Skip to content

Jak odzyskać usunięte, odinstalowane lub usunięte aplikacje lub aplikacje na Androida i iPhone’a

15 de kwiecień de 2021

Przydarzyło się to nam wszystkim usuwamy tę ważną aplikację że tak dużo wykorzystaliśmy przez przypadek lub że w pewnym momencie zdecydowaliśmy się wykonać format fabryczny na naszym inteligentnym urządzeniu, a następnie chcemy odzyskać aplikacje, które wtedy zainstalowaliśmy, a prawda jest taka, że ​​jest sposób, aby odzyskać aplikacje i dane oraz informacje o nich, aw tym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Jak odzyskać odinstalowane aplikacje na smartfonie z systemem operacyjnym Android?

Istnieje bardzo prosty sposób na odzyskanie aplikacji, które usuwamy przypadkowo lub ponieważ nie potrzebowaliśmy ich wtedy, ale teraz chcemy pobrać ponownie i na wypadek, gdyby było to płatne Nie musisz się martwić, aby ponownie go zainstalować, nie będziesz musiał za niego ponownie płacić, poniżej pokażemy Ci kilka metod ponownego pobrania tych aplikacji.

Odzyskaj aplikacje za pośrednictwem Sklepu Play

Sklep Google Play może być bardzo pomocny odzyskać usunięte aplikacje W pewnym momencie konieczne jest utworzenie konta Google i powiązanie go ze Sklepem Google Play, ponieważ ta sama platforma tworzy zapis wszystkich aplikacji, które pobraliśmy na urządzenie, więc łatwiej nam je odzyskać Aplikacje. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  • Uzyskaj dostęp do oficjalnego sklepu Sklep Play w telefonieJeśli nie masz go pobranego, nie martw się, ponieważ możesz pobrać Sklep Google Play na swój telefon, który musisz również zaktualizować do najnowszej wersji, aby mieć dostęp do wszystkich jego funkcji.
  • Po otwarciu sklepu Google Play musimy uzyskać dostęp do menu trzech poziomych linii znajdujących się w lewym górnym rogu strony
  • Następnie wybieramy opcję «Moje aplikacje i gry»
  • Otworzy się nowe okno, w którym będziemy musieli wybrać sekcję kolekcji u góry, w której zostaną znalezione wszystkie aplikacje, które pobrałeś na swoje urządzenie, wybierz aplikacje, które chcesz ponownie zainstalować na swoim urządzeniu i voila!, odzyskiwanie danych i informacji z tej samej aplikacji będzie zależało od tego, czy zapisałeś swoje dane w chmurze Google Play.

Innym sposobem na odzyskanie odinstalowanych aplikacji na urządzeniu jest skorzystanie z opcji utworzyć kopię zapasową znalezione domyślnie w opcjach urządzenia, gdzie możesz odzyskać zarówno aplikację, jak i jej informacje i dane.

Lub po prostu pobierz zewnętrzną aplikację, która służy do odzyskiwania aplikacji, ta metoda może być bardzo przydatna, gdy aplikacje, które chcemy zarchiwizować zostały pobrane jako APK lub w aplikacji zewnętrznej w stosunku do Sklepu Google Play.

telefon iPhone

Jak odzyskać odinstalowane aplikacje na smartfonie z systemem operacyjnym iOS?

Jeśli jesteś użytkownikiem, który korzysta z urządzenia uznanej marki Apple i chcesz odzyskać aplikację, którą wcześniej odinstalowałeś, przypadkowo lub nie, możesz skorzystać z różnych sposobów odzyskać te aplikacje przy użyciu systemu operacyjnego iOS.

W tym celu będziemy musieli skorzystać z aplikacji iCloud i konta, które utworzyliśmy na tej samej platformie, ponieważ to konto ma opcję tworzenia kopii zapasowych dla móc zapisywać wszystkie pliki systemu, który został pobrany, jeśli nie miałeś tej aplikacji lub nie wykonałeś kopii zapasowej przed odinstalowaniem aplikacji, nie martw się, poniżej pokażemy Ci inną metodę ich odzyskania:

  • Będziesz musiał uzyskać dostęp do oficjalnego sklepu iOS App Store, który jest domyślnie instalowany w systemie operacyjnym twojego urządzenia Apple.
  • Po wejściu do wspomnianej aplikacji będziesz musiał przejść do sekcji aktualizacji, a następnie do przycisku z napisem „kupiony”
  • W tym oknie pojawią się dwie opcje, z których będziemy musieli wybrać opcję „Nie na tym iPhonie”pojawi się sekcja, w której znajdziesz wszystkie aplikacje i gry, które wcześniej pobraliśmy na urządzenie, wybierz aplikacje, które chcesz ponownie zainstalować, to wszystko! (Należy zauważyć, że jeśli aplikacja została opłacona, nie będziesz musiał jej kupować ponownie, wystarczy nacisnąć przycisk pobierania, aby pobrać)