na swoim urządzeniu z Androidem. W ten sposób możesz przeglądaj usunięte zdjęcia i przywracaj je wygodnie z telefonu komórkowego. Ponadto są bezpłatne, dzięki czemu stanowią atrakcyjną alternatywę.

Każdą z tych aplikacji znajdziesz w sklep Google Play. Oferują jednak mieszaną wydajność; podczas gdy niektóre są na poziomie narzędzi komputerowych, inne są bardziej podstawowe i nieefektywne. Dlatego powinieneś wiedzieć, jak wybrać najlepsze aplikacje do odzyskiwania skasowanych plików na Androidzie.

Różnicę w wydajności można znaleźć w mechanizmie odzyskiwania, który ma każda aplikacja; niektóre są powierzchowne i wykorzystują ukryte zasoby z tego samego systemu, podczas gdy inne dokonują wyczerpujących wykopalisk w wewnętrznej pamięci telefonu komórkowego. Poznaj dwóch z bardziej wydajne aplikacje odzyskać zdjęcia.

Śmietnik

Podobnie jak śmieci zawierają zanieczyszczenia, które po pewnym czasie są usuwane, tak samo aplikacja Dumpster zapisz wszystkie usunięte pliki przez ograniczony czas. Dlatego, jeśli chcesz go przywrócić, możesz wejść do aplikacji i łatwo ją odzyskać. Zasadniczo działa jak Kosz systemu Windows, więc jego interfejs jest wygodny. Oczywiście działa tylko ze zdjęciami usuniętymi po zainstalowaniu tej aplikacji.

DiskDigger

odzyskać zdjęcia na diskdigger

Jeśli masz zrootowane urządzenie, ta całkowicie darmowa aplikacja jest dla Ciebie idealną opcją. Głęboko skanuje cały telefon i jest w stanie wyodrębnij wszystkie ostatnio usunięte pliki. Po prostu instalujesz, uruchamiasz szybkie lub głębokie skanowanie, sprawdzasz wyniki i wybierasz zdjęcia, które chcesz odzyskać na swoim urządzeniu.

Jak przywrócić zdjęcia lub filmy ze Zdjęć lub Dysku Google?

Oprócz aplikacji i programów do odzyskiwania plików istnieje prosta, ale wydajna alternatywa do przywracania zdjęć i filmów w systemach Android. To jest Zdjęcia Google, narzędzie galerii udostępniane przez Google, które ma łączność z usługą przechowywania w chmurze, Dysk Google.

Ta aplikacja wykonuje kopie zapasowe folderów ze zdjęciami i filmami które wykrywa na telefonie komórkowym, umożliwiając usunięcie ich z lokalnej pamięci bez ich utraty. W każdej chwili możesz je ponownie pobrać z tego samego interfejsu graficznego. Nawet jeśli usuniesz zdjęcie z kopii zapasowej, możesz je odzyskać z kosza aplikacji.

Jego interfejs jest zorganizowany według daty; chociaż możesz również wyszukiwać według lokalizacji, typu obrazu i innych filtrów. Dlatego wystarczy wejść do Zdjęć Google, znaleźć plik, który chcesz przywrócić, i naciśnij opcję „Pobierz”. W ten sposób możesz zwrócić elementy z chmury Dysku Google do pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego.

odzyskać obrazy ze zdjęć google

Teraz, jeśli usunąłeś zdjęcie z pamięci iz galerii Zdjęć Google, możesz wyświetlić menu aplikacji i uzyskać dostęp do „Kosza”. W tej sekcji zapisywane są wszystkie zdjęcia i filmy, które masz usunięte w ciągu ostatnich 30 dni, więc będziesz mieć dużą szansę na znalezienie tego, czego szukasz, jeśli zostało ono niedawno usunięte.

Dzięki usłudze przechowywania na Dysku Google możesz korzystać z tych i wielu innych funkcji, takich jak przechowywanie kopii zapasowej WhatsApp, dokumentów, folderów i wszelkiego rodzaju danych. Aktualizuj obie aplikacje Google, aby korzystać z tych niesamowitych funkcji i mieć pewność nigdy więcej nie stracisz swoich zdjęć i filmów na urządzeniach z Androidem.